Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van nem valós...

Hervon kérdése:

Mi értelme van nem valós hírdetést feladni?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni, hogy milyen haszna fűződik valakinek ahhoz, hogy nem valós használtautó hírdetést ad fel. Az ár nagyon kedvező, szinte irreális, de ha hívod akkor nem is létezik olyan telefonszám. Mi értelme ennek?

2014. okt. 18. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Az árak levitele. A hirdetők ettől azt hiszik hogy nekik is olyan alacsony áron kell hirdetniük, hisz a többi hirdetés befolyásolja az irányárat. A vevő meg azt mondja hogy minek venné meg a terméket mondjuk 1000 Ft-ért, hisz itt egy ugyanolyan hirdetés mindössze 10 Ft-ért.
2014. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen akkor is volt, mikor én kerestem autót, kb 2 éve. Fent volt egy-két nagyon jónak tűnő autó a reális ár kb feléért. Persze a telefonszám nem létezett, az e-mail meg folyton visszapattant.

Ugyan ezt a kérdést akkor én is feltettem itt és kb az a válasz jött rá, mint amit az első írt.

2014. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Átverés, emailben felveszed vele a kapcsolatot, a lényeg, hogy különböző indokok miatt küldjél pénzt. Elküldöd, aztán soha többet nem kapsz választ.
2014. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így így, ez egy régi módszere a csalóknak. A hirdető külföldi és arra pályázik, hogy legalább egy előleget, vagy foglalót elutalj neki. A telefonszáma nyilván azért hamis, mert nincs neki és nem is tud magyarul. Arra számít, hogy majd a rossz telefonszám helyett e-mailben keresed meg. Akkor meg a google fordítóval már elég jól elboldogul. Írtam már olyannak, amelyik egészen jó magyarsággal válaszolt. De az is külföldi csaló volt.


Az árakat egy ilyen hirdetés nem vinné le, ahhoz fel kellene adni még ezer másikat.

2014. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. okt. 18. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Ne vicceljetek már! Ki az az ökör, aki úgy fizet előleget vagy foglalót egy autóra, hogy nem is látta, ki se próbálta, fel se mérette az állapotát?!

Aki ekkora marha, az meg is érdemli, hogy átverjék!

2014. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokan. Elküldik a pénzt, mert milyen jó áron van, egyszerűen nem lehet kihagyni, nehogy lecsapjon rá más. Fel sem merül bennük, hogy csalás.
2014. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Dehogynem. Felmerül az, de úgy vannak vele, hogy egyszer az életben nekik is lehet szerencséjük.
2014. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Különös, hogy az emberek észjárása milyen fordított és mennyire jellemzőek rájuk az alapvető pszichológiai alapvetések.

Ilyen alapvetés, hogy egy bizonyos ember nem tudja a másik helyébe beleélni magát, képtelen elvonatkoztatni a saját gondolkodásmódjától. Népiesen ez a már mindenhol hallott: „Mindenki magából indul ki.”

Azt értsétek meg, hogy ha nektek teljesen világos is, hogy akivel szemben álltok az egy csaló, attól még sok másik ember másképp gondolkozik, ők beleugranak a csapdába.

Rengeteg cikk íródott már ezekről az esetekről, az így átvert emberek terjedelmes fórumokon panaszkodnak a történtekről. Elképzelni sem tudjátok, mennyi embert átvertek már. Nyilván van olyan, akit nehéz átverni, de még többen már nagyon sok pénzt elbuktak. Őket tiszteljük meg annyival, hogy nem vonjuk az ilyen eseteket kétségbe és nem nevezzük őket hülyének. Mert nem tudhatod, hogy egyszer nem-e vernek át valamilyen másik dologban téged is annak ellenére, hogy most nem hiszed, hogy megtörténhet.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha a csaló már semmilyen elérhetőségre nem reagál, az csak annyit jelent, hogy már lebukott néhány ember előtt, ezért az a módszerük, hogy akkor törlik a e-mail fiókot, de a hirdetés még aktív.


Vannak nagyon rafinált csalók is, róluk az egyik fórumban olvastam. Ott a telefonszám is élt, beszéltek a külföldi emberrel, kiutaztak, megnézték az autót, lepapíroztak mindent és a tulajdonos kereskedő azt mondta, hogy még el kell intézni néhány dolgot, hogy másnap elvihessék az autót. Itt Magyarországon is így van, elmész a kereskedőhöz, megírjátok az adásvételit és a legtöbbtől azonnal nem hozhatod el az autót, hanem átíratják, biztosítást kötnek neked rá és másnap érte mehetsz. A külföldi kereskedő másnapra eltűnt az autóval együtt. Utólag derült ki, hogy hamisak a papírok.


Nem csak autókkal csalnak, nagyon sok csalót fog el a rendőrség, akik az interneten árulnak telefont, laptopot, autóalkatrészeket, mindenfélét, és előreutalást kérnek. Sokan elutalják a pénzt előre. Azután nem jön a postás, futár a csomaggal.

Még mindig kételkedsz? Nekem mindegy. Te dolgod!

2014. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!