Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a külömbség a könnyűfém...

Mi a külömbség a könnyűfém felni és alufelni között?

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Az alumínium az egy könnyűfem, ezért az alu és könnyűfém felni ugyan az.
2014. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanaz a kettő :)
2014. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaaa nagyon szépen köszi !!
2014. nov. 8. 20:54
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Másolt szöveg :



A Könnyűfém felnik összetételét tekintve, alumínium, és ennek ötvözetei!

Felni gyártótól függ, hogy milyen ötvözetet használnak a gyártáshoz, egyesek magnéziumot, mások titánt, stb. Ezek az ötvözetek fontosak az összetételben, ugyanis ezek adják meg a felni szilárdságát!

Könnyűfém felnit ne csak esztétikai szempontból vásároljuk! Az első szempont persze mindig ez. Viszont van egy másik elmélet is, miszerint ezek a felnik, nem olyan zártak, mint az acélfelnik, így a nyári nagy melegben jobban szellőzik a féktárcsa, ebből adódóan nem melegszik túl sem a gumiabroncs, sem pedig a fékrendszer. Ezzel az élettartamot növeljük.

2014. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

dögöljek meg ha a felninek köze van az abroncs hőjéhez. Talán picit, nagyon picit igen...

persze a gyár lemezzel adja ki a kocsit, közben neki alu kéne a hűtés miatt......itt az átbaszás.... :D

2014. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam szólok, hogy az alumínium és a könnyűfém felni két különböző dolog! Az alumínium felni sokkal nehezebb, hiszen az alu fajsúlya majdnem 3 kg/dm3, míg a könnyűfém felnikhez használt magnézium csak 1,8 kg/dm3, és a legtöbbször használt ötvözetben 90% a magnézium, és csak 9% az alumínium.

Egy sima alufelni nehezebb, mint az ugyanakkora lemezfelni!

2014. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jano5691 válasza:
75%
Bocs nem vitatkozni akarok, de én sem tudtam és keresgéltem kicsit. tyresave.co.uk/alloywheels.html szerint a legtöbbször használt ötvözet kb. 90%-a aluminium.
2015. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!