Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jó a motorozásban?

Mi a jó a motorozásban?

Figyelt kérdés

Nekem nem jön át.


Életveszélyes, szimplán is veszélyes.


Autóval valaki elédfordul, max bosszankodás, motorral ugyanez súlyos sérülés vagy halál


Puhatestű vagy az úton

Védtelen vagy

Kicsi vagy

Kényelmetlen

Be kell öltözni


Az autózás milliárdszor jobb.



2014. okt. 20. 08:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Aki szerint a motorozás olcsóbb, az nyilván pici motorra gondolt... Nagynál nem így van. 2 kerékre a gumi jóval drágább, mint autónál a 4-re, a ruha is kopik...


Az autózás nekem elképesztően unalmas, illetve a vezetés gondolata (nincs jogsim, mert nagyon nem érdekel a dolog, majd egyszer ráveszem magam, ha muszáj lesz) ijesztő... A motor sokkal kisebb, jobban érzem a méretét, azonkívül óriási poén. Szeretem, hogy érzem a menetszelet, nem egy dobozban ülök (nyitott ablakkal se olyan), tudok dönteni, elférek egy csomó helyen, ahol autóval nagy gond lenne (vannak extrém keskeny utak), parkolni is nagyon könnyű... De persze az ember az élmény miatt motorozik, legalábbis én. Az én motorom nekem baromira kényelmes s ezt tudom mondani 600 km és 17 óra után is. Már ha nem csapnivalóak az útviszonyok, ott azért nem penge, elvégre nem enduró, hanem cruiser az ártatlan.

Védtelenséget biciklin érzek (nem is tudok jól biciklizni, az egy más műfaj), szoktam is 5-tel kanyarodni murván :) Motorral biztonságban érzem magam, ez az egyetlen ok, hogy képes vagyok motorozni. Mert valami abnormális önvédelmem van, egy medencébe nem mernék beleugrani, idegesítő, de ez van. De a motor az OK. Estem párszor, törtem el ezt-azt, de valahogy nem tudott változtatni az érzéseimen :) Az élet eleve nem biztonságos, az én kis motorozásom szinte semmit nem ront már rajta (többnyire óvatosan megyek, kis forgalomban. nyilván az esély megvan a halálra, de autóban is. egy hmmm, vakmerő autósnak lehet, hogy még több is. de ezt nem lehet kiszámítani).


A beöltözésben mi a gond? Pár perc, de utána nem unatkozom végig az utat. Nagyon megéri :)

Van pár reálisabb hátrány, ezért van autónk is. De ha egy mód van rá, nem használjuk. A párom télen is motorral járt munkába, ha nem volt erős fagy s száraz volt az út. Sokkal jobban élvezte úgy, ja mellesleg töksötét is volt. Még így is jobb volt neki a motor, hát még szép, napsütéses időben.

Nekem még utasként is jobb a motor (ha nem hosszú az út), pedig szerintem igazán borzalmas dolog utasnak lenni motoron.


Az ember természetesen nézzen a szemével, ha motoros s ne bízzon az autósokban, de a gyalogosokban és a kutyákban sem. Nyilván előfordul, hogy valaki az ember elé hajt, ebbe azért alapesetben nem illik belehalni... Extrém esetek előfordulhatnak, a legóvatosabb, de még normális haladás sem véd meg minden esetben, de azért sokat tud segíteni a fokozott figyelem.

2014. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hozzáteszek még ezt-azt.

Nagyon komoly relaxációt is képes okozni a motorozás (máskor pedig izgalmas, ez ilyen, bár a kettő nem zárja ki egymást, ha pl. munkahelyi stressz oldásáról van szó). Volt, hogy kemény volt az élet, s a páromban az tartotta a lelket, hogy a munkába motorral járt. Én is észrevettem, hogy kell néha egy kör, hogy jobban viseljem a stresszt. De mint hedonista, egy alapból szuper életben is nagyon komoly szerepe tud lenni a motorozásnak. Nem igazán tudom elmagyarázni, jó és kész :) Nálunk fontosságban majdnem egy szinten van az evéssel. Amikor nem volt pénzünk és az is a házra kellett, minden luxusnak nevezhető eltűnt az életünkből... Motorozni azért jártunk, mert az kell, max. kevesebbet. Közelben is vannak jó helyek ;). Előbb spórolunk az ételen és utána hagyjuk el a motorozás nagy részét... De hogy teljesen elmaradjon a motorozás... Az már a vég. Azon a szinten szerintem már koplalnánk. Van benne valami varázsos és kihagyhatatlan, miután megkóstoltuk :) Nem mindenki esetében van ez így, de nálunk akkor is, ha sose leszünk menő motorosok, csak szép szolidan túrázgatók.

2014. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Ha nem vagy motoros nem értheted, én nagyon szeretem.
2014. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Barátom először motorozz egy jót, és utána alkoss véleményt.

Egy egy társaságot szólsz le, hogy Te szerinted hülyeség.

Rendben, értem én, megvan a véleményed.

DE akkor minek vársz megerősítést? Mit vártál? Majd özönlenek ide az emberek, hogy "jaja szerintem is egy kalap szar jól beszélsz tesó" vagy mit?


Én autózom, és motorozok is.

Mindkettőnek megvannak a maga előnyei, és hátrányai.


Most elmondok neked egy pár dolgot:


Mikor elkezdtem motorozni, hasonló véleményen voltam mint te. Vegyél egy Simsont, gyakorolj, csapasd vele, és meglátod hogy pár nap alatt bele tudsz szeretni.

Vagy ha ez neked kevés, vegyél nagyobbat. Élvezd a szabadságot, a sebességet, az adrenalint.


Komolyan mondom ennyire sekélyes ember nem lehetsz.

2014. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem.


Pontosan ilyen válaszokat szerettem volna, amilyeneket kaptam. Na jó, ennyire gyönyörű és kimeritő válaszokra nem számitottam. Tehát mindenkinek nagyon köszönöm! Kivéve neked SessionBlack. Ez nem egy uszitás volt. Az volt a kérdésem h mi a jó a motorozásban, annak ellenére h köztudottan baromi veszélyes. De nagyon jó válaszokat kaptam mint mondtam! Én nem tartom rossznak a motorozást. Kizárólag veszélyesnek, ennyi.


Még tavaly autóztam a soroksári úton. Annak a folytatása az 5-ös út. Szépen mentem-mentem ki a városból éjszaka a nyugodt üres országúton, autóval. Előttem egy motoros. Naked vagy mi volt, valami nagyobb de nem ment úgy mint egy örült, hanem teljesen nyugodt tempóban. Jó hosszú követési távolságot tartottam mögötte igy teljesen figyelhettem őt és körülötte mindent. Gyönyörünek tartottam, rágondoltam, hogy milyen jó lehet igy éjszaka hazamotorozni. Az akkor valóban szép volt. Csak utána rögtön eszembe jutott a vadveszély meg minden. Én komolyan mondom motorral már rég nem élnék. Futott már ki elém kutya, macska, nyúl, vadkacsa és őz is. Azon a soroksárin is pl egy nagytestü kutya miatt kellett már satuznom. Meg a sok figyelmetlen autós. Volt már h nem vettek észre a holtérben, 2x2 sávos úton nem követte a felfestést és átjött az én sávmba, kijöttek elém, kisgyerek is már futott elém.... Ami csak megtörténhet az már kb. mind megtörtént velem autózás közben. És komolyan ilyenkor nagyonn örülök h autózok. Amúgy én is mindig félrehúzódok, figyelek rájuk. De rengeteg motorbalesetet láttam már. Mindegyikben autóval ütköztek. Legutóbb Újpestnél. Ripityára volt törve a nagytestü robogó. a motoros súlyosan sérült szegény.


Biciklizni szoktam még. ott még az a jó h nem gáz ha a járdán megy az ember. Amúgy az úttesten a biciklis a legalja a táplálékláncban. Na annál még a motorozás is jobb. Csak pl. kinyiló ajtók is, meg elsőbbség megnemadás a másik fél részéről, ezek autóval mind csak bosszantóak, de ma már ennyi autós, busz, kamion minden között veszélyesnek tartom. De elhiszem, hogy jó dolog és megértem aki a motorozást választja és rengeteg örömöt kivánok neki, sok-sok baleset mentes km-t, én mindig vigyázni fogok rájuk ahogy eddig is.

2014. okt. 20. 22:34
 16/18 anonim válasza:
Azon kívül, hogy sokszor praktikusabb (parkolás, fenntartási költségek, előrejutás a a sorok közt, stb.), emellett Életérzés. Az autó a testedet szállítja, a motor a lelkedet. :) De egyet értek azokkal, akik azt írták, hogy ezt vagy érzed, vagy nem.
2015. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

[link]


Teljesen igazad van, veszélyes. Ezt tudjuk mi is. De ez van, nem kell egyformának lennünk, van akinek ez jön be, van akinek más. Hála istennek! :)

2015. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Brandon41 ***** válasza:
Igazábol már mindent leírtak a többiek. még annyit, ha szereted a sebességet,gyorsulást akkor azért is jobb mert, városban motorral (kis köbcentis motorokkal is) majdhogynem mindenkit legyorsulsz lámpánál, előzéskor is jól jön a jobb gyorsulás. A motoroknak szerintem jobb hangjuk van, ez is jobb élményt tud adni.
2021. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!