Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autógittel ki lehet javítani...

Autógittel ki lehet javítani nagyobb hibát a karosszérián?

Figyelt kérdés
Opel Astrán a benzintartály zárófedele teljesen szét van rozsdálva (a betöltő nyílásra a csavaros fedél az jó), az oldalsó, annyira, hogy akartam kicsit rendberakni, és leesett. Felül nem zárt jól, és befolyt a víz. Hogyan tudnám ezt megcsinálni. Van ott még egy gumi is, de így most már azt sem nagyon tartja semmi. Gondoltam erősebb autógittel, és valahogy lemezt meghajlítok, és odagittelem. Lehet így, megtartja a gitt?
2014. okt. 9. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Lakatolni kell.

Ha igényesen akarod csinálni a gittet felejtsd el. Ha eladó a kocsi akkor meg haccóljon! ;)

2014. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valahol elkezd rozsdásodni, akkor azt a gitt a büdös életben nem fogja megtartani.
2014. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A "gittelés" nem erre való. Apróbb felületi egyenetlenségeket el lehet vele tüntetni, de csak 1 mm-nél vékonyabb rétegben lehet alkalmazni. Sőt, igazából az 1 mm körüli rétegvastagság is sok, már az sem bírja az igénybevételt.

A kétkomponensű kitt ugyanis eléggé gyatra szerkezeti anyag: nagy a sűrűsége, tehát vékony rétegben is nehéz, viszont rendkívül rideg, rugalmas alakváltozásra gyakorlatilag képtelen, fárasztó igénybevétel hatására pedig porlik. Sőt még a lemezhez sem tapad olyan igazán jól. Ezért a rá ható hőtágulás, rázkódás, hajlítás és egyéb igénybevételek hatására elengedi a lemezt, megreped vagy mindkettőt egyszerre produkálja. A végeredmény: csúnya, repedt fényezés, festék alól kikandikáló vastag kittréteg.

Lemezeket sem kittel kötünk egymáshoz, mert nem fogja elviselni a rázkódást. Az átrohadt lemezt nem kittel, alvázvédővel, sziloplaszttal (marha jó ám, mert ecetsavas), cementes habarccsal (láttam már ilyet is), gipsszel (az volt csak igazán szép) és egyéb háztáji taknyolásokkal kell javítani, hanem ki kell vágni a rohadásnak indult lemezeket és szép, új, rozsdától mentes lemezzel kell pótolni őket. Lehetőleg nem élben, pálcás "kerítésheggesztő" trafóval "heftelve", mert azzal nem vagy előrébb, akkor sem, ha a szomszéd Miska bá' két sörért megoldja.

2014. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazatok van, de ahhoz, hogy ezt így megcsináltassam, le hell szedni a bal hátsó sárvédőt, stb.

Ezt most el akarom kerülni.

Úgy gondoltam, a rozsdás részt, amennyire tudom, eltüntetem. Új lemezt hajlítok oda, és azt csavarral fogatom fel, és az egyenetlenségeket pedig begittelem. Így nem a gitt foglya tartani a lemezt. Egy helyen, a benzintartály ajtó előtt lesz valmi kis dudor, ahol 2 kis csavar feje lesz (süllyesztve valahogy), azt még nem tudom, hogy hogyan fedem be úgy, hogy ne legyen nagyon gyatra kinézetű. Szerintetek megoldható ez így valahogy?

2014. okt. 10. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!