Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan spórolhat vele a...

Hogyan spórolhat vele a legtöbbet az ember? /Renault Clio 1,5 dCi/

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy kb. hol van a legtakarékosabb fordulattartomány. Jó ideje járok vele és tényleg nagyon jó a fogyasztás, de vajon mekkora lehet a különbség ha 5ös fokozatban (a mutató szerinti) 90-el/ 100-al/ 110-el megyek. Vagy pl. azt is hallottam valakitől, hogy 5ösben megy végig a falvakon 60-al és úgy is spórol. A túl alacsony fordulat sem jó viszont...


Előre is köszönöm!


2014. dec. 1. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha eladod és biciklivel jársz.


Egyébként vedd elő az autó kézikönyvét, amiben meg van adva, hogy egyes sebességtartományokhoz melyik fokozatot érdemes kapcsolni.

2014. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én az 1.9dci-mmel a 2000-es fordulatra törekszem. Persze ez 130km/h-nál mindenképp több.


Úgy vettem észre, hogy gyárilag így van beállítva a kocsi, mivel ha 3-asban megyek 50km/h-val, akkor kb csontra 2000 a fordulat.


Ott van a legtöbb ereje a kocsinak.

Tapasztald ki te is.


60nál az 5-ös spórolásra jó, de csak üzemanyagban, mivel nem tesz jót a motornak. Próbálj meg egy bringát tekerni lassabban a legnagyobb fokozatban. Érezni fogod a lábaidon, hogy nem jó, ez van a kocsinál is.

2014. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Nem tudom, hogyan lehetne biciklivel megtenni 80km-t egy csomó cuccal a hátamon, amit az egyetemre hordok. Mindenesetre számítottam ilyen okos válaszokra... -.- A kézikönyv pedig német, szóval egyszerűbbnek éreztem itt megkérdezni, hátha valakinek van tapasztalata.

2. Valahogy én is így sejtettem, köszönöm a választ. A falukban én is mindig visszaváltok 4esbe, csak ezt hallottam valakitől, de ha rossz a motornak, annyit nem ér meg...

2014. dec. 1. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyesek még 30-cal is 5-ösben mennének, ne hallgass az ilyen hülyékre, zéró műszaki érzékkel osztják itt az észt.
2014. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én annyival egészíteném ki a válaszomat, hogy az 50km/h és 2000-es fordulat természetesen vízszintre vonatkozik.


Alapból én is 4-esben mentem városban 50-el mindig, kb 1400-1500-as fordulat környékén, de többen is mondták a 2000-es fordulatot és kipróbálva is valóban sokkal jobban megy olyankor az autó.



Itt ez a kép:

[link]


A második ábra a nyomatékgörbéd. Ha megnézed, akkor neked is 2000 környékén (afelett kicsivel) van a legnagyobb nyomatékod. Tehát neked is a 2000-es fordulat a legjobb megválasztás szerintem. Próbáld ki, hogy ez mikor következik be. Ha 3-asban, akkor bizony 3-asban.

2014. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem fogsz tudni sokat spórolni a túl alacsony fordulattal sem. A lényeg hogy ne lépd túl (jelentősen) a sebességhatárokat, meg kerüld a felesleges gyorsítgatásokat és fékezgetéseket, autó legyen karbantartva, guminyomás beállítva és akkor máris takarékosabban vezetsz mint az átlag autós.
2014. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 egySanyi ***** válasza:
Úgy biztos nem fogsz spórolni ezzel a kis motorral, ha városon belül végig harmadikban pörgeted.
2014. dec. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3.-ban 50-nel? Jó nagy marhaság. Minek kéne egyáltalán a nyomatékcsúcshoz igazodni sík terepen? A nyomatéknak terhelésnél van jelentősége, 5 emberrel az emelkedőn tényleg 3-asban érdemes menni 50-nél, na de sík úton? Nonszensz.
2014. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Marhaság? Oké, megmagyarázod, hogy miért? Szerintem nem jó a motornak ha erőlködnie kell. Akár kicsit is.


Erre példának továbbra is a bringát tudom felhozni, váltsál felfelé a fokozatokban és tekerjed lassabban, nem lesz köszönet benne.


Aztán az is kérdés, hogy vajon véletlen e, hogy nekem pontosan 50km/h-ra éri el a 2k fordulatot 3-asban?

Olyankor a motor nem erőlködik, nem pörög túl.


Vannak amúgy cikkek az alacsony fordulatról:

[link]



Ez sem rossz:

[link]


"A nagy fordulatszámokkal senkit sem lehet lenyűgözni. A gyors vezetés veszélyes, és több üzemanyag-fogyasztással jár. A sebességváltások időzítése azonban a hatásfokot is befolyásolja. A motorok 2000 és 3000 percenkénti fordulatszám között működnek a leghatékonyabban. A sebességváltások ideális időpontja a dízelautóknál 2000-es, a benzineseknél 2500-as percenkénti fordulatszám körül van. "


Megjegyzem, hogy semmivel se fogyaszt többet az autóm azóta amióta 3-asban tolom a városban. 60-nál már általában felváltok 4-esbe.

2014. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, mert 4-esben 50-nél aztán marhára erőlködik ;)
2014. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!