Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet bármi követelésem a...

Lehet bármi követelésem a szevíztől?

Figyelt kérdés
Múlt hét hétfőn bevittem édesanyém ticóját a márkaszervízbe, ahová 15 éve visszük a kocsikat; sajnos nem sikerült a szokásos emberrel lebeszélnem, ezért "hivatalos" úton javítják. Aznap megállapították a problémát, és a délután folyamán találtak alktrészt is, de azóta húzódik folyamatosan az ügy, mindig vmi kifogással. Valamilyen pénzbeli térítést vagy a következő időszakra cserekocsit igényelhetek?

2014. nov. 19. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem autókölcsönző, hanem autószerviz.

Természetes, hogy a javítás idejére nincs autód, és nekik nem kötelességük adni addig egy másikat neked.

Új autóknál a garanciális időszak alatt a márkaszerviz tehet olyan gesztust, hogy meghibásodás esetén a javítás idejére kapsz cserekocsit, de kb úgy értsd, hogy egy új Laguna garanciális javítása alatt furikázhatsz egy lefingott 10 éves Twingoval. Nem típusazonos kocsit kapsz cserébe.

2014. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a cserekocsiba én se reménykedtem, ettől függetlenül frusztrál, hogy kifogások és kommunikáció hiánya van folyamatosan és nem tudok tenni semmit. Édesanyám egészségügyi állapota miatt nem túl szerencsés buszon utaznia (komoly egyensúlyvesztés) és egy alkatrész cserét képtelenek megcsinálni másfél hét alatt. Emiatt gondoltam, hogy van-e vmi lehetőségem, amit követelhetnék tőlük, mivel egyértelműen az ő hibájukból nincs kocsim már ezen a héten.
2014. nov. 19. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg egyszerű szerviz, akkor beszélj le velük egy időpontot, és akkorra vidd be a kocsit.

Ha valami nagyobb probléma van, akkor meg nem tudsz mit csinálni, ha sürgeted a szervizt akkor a határidő miatt összecsapja a munkát és később szívod meg.

2014. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ha te vinnéd az alkatrészt ?
2014. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

leírom gyorsan kronológiailag:

(múlt hét) hétfő: pénteken már gond volt, hétfőn reggel 7kor szóltam a szervízbe, hogy viszem, átvették, megállapították, hogy a léptetőmotor hibás, duán 2kor szóltak, hogy van alkatrész, rábólintottam.

kedd, szerda: semmi, reméltem szerdára meglesz, de nem.

csütörtök: hívom, mondja nem ugyanolyan volt az alkatrést, de már van másik, holnap(?) szerelik. ez olyan dél körül volt

péntek: ránézésre jó az alkatrész, "elkezdték" szerelni, de majd csak hétfőre lesz meg. (hozzáteszem szombaton is van szervíz)

hétfő: megint nem szóltak, uh hívtam őket, mondják, hogy a szerelőnek személyes dolga akadt és még nem ért vissza (duán 2 körül), ht pont telibe sz*rom, csinálja más, de ezt már csak magamba mondtam.

kedd: hívnak, hogy beszerelték, de nem jár jól a motor. finomhangolják, lehet duán már mehetek érte, 3ig hívnak ha meglesz. persze nem hívtak.

ma: más veszi fel a telefont, nincs bent a kontaktom, majd ha megjön szólnak, hívtam őket egy órája megint; azt mondták bent van, csak a főnökkel beszél, mindjárt visszahív. Persze azóta sem.


Ma se lesz kocsim, azt se tudom, hogy hogy áll, ha én nem hívom őket, akkor ennyit se tudnék. Pedig MÁRKA SZERVÍZ, szóval nem Bélához vittem sarokra.

2014. nov. 19. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első kommented alapján addig jó mindenkinek, amíg a mama kocsija szervizben van!

:(

2014. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az egyensúlyproblémája nem hat ki a vezetésére, itt nem arra kell gondolni, hogy elesik magától, csak egyensúlyozni nem tud rendesen pl.buszon, biciklin. csak a perifériás hallás hiánya ami gond lehet vezetés közben, de persze, ez a kérdés nem édesanyám vezetési alkamasságáról szól, hanem a szervíz hozzáállásáról.
2014. nov. 19. 16:13
 8/11 anonim ***** válasza:
"hogy beszerelték, de nem jár jól a motor. finomhangolják" vagy szeretnéd így, hibásan visszakapni, majd hónapokig megválni tőle míg rendbehozzák?
2014. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
természetesen nem. de ha jobban belegondolsz, csütörtök óta megvan hozzá az alkatrész, ha ezt pénteken mondják, elfogadom. Az, hogy kedd délután közlik ezt velem, nos az a gond.
2014. nov. 19. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a te 15 éves Ticód a legfontosabb autó a szervizben. Ez itt a lényeg.
2014. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!