Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt a motoros volt a hibás?...

Itt a motoros volt a hibás? Vagy az autós is?

2014. szept. 9. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a motoros volt a hunyó: egy 160-nal közlekedő motort nem mindig lehet időben észrevenni! Ha látta is az autós, bizonyára arra számított, hogy normál tempóban közlekedik a motor és befér előtte.

Egy volt osztálytársam is így halt meg, csak ő egy picit gyorsabban ment, és kifordult elé egy IFA teherautó.

2014. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Simán befordult volna előtte, ha 90-el megy, nem 160-nal. Szerintem a motoros volt a hibás. Én pont az ilyenek miatt inkább megvárom, hogy a motoros elmenjen, utána fordulok, mert én is arra számítok, hogy ha 90-el jön, akkor bőven elférek, de ha megérkezik 150-el, akkor mári egy halálos baleset részese vagyok és egy ekkora motor már elég nagyot üt a kocsin, nem vagyok benne biztos, hogy az autó sofőrje sértetlenül megúszta.
2014. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

A motoros volt a hibás. Hát bőven túllépte a sebességet az úton, még a "lassan" felirat után se csökkentette a sebességét legalább annyira ami az úton szabélyos, nemhogy nemhogy annyira amennyit a felirat elvár. Gondolom ilyen 60-70 km/h-t jelent. Ha nem megy ilyen gyorsan és ezt a kereszteződést is szabályosan közelíti meg, a fekete Clio-t nem is látta volna, mivel jóval később ér oda..


Ha pedig legalább a feliratot látva lassan közelíti meg a kereszteződést, simán lefékezhetett volna.


Hiába nem szabad rutinból közlekedni, ott a bizalmi elv, igenis nem kell számítani arra, hogy valaki ennyire szabálytalankodik. Az az autó akkor kezdett fordulni, mikor a motoros még nagyon messze volt. Csakhogy ő baromi gyorsan ment és ezért ért oda pillanatok alatt.


Ha mindenki számítana ilyenre, akkor nem lehetne közekedni, mert senki nem menne át fékezés nélkül a zöldön, hanem mindenki lassítana, vagy meg is állna és körülnézne, hogy hátha valaki átmegy a piroson..


Az autós max picivel lehetett volna körültekintőbb, ha több ideig néz balra, akkor látta volna, sokkal gyorsabban jön bizony az a motoros. De nem kell egyértelműen számítani arra, hogy valaki 60-70 km/h helyett 160-nal jön.


Nem kellett volna száguldozni, nem kelett volna szabálytalankodni, nem kellett volna száguldozni ilyen úton, ment volna autópályára.


Most is vasárnap jöttem haza vidékről, 8-ason, 7-esen nagyon durván száguldoztak a motorosok. Nem tudom hogy mernek így menni motorkerékpárral. Ám sajnos előbb-utóbb mind így végzi.

2014. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Most lehet szidni a motorost, de az autós ugyan úgy hibás volt, sőt.
2014. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
ha két kézzel fogja a kormányt a motoron és az útra figyel ki tudta volna kerülni balról. mert bizony a bal kezével valami msát csinált nem a kormányt fogta.
2014. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4.nek vagy fogalma sincs a közlekedésről, vagy elvakult motoros. Nem mindegy, hogy egy jármű a megengedett 70-el vagy 160-al érkezik oda. Ha megállni nem is tudott volna, de sértetlenül megúszhatta volna az esetet, de ha 70-el megy, akkor valószínűleg az autós kényepmesen bekanyarodott volna a motoros előtt. A kampány, amiből származik a videó is arra hívja fel a figyelmet, hogy ne száguldozz.
2014. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

teljesen mindegy, az autós is hibás volt


lehet pampogni, hogy minek ment gyorsan, de ettől még nem adta meg az elsőbbséget az autós

nem mérte fel megfelelően a motoros sebességét, vegyék el tőle a jogosítványt

2014. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos a jogszabályok mindig azt hozzák ki felelősnek, aki okozta a balesetet. Márpedig mindig az okozza a balesetet, aki nem adja meg a másiknak az elsőbbséget függetlenül annak sebességétől. Attól a motoros is lehet felelős a sebesség tekintetében és lehet közös a felelősség, de mindig az a "nagyobb hunyó" aki nem ad elsőbbséget.
2014. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

8. Mert talán oda kell figyelni, és ha látod hogy jön (márpedig látod) és nem vagy biztos benne mennyivel jön szembe, akkor sem mész be elég, hanem lassítasz és megállsz, nem ciki.

Friss jogsisként én is megálltam mondták mellettem itt ő bement volna simán..nem mondtam rá semmit, inkább hallgattam.

Itt is olyasmi lehetett elbambult a clios, másra figyelt, nem figyelt, és itt a baleset...

160 km/h nem egy hű de nagy sebesség! És látta a motorost, és még akkor is gurult mikor tisztán előtte volt, nem fékezett.

Szóval minimum egy jogsieltiltás a vezetőnek figyelmetlenségből és baleset okozásáért.

A motoros a gyorshajtásban volt a hibás.

Legkönnyebb minden a gyorshajtásra fogni.

2014. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam elvakult motorosnak, de ha az autós nem folytatja a kanyarodást, amikor már igencsak régóta láthatta a motorost, ha arra nézett (s gyorshajtás vagy sem, az azért látszik, ha valaki gyorsan közeledik és lehet sejteni, hogy necces lesz a kanyarodás...). Az autó kanyarodási sebessége pedig olyan volt, hogy ha másodpercekkel később ér oda a motoros, ugyanúgy elkapja, csak nem az autó orrával...


Speciel ilyen nagyobb úton teljesen életszerű, ha nem is szabályos, hogy egyesek elég gyorsan haladnak, ha le akarnék kanyarodni, nagyon használnám a látószerveimet. Mondjuk én kifejezetten óvatos vagyok, nem próbálok motorosok előtt bekanyarodni, lassan.

2014. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!