Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda vagy Yamaha Aerox?

Derbi Senda vagy Yamaha Aerox?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a Senda az motor(váltós)az aerox pedig robogó, de most hátha van itt valaki akinek mindkettője volt, és szerinte melyik a jobb(nem a végsebesség meg ilyenek hanem így...na érted) szóval melyik?

2014. szept. 1. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Aerox, mert jól néz ki és olcsó hozzá az alkatrész.
2014. szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%
a Sendához nagyon drága minden, egy kuplungbowdent 10 ezer forintért adnak ..
2014. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor téged jól átkúrtak, mert én 1800-ért vettem pl gáz bowdent hozzá... :D 65-ből meg teljesen felújítottam az egész blokkot vadiúj alkatrészekkel, nem csak egy szaros dugó csere, hanem erősített, 80-as hengert is elviselő főtengely, alap 50-es hengerszett, összes csapágy és szimering, gyakorlatilag egy 0km-es blokk ami jobb minőségű cuccokból lett összerakva mint amiket gyárilag pakoltak bele...

végsebesség enduroként (~1 bar nyomású böszme krossz gumikkal) 85-87 körül van, persze supermoto kerekekkel jobb lenne, de aszfaltgumival vizes füvön/sárban menni borzalmas, így én maradok a terepgumiknál...


sendával lényegesen jobb motorozni, mivel igazi 6 sebességes VÁLTÓS MOTOR, és nem rotyogó...


ha motorozni szeretnél akkor senda, ha csak közlekedni akkor robogó...

egyébként jobban jársz ha olyan sendát keresel amiben már minarelli AM6 blokk van, ahhoz hegyekben állnak az alkatrészek mert rengeteg motorba teszik ezt a blokkot (yamaha, aprilia, stb...)

2014. szept. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem Sendát fogok venni, amúgy nem is vennék más blokkosat, mint am6, de azt megkérdezhetem hol vettél alkatrészt motorodba? Csak azér mer egy főtengely 45ezer, gondolom használtan vetted
2014. szept. 2. 14:02
 5/9 feco14 válasza:
9%
Hát gyerekek :DDD nem am6 van a sendában csak úgy mondom ;) és mielőtt kérdeznéd TUTI BIZTOS !!! A derbibe EBS/EBE blokk van !! Ahhoz is van alkatrész csak drágább ! nem am 6-os ! írd be google-ba hogy minarelli am 6 utánna nyiss meg másik oldalt és írd be hogy derbi ebs és látni fogod.Higgy nekem!! Nem beszélek hülyeségeket ! M
2014. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pedig hülyeséget beszélsz, mert 2006-tól minarelli am6 van benne... onnan lehet megkülönböztetni kívülről a 2 blokkot, hogy a derbi blokkban kuplung oldalon alul van az olajpumpa, és felette a vízpumpa, az AM6-ban pedig pont fordítva, ott alul van a vízpumpa és felette az olaj...


senda derbi blokkal:

[link]


senda am6-al:

[link]


méghogy nem am6? tessék itt egy aprilia sx 50, amiben mindig is minarelli blokk volt, az utolsó csavarig egyeznek:

[link]


Ha 100 felkiáltójellel írod akkor is hülyeség amit magyarázol...

2014. szept. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bocs, az egy RX volt, (nem mintha számítana) de a lelked megnyugtatására itt egy SX:

[link]


Na még mindig nem AM6 van a derbiben? hülye gyerek...

2014. szept. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem derbi blokkos xtreme-m van , nincs vele semmi gondom :) nem hagyott ott még sehol , jól megy , és élmény vele menni :) volt aeroxom , robogók közt a legjobb , de robogónál szerintem az összes senda jobb, akár derbi , akár am6 -al van szerelve :)
2014. szept. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Senda nagyobb élményt nyújt...

Amúgy mindenki hülyeséget ír, mivel derbikbe 2005 előtt ebs/ebe blokkot raktak, 2005 után pedig jött az új blokk a d50b0/d50b1 és derbit SOHA NEM SZERELTEK AM6-blokkal, sőt újabb apriliak is kapták már a d50b0 blokkot, erről ennyit, aki jártasabb a témában az úgyis tudja az igazságot, illetve volt már dolgom mind2 típussal...

2019. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!