Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért az autó fogyasztása az...

Miért az autó fogyasztása az emberek "legnagyobb" problémája?

Figyelt kérdés

Mindenki mint valami kincsre hajt arra, hogy nagyon kicsi motor legyen az autóban.

Arra nem is gondolnak, hogy ha pl. kicsi a motor de nehéz az autó, akkor is többet fogyaszt, illetve ha városban 3-ban, max. 4-ben mennek.

Több ismerősöm is akik autót akarnak venni mindenféle 1.2-esben gondolkodnak.

Amikor mondom, hogy az enyém 1.9-es benzines, akkor kb. úgy néznek rám, mintha embert öltem volna.


Vagy amikor mondom, hogy szeretnék régi amcsi kocsit venni (5-6 ezrest), akkor én elmeháborodott vagyok.


De miért?


Most aki gyorsétteremre, felesleges ruhákra, cipőkre, okos telefonokra, tök drága gyerek játékokra, cigire, italra, stb-re költik a pénzüket, és NEM keveset, az mennyivel jobb?


Én erre adok ki havi szinten több 10 ezret, más meg másra.


2014. szept. 18. 22:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretnek kevesebbet költeni benzinre.

Az utazás lehetőleg, minél olcsóbb pegyen. Nincs ez másképp a tömegközlekedőknél sem: az olcsóbb megoldás felé fognak érdeklődni.

2014. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Én inkább a megbízhatóságra megyek nem a fogyasztásra. Aki meg a városban 3-asba meg 5-ösbe megy az meg h.ülye :) Kivéve ha van egy hosszú egyenes út 60-as táblával. Mert akkor mehet 5-ösbe a váltó 65-70-be. Amúgy jót kérdeztél, mert egy 1.9 passát is fogyaszthat kevesebbet mint egy 1.3-as.
2014. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Most akkor mi fáj neked?
2014. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Saját autó: 318i E36


Már jó előre figyelmeztettek, hogy folyamatos 70-es tempónál megeszi a 8 litert, városban pedig 16-ot is, nem érdekelt. Úgy gondolom (személy szerint én) hogy elvisz A pontból B-be.. de ha kell, akkor viszont menjen. És ennek biza ára is van.

2014. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Most akkor mi fáj neked?"


Meg fogsz lepődni de semmi.

Vagyis igen. Hogy nem a kérdésre válaszoltál, csak kérdés, hogy akkor minek szóltál hozzá a témához?

2014. szept. 18. 22:31
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Most aki gyorsétteremre, felesleges ruhákra, cipőkre, okos telefonokra, tök drága gyerek játékokra, cigire, italra, stb-re költik a pénzüket, és NEM keveset, az mennyivel jobb? "

Annak van látszatja, ruhák,cipók, villantós telefon,tüdőrák,másnaposság stb..

Én legfeljebb a km számlálón látom, hogy van amikor havi 100 000 körül tankolok. :D


Azért amúgy, mert egy autónál az üzemanyag elég nagy tétel. Mondjuk egy 7 litert fogyasztó autó 420-as üzemanyaggal, évi 15k km-nél 441 000Ft, ez tíz év alatt egy fél panellakás. Azért egy 6 litert evő ugyanilyen körülmények között évi 378 000, míg egy 10 liter fogyasztó 630 000Ft. Azért a két véglet különbözetéből már elmegy egy család 1 hétre Görögországba..


Igaz a napi 1 doboz Marlbi is van annyi, mint egy kisebb lakáshitel törlesztője... :D

2014. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%

A legtöbb ember szarfacsari. Ott próbál spórolni, ahol nem kéne; ahol meg lehetne, ott esze nélkül szórja a pénzt.


Nekem is kétliteres benzinesem van (ráadásul nehéz is a kocsi, mert kabrió, és van a kaszniban alul egy rakat plusz alsó merevítés), aztán mégis tudok spórolva vezetni.

A vezetési stílustól függ elsősorban a fogyasztás, nem a motor méretétől. Az 1.2-es motor csak azért fogyaszt kevesebbet, mert nem tudja kitaposni belőle a lelket a paraszt. De ha ugyanígy nem tapossa ki a belét egy kétliteresnek, akkor azzal is pont ugyanolyan takarékosan lehet autózni.


A különbség az, hogy ha esetleg én mégis bele akarok taposni, mert mondjuk éppen emberkedni támadt kedvem (nem teszek ilyet, csak feltétlezzük), akkor én képes lennék rá.

Vagy ha fel akarok menni a hegyre járó klímával, akkor én felmegyek, a furfangos paraszt az 1.2-es pecsköszörűjével meg nem bírja ezt abszolválni. De nyilván nagyon elégedett magával közben, és végülis ez a lényeg.

2014. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző leírja, pontosan.

Hozzátenném, magyar mentalitás szerint tökmind1 milyen szar a kasztnija, milyen a márka, mennyire megbízható, de

"Ez csak egy egyhámas, alig eszik valamit"...

okés, csak rá fogod költeni a szervíznél, vagy bármi másnál :)

2014. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a legnagyobb költség a fenntartásban.
2014. szept. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
sose volt volt 2000ccm alattim :D ha mar autozok, legyen kenyelmes, menjen, es legyen biztonsagos.
2014. szept. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!