Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai autók megérik?

Amerikai autók megérik?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszenek az amerikai autók ezért is lennék kíváncsi néhányotok véleményére ki miért/ miért nem pártolja ezeket a jármüveket (A fogyasztást kihagynám azt tudom, hogy nem takarékos autók :D), akinek van mivel van/ nincs megelégedve vele. A válaszokat elöre is köszönöm! :)

2014. szept. 18. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most az amerikai előírásoknak megfelelő autókra, vagy az amerikaiak által tervezett autókra gondolsz?

Mellesleg, ez kb olyan kérdés mint hogy kinek hogy tetszenek a japán autók. Nem mindegy hogy egy Swiftről vagy egy Nissan GT-R Nismoról van szó...

2014. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy Acura valószinüleg megéri. Egy Dodge Viper a kamionokat megszégyenítö méretü benzinmotorjával nem éri meg. Egy öreg Camaro szintén nem éri meg. Egy Chrysler Voyager megéri. Saleen S7 szintén nem, de egy Chevrolett Cruze igen. Amennyire tudtam értelmezni a "megéri" szót, ez a véleményem.
2014. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A vastagon szedett alatt kifejtettem bövebben! :)
2014. szept. 18. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszban kifejtettem bővebben. Az amerikai előírások szerint gyártott autókra, vagy amerikaiak által tervezett autókra vagy kíváncsi? És ha utóbbi, akkor konkrétan melyik példány? Mert egy Tesla például elég takarékos...
2014. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A "megéri" is egy elég tágan értelmezhető fogalom. Ha a fenntartást, szervizköltségeket - tehát a gazdaságosságot - nézed, akkor lehet hogy nem éri meg egy böszme nagy benzinmotor, miközben a fíling, vagy ha amerikaiautóbüzi vagy, akkor meg simán megérheti, hiszen az a hobbid.
2014. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem például tetszenek a Cadillac-ek, meg ezek a nagy dög amerikai terepjárók (Chevi, Ford, stb). Ha ezekre gondolsz, nagyon is megéri, mert ezek a dögök, pláne a régebbiek, tényleg nyekkenés nélkül birják a millió kilómétert.
2014. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Egy Acura valószinüleg megéri."

Még jó, hogy ez japán.. :D

2014. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy mondjuk valaki akinek van amerikai autója miért szereti/nem szereti. Amolyan pro/kontra válaszokra gondoltam, hogy tudjak róluk képet alkotni, mert most hiába ülnek bele mondjuk egy autós müsorban egy órára mikor az nem ér fel azzal, mikor valakinek van egy amerikai autója és rendszeresen használja (szerintem). A félreértésekért elnézést kérek!
2014. szept. 18. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


"The brand has been available in the United States and Canada since March 1986"


Igaz, hogy Honda, de hivatalosan amerikai :) ahogy egy Vauxhall Vectra is angol autó hivatalosan (amúgy meg Opel Vectra...)

2014. szept. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha takarékos autót akarsz, akkor ne 5000 ccm-ben gondolkodj :). 5000+ köbcentivel nincs takarékos autó. Ha pl. a Mustang, vagy a Corvette fogyasztását összeveted pl. egy M5-ös vagy egy AMG500 fogyasztásával, akkor az eredmény forma-forma (15-17liter körül) lesz. Ebből a szempontól mindegy, hogy európai vagy amerikai gyártmány. Ami plusz lehet egy amerikai kocsiban az európai utakon az, hogy nem jön minden sarkon szembe kettő belőle. A hátrányuk egyértelműen az, hogy az amcsik nem igazán adnak az enteriőrre. De... annyit spórolsz azon, hogy pl. egy Mustang-ot veszel az M5-ös helyett, amennyiből vígan csináltatsz olyan belső teret bele amilyet akarsz + egy pici futómű-tuning is belefér és még mindig maradt egy rakat pénzed!!).


Alkatrészben és fenntartási költségekben nem igazán van különbség (egy kis 1.0ás Suzukihoz képest igen, de egy M5-höz képest nincs).


EGy Mustang tulaj mivel nincs megelégedve? :) Ezért utáljuk a nagy és drága (+drága üzemeltetésű) autók tulajait, nemde? :P

2014. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!