Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jó a motorozásban?

Mi a jó a motorozásban?

Figyelt kérdés

Nekem nem jön át.


Életveszélyes, szimplán is veszélyes.


Autóval valaki elédfordul, max bosszankodás, motorral ugyanez súlyos sérülés vagy halál


Puhatestű vagy az úton

Védtelen vagy

Kicsi vagy

Kényelmetlen

Be kell öltözni


Az autózás milliárdszor jobb.



2014. okt. 20. 08:27
1 2
 1/18 csabika1971 ***** válasza:
100%

Szabadság érzés, nincs a bezártság mint egy autóban. Nincs hangulatosabb annál mikor egy szép napon autó helyett motorra ülsz. De nem vagyok biztos benne, hogy ezt igazán ellehetne magyarázni egy "fanatikus" autósnak.

Veszélyesség? Nem mondom lehet baj borulás esetén, de nem tudom melyikkel van több halál autóval, vagy motorral? Ha valaki figyel, és nem 200-zal repeszt közben. Akkor nem hiszem, hogy sokkal nagyobb veszélyben lennénk mint egy autós.

2014. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Motorral viszont nincs dugó. Jó esetben. De akkor stressz h megtudd tartani, neki ne menj, tükröt le ne vidd, stb. Láttam már párszor h nekiment a motoros az autó tükrének ami mellett elment.


Olyat is h nyilván nem magaabiztos vagy tapasztalt motoros nem mert előre menni, ott tötymörgött a dugóban. Motorosok húztak el mellette. Egy idő után nekem lett elegem autóval és végigtéptem a szembe sávban több száz métert. mikor jött valaki, járdára felálltam stb.


Autóval amúgy van szabadság. Lehúzott ablak, napfénytető pl.

2014. okt. 20. 08:49
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekem nincs motorom, sőt soha nem is motoroztam még. De ha lenne rá időm, lehetőségem, szívesen tenném.


Biciklizni szeretek, autózni is szeretek. A motorozás a kettő kombinációja lehet.

Több száz km-es túrákat nem vállalnék be, de a környéken kirándulni, esetleg a városba beszaladni ha épp jó idő van és nem kell cuccot vinnem, szívesen tenném motorral.

Ha az ember ésszel csinálja és odafigyel, nem sokkal veszélyesebb szerintem mint biciklizni a városi forgalomban.

2014. okt. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

nekem meg autó és motor is van, szar időben nyilván jobb az autó, de szép időben sokkal kellemesebb motorozni...

pl munkába járni, mert a parkolóban a kocsit tűzi a nap, eleve 40 fok van, aztán még beülni az 50 fokos kocsiba nem túl nagy élmény, míg ha letakarod a motor ülését, csak felpattansz rá és hazáig szellőzteted magad, kocsiban meg legalább 5-10 percig szaunázol mire kihűl, akkor is ha fullon tolod a klímát... de az meg nem egészséges, és meg is fázhatsz tőle, ezért sokkal jobb nyáron motorral

2014. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Hát, ha nem vagy vérbeli motoros, akkor nem is élheted át a motrozás varázsát, és örömeit. A motrozásba meglelheted a szabadság érzését, mert nincsenek korlátok. Ilyenkor, még ha van egy enyhe adrenalilöketed is még akkor sem tudsz a halálra gondolni. DE ismétlem:hga ne, vagy vérbeli motros, akkor ezt soha nem fogod tökéletesen megérteni......
2014. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Amíg számodra az autózás és motorozás a napi ingázásból áll csak, nem is fogod megérteni. A motorozás önmagában élvezetes - nehéz lenne megmagyarázni, hogy miért. Része vagy a környezetednek, nem választ el gy fémketrec, mint autóban. Én amikor tehetem motorral járok munkába, mert élvezetes menni vele. Hazafele direkt kikapcsol. Nem ritkán külön kerülőutakon megyek haza, pl. erdei utak, hidak, stb. Persze van más előny, mint gyorsabb előrehaladás, de ez mellékes.
2014. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
kocsival csak oda megyek ahova muszáj, munkába ha rossz idő van, bevásárolni, stb... motorral sokszor csak céltalanul megyek valamerre, mert szeretem... más kocsmázni jár vagy dohányzik, én "felesleges" utakat motorozok :D
2014. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki fél a sorok között és ki nem az eléggé szubjektív. Én egy kis robogóval naponta több mint 100 autó között megyek el. Szeles az út nem repesztek, hanem kényelmesen 30-40 el elrobogok közottuk. Senkit nm zavarok, van, hogy nem ferek el akkor megallok, de rengetgszer felreallnak az autosok. Ez például baromi, jo, hogy az alapbol 30perces utat letudom 10perc alatt. Mentem már el a belvárosban 50millás ferrari mellett is. Nem azt mondom, hogy rossz auto, de a dugóban állva semmit nem ér. A parkolás egy másik nagy elonye minden motornak, ott ahol akarok megallok, bármeddig, ingyen. Abban igazad van, hogy be kell öltözni, ami macerás, meg idoigényes, de autoban meg megsulsz nyaron, megfagysz egy ideig telen. Ha tudsz motorozni akkor normális vezetéssel nem esel el. Figyelni kell az autosokra, de az ő figyelmetlenseguket a motorozás hatranyaira irni nem teljesen korrekt.
2014. okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]



Üdv. egy motoros (aki autózik is)

2014. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

olcsóbb megvenni

kevesebb a kötelező biztosítás

jóval kevesebbet fogyaszt (városban 3-4 liter benzint)

nem kell fizetni a parkolásért, könnyebb parkolóhelyet találni

lehet menni a buszsávban, piros lámpánál előre állni

Összességében jóval olcsóbb, és rengeteg időt lehet megtakarítani vele.

2014. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!