Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio RS vagy Peugeot...

Renault Clio RS vagy Peugeot 206 RC?

Figyelt kérdés
2.0 szivó benzinek közül, tapasztalatok, vélemények?
2014. nov. 30. 21:28
 1/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Biztos hogy franciát akarsz?


Én ilyen méregzsák fronton inkább egy jó VW Golf GTI-t vagy egy Seat Ibiza Cupra-t néznék, bár azok lehet, hogy lényegesen drágábbak.


Amúgy bármelyiket is választod, nézz jól körül, mert ezek típikusan azok az autók amiket pár éves korukra rommá hajtanak.


Anno én egy Seat Leon Cupra-t akartam venni nem is öreget, kb 4-5 éveset. Megnéztem vagy 10-et élőben és végül letettem róla, mert tüzetesen átnézve mind egy roncs volt, hiába volt kiglancolva kívül belül.

2014. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Golfból melyikre gondolsz? Azok is szivók? Seatból is csak turbós van, nem?
2014. nov. 30. 22:11
 3/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Golfból a IV-es már biztos hogy 1.8 Turbós, Ibizából talán 2002 előtti még 2 literes szívós volt. Az újabb Cupra-k már biztos, hogy 1.8 Turbóssak.

Nem tudom milyen árszegmens jöhet szóba. Amúgy a turbós az kizáró tényező?

2014. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amúgy a turbo-hoz még annyit hozzátennék, hogy nem biztos, hogy tartani kell tőle, veszettül megdobja az autó nyomatékát, elég csak megnézni az alig 70-80 lóerős kis turbó dízeleket, úgy mennek mint a golyó.

Ami tényleg feketeleves, ha egyszer elszáll akkor az drága muri...

2014. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A külső ugye szubjektív, a két autó felszereltségben, extrákban ugyanazt tudja. Számokat tekintve is közel azonosak. Gyorsulás, végsebességben a Clio hajszállal jobb, főleg a 182-es. Csomagtartó mérete pl. a Clio-nak 10 literrel nagyobb. Amiben viszont észrevehető különbséget látok, az a költségek. A 206-osnak a reális átlagfogyasztása a spritmonitor.de szerint 9,8. A Clio-nak csak 8,4. A gyári gumiméret a 206-osnál 17-es, a Clio-nál 15 és 16. Ez is plusz fenntartási kölség a 206-osnál.

Angol autós lapok a legjobb ár/érték-élmény arányú autónak a Clio RS 182-t választotta.

2014. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehogy Golf GTI-t vegyél. A Clio meg a 206 is fényévekkel izgalmasabb autó. A golf is gyors, de közel sem olyan élmény vezetni.


Én a Clio-t venném.

2014. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!