Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik úgy, hogy az...

Wolferl kérdése:

Miért tűnik úgy, hogy az autónkban nemrég kicserélt izzók sokkal fényesebben égnek, mintha fényszórót kapcsoltam volna?

Figyelt kérdés
Néhány napja este kicseréltük egy autószerelőnél, de csak egy kékes színű izzó volt neki készleten, azt mondta, ez ugyanolyan jó, tényleg jónak látszott, én is láttam már hasonlót, de ez a típus mintha fényesebben égne és olyan is előfordult már, hogy rám villantottak szemből, mert szerintem azt hitték, hogy fényszóróval megyek. Ez vajon milyen lámpa lehet? Jobb, vagy rosszabb, mint a hagyományos? Kicseréljem a sárga fényű izzóra? Mit ajánlotok? Tapasztalt szakember tanácsára lenne szükségem.

2014. nov. 18. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Légyszi fuss neki mégegyszer, és különböztesd meg a fényszóró kapcsolást a reflektortól. Mert ez egy katyvasz.
2014. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, lehet, hogy rosszul fogalmaztam, szóval "Miért tűnik úgy, hogy az autónkban nemrég kicserélt izzók sokkal fényesebben égnek, mintha REFLEKTORT kapcsoltam volna?"
2014. nov. 18. 11:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert be van állítva a lámpa? A watt ugyanaz?
2014. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Vannak emelt fényű izók (hátrányuk az ár és a rövidebb élettartam), de ahhoz, ha a szembejövő villog, akkor rosszul van beállítva a lámpa (normál izzónál esetleg nem volt még zavaró), vagy nagyon máshol van az izzószál, és emiatt összevissza világít.
2014. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azóta újra voltunk autószerelőnél, aki beállította a lámpát, szóval elvileg most jól áll, mondjuk a wattot nem néztem...
2014. nov. 18. 16:45
 6/11 laciku 02 ***** válasza:

Egy válasz sem jó.Az a helyzet hogy az izzok is "elfáradnak" A az izzó szálnak csökken a volfram tartalma. Ha régiek az izzok párjával szoktuk cserélni.Mert különben az új sokkal világosabb.

Udv: laci. (autó vill. szer.) Válaszolj ha vetted.

2014. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 laciku 02 ***** válasza:
Folytatás:Alap hogy jól van betéve és egyforma a teljesitmény.De erre gongolmi sem merek Udv laci
2014. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

:Alap hogy jól van betéve és egyforma a teljesitmény.


Neked.

2014. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Párban cseréltük a régit és az újak sokkal fényesebbek.
2014. nov. 25. 08:42
 10/11 anonim ***** válasza:

A kék színű fényt az emberi szem fényesebbnek látja, de szerintem nem ezért villognak, hanem mert a gagyi izzód a szemükbe világít, ráadásul kéken, ami olyan, mintha egy hegesztőlámpába néznél.

Szerintem cseréld ki valami normálisra. Ha jobban akarsz látni, vegyél egy emelt fényerejű halogént, nem lesz ugyan tartós, de amíg szolgál, addig jól látsz vele és a szembejövő miatt édesanyád sem fog csuklani.

2014. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!