Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért az autó fogyasztása az...

Miért az autó fogyasztása az emberek "legnagyobb" problémája?

Figyelt kérdés

Mindenki mint valami kincsre hajt arra, hogy nagyon kicsi motor legyen az autóban.

Arra nem is gondolnak, hogy ha pl. kicsi a motor de nehéz az autó, akkor is többet fogyaszt, illetve ha városban 3-ban, max. 4-ben mennek.

Több ismerősöm is akik autót akarnak venni mindenféle 1.2-esben gondolkodnak.

Amikor mondom, hogy az enyém 1.9-es benzines, akkor kb. úgy néznek rám, mintha embert öltem volna.


Vagy amikor mondom, hogy szeretnék régi amcsi kocsit venni (5-6 ezrest), akkor én elmeháborodott vagyok.


De miért?


Most aki gyorsétteremre, felesleges ruhákra, cipőkre, okos telefonokra, tök drága gyerek játékokra, cigire, italra, stb-re költik a pénzüket, és NEM keveset, az mennyivel jobb?


Én erre adok ki havi szinten több 10 ezret, más meg másra.


2014. szept. 18. 22:10
1 2 3
 21/26 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen csodajárgyányod van, de após 1.2 Fábiája többet eszik 140-en mint az én 2.0-s Nissanom.


Emellett érezni is rajta ahogy könnyezik a kicsike. Nem beszélve arról ha még 5-en bele is ülünk. Nekünk is mutatvány beülni, az autónak is mutatvány tartani a tempót.

2014. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#21-re:


A Skoda 1.2-es Fabia 54 lóerős, én viszont egy mai 2012-14-es gyártású 1.2-est írtam 92-93 lóerővel. Ilyet kell venni és nem nyüszög 5 személlyel 140-nél sem.


De pl. ettől is jobb egy VW 1.2-es Golf, ami 105 lőerős és végsebessége 190 km/h. Ez sem fog tartós 140-nél nyüszögni autópályán 5 személlyel sem.

2014. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

még a #22-höz:


Ja, és a kombinált fogyasztása 5,2 liter 100 km-ren.

2014. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

részben azért mert racionálisak, részben azért mert korlátoltak. Embere válogatja. de ahogy valaki írta előttem, az érdekes, hogy pl. ez a fogyasztás dolog könnyen megfogható dolog, mert ha vesz egy kis fogyasztású autót valaki, (most abba ne menjünk bele hogy milyen autó és ezen kívül mit nyújt) akkor azzal relatíve egyszerű pénzt spórolni, ennek ellenére sok ilyen fillérbaszó ember más dolgokra meg elszórnak rendgeteg pénzt, mert mondjuk nem tudatosan vásárolnak, nem összegzik a költségeiket, kísértésbe esnek, dohányoznak stb.


Nekem pl. az autó fontos, ha van rá mód ne egy létminimumos xar legyen, legalábbis ne az legyen az egyetlen autóm. Egyébként az tény és való, hgy egy átlag autónál, ha az ember közepesen sokat, vagy sokat hazsnálja, akkor a lgnagyobb költség az az üzemanyag.


Na most nekem is pl. megér néhány liter plusz fogyasztást, és némi plusz költséget az, hogy egy komolyabb autóval megyek, van akinek nem ér meg ennyit. ez ilyen. A kaja minősége, az autó, a cipő minősége fontos nekem, de pl. a borotva nem érdekel, leyen a legolcsóbb amivel nomrálisan lehet borotválkozni, ott nem a komfortosság és a legrövidebb borotválási idő a fő szempontom. Más embereknél más fontossági sorrendek vannak...


De attól mondjuk falnak megyek mikor valaki fillértbax az autóján, ellenben szart eszik és dohányzik... de elfogadom..

2014. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Most aki gyorsétteremre, felesleges ruhákra, cipőkre, okos telefonokra, tök drága gyerek játékokra, cigire, italra, stb-re költik a pénzüket, és NEM keveset, az mennyivel jobb?"


Sokkal jobb, ugyanis ők nemcsak az autójukért élnek.


Nekem egy 3.0 TDI Audi A6-om van, viszi a pénzt, de azért vettem meg, mert mellette még megtudok venni egy telefont, egy cipőt, vagy azt amit kell. Ha nem menne, inkább vennék én is egy kisautót, és akkor is megvenném ami kell.

Ennyi erővel az 1.9-es benzinesed is tök feleslegesen eszik +2-3 litert 100-on.

Ja és szerintem sem mindegy, hogy 100 kilómétert 4200 forinért, vagy 2100 forintért mész, pláne akkor, ha nem sz*rod a pénzt.

2014. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Beviz Elek ***** válasza:

#22


Az új 1.2 TSI motorokról sokat nem tudok, ez akkor lehet egy kivétel, ugye az első hozzászólásomban is említettem, hogy hasonló technikára vonatkozik az arányos növekedés (és ebből folytattam a kismotorok túlhajtását).


Olvastam a tesztekről, a Golf (vagy Polo volt?) az újságíró szerint vegyesben is és pályán is 6 litert produkált. Ha a két fogyasztás azonos, akkor gondolom már hajtva van a motor, hiszen pályán kellene a legalacsonyabbnak lennie.


No mindegy, az enyém 17 éves, meglátjuk a kis 1.2 TSI-k milyen állapotban lesznek akkor:)


Egyébként az adatok meggyőztek! Sosem fogok olyat venni, de a számok szépek mindenképp!

2014. szept. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!