Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Már csak ennyiből áll autókra...

Kizcar kérdése:

Már csak ennyiből áll autókra az optikai tuning?

Figyelt kérdés

Manapság már nem látok egyetlen egy brutálul optikailag tuningolt vasat sem. Még a tuning show-n is csak jó ha van egy.

Azt látom manapság már csak alufelni garnitúrából, esetleg fényezésből áll az optikai tuning. Hiányolom a motorháztető, tetőlégbrömlőket, hátul spoilert, bumpereket, neont, fóliát. Ma már ez nem divat? Az engedélyeztetés miatt nincsenek ilyenek?



2014. szept. 26. 15:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Azt se mondja senki, hogy a 3-as Golf gyári lámpája szebb mint egy BMW-s stílusú Angel Eyes lámpa. "

De, én pont ezt mondom, hogy jobban néz ki a gyári lámpával, mint azzal az éngyöl ájszos sz*rral... (ami BMW-n még jól is nézki, de csak BMW-n!)

2014. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nekem sem tetszik mindegyik agyonra tuningolt autó. Élőben igaz ritkább mint a fehér holló, tehát csak a képek alapján beszélek. Bár megmondom az igazat, ha meglátok élőben egy brutál tuning autót, mint tavaly, akkor még ha nem is olyan ízlésesen van megcsinálva, valamiért még is jobban tetszik egy alig "tuning" autótól.

Én az Eclipse-et ilyenre akarom tuningoltatni optikailag.

Most ez a tervezet. Az alufelni pedig a második képrőlvaló lesz.

[link]


A második képről pedig az alufelni fog menni rá, ha találok ilyet.

[link]

2014. okt. 3. 12:13
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ettől majdnem kibuktam a vacsorát.
2014. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Akinek ez csúnya, az csak idióta lehet:


[link]


Ha már a jajjdecsunya.blog-ról van szó. Igényesen összerakott autó.

2015. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tényleg szar:


[link]

2015. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
ha e így van ahogy írtad, szerintem jó irányba halad az irányzat... miért akarsz beömlőket, ha semmi szerepe nicsen? meg olyan "spoilereket", aminek semmi gyakorlati haszna nincs, semi leszórítőerőt nem termel, sőt, növeli a súlyt és a légellenállást, és abba bele se menjünk hogy sokszor baromira nem illik az adott autóhoz... szerintem is tök gatyi, mikor egy arányosra kitalűlt forműt földig érő ormótlan boilerméretű spoilerekkel csúfitanak el, ami aztán még a közlekedést is hátráltatja...
2015. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Azért kellenek a légbeömlők, hogy optikailag ne legyen gyári az autó. Tehát van szerepük a légbeöőknek, spoilereknek, az, hogy brutálabb legyen a kinézet. Az tény, hogy az optikailag tuningolt autók 80 százaléka gagyi, de ha jó ízlése van az embernek és tudja mekkora és milyen formájú tuningelem illik a verdára, akkor valószínűleg jól fog kinézni.
2015. febr. 11. 17:03
 28/29 anonim ***** válasza:
jó ne legyen gyári, de miért kötelező a vasalódeszka, meg a kamubeömlő? mind ront az autó menettulajdondágain... azon legyen, amelyiken tényleg van szerepe, át van komolyan építve a motor jól átgondoltan el van helyezve, és valódi szerepet tölt be a beömlő a motor vagy a fékek hűtésében, motor levegőellátásában, ha ez nincs, szerintem minden ilyen átalakítás gagyi... lehet komoly és jól kinéző optikai tunibgot máshogy is csinálni, lefalazásokkal, hogy homogénebb legyene minden felület, vagy legyen akkor morcosítás, legyen másmilyen lökhárító, de nem kötelező neki földig érni, meg 26 csavarásnak és giccses össze vissza formájúnak lennie... legyen nagy felni ültetéssel ha már mindenképp kell... annak még vmi haszna is van a sportosság szempontjából, bár a gyengébb motorral szerelt autók már egy nagy felnitől is érezhetően szarabbul gyostulnak, mert ugye 99% nem tesz rá több 100 ezer ft-os, valóban könnyebb felnit... szóval érted...
2015. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nálam évek óta abból áll az optikai tuning, hogy józan ésszel próbáljam tudtára másoknak, hogy nem mindennapi autóról van szó. Ehhez nem kell bodykit, nem kell neon, nem kell spoiler hátra... Egyszerűen csak szélesebb kerekek a gyárinál, ültetés, és némi csupaszítás HA szükséges (nem kilincs leszedésre gondolok, hanem díszcsíkokra meg régi autóknál a lökhárítóra). Ezzel olyan hatást érünk el, hogy szélesebbnek tűnik az autó, jobb tőle a kiállása.


Mosolygok amikor valaki úgy dönget el mellettem, hogy semmit nem hallani a motorból, csak a tuc-tuc megy. Nekem pont az a lényeg, hogy a motort lehessen hallani, de itt sem az eltúlzott ordításról beszélek, hanem ízléses öblös ám mégis visszafogott hangról. Volt egy kis Fiestám, 50-es rendszer volt alatta gyári kipufogóvéggel, leültetve kiszélesítve... Hiába volt egy sima 1.3-as lusta gépezet komoly tuningosok is elismerték a munkámat, mert bár többnek akart látszani attól ami valójában mégsem ízléstelenül.


Ezt régen germán stílusnak hívták, és főleg a régi kocka Golfokon, Fiestákon volt divat, de mára már mindenhol ezt a visszafogott stílust látni. 2003-ban még nagyon új volt, és inkább a hozzáértőknek volt feltűnő, de azok viszont sokszor elismerően néztek az autómra. Kár, hogy már nincs meg...

2015. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!