Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia RS125 vagy RS4 125?

Aprilia RS125 vagy RS4 125?

Figyelt kérdés
Motor vásárlás elött állok s nem tudom eldönteni melyiket válasszam? Nekem jobban tetszik rs4 mint az rs. De örülnék ha elmondanátok melyik miért jobb vagy rosszabb. Ha lehet akkor ket oszopba irjatok le nekem köszi.
2014. aug. 29. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
csak kíváncsiságból... A1es jogsid van? Hogyha igen akkor az rs125 alapból bukó, mert nem igazán lehet találni 11kWosba.. én is sajnos ebben a helyzetben vagyok..
2014. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A1 persze de mi ez a bukos sztori
2014. aug. 29. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Azé me az a1 jogsi 11kw-ig szól. Az rs4 az 11kw. A kétütemű meg sokkal több. Azt nem vezetheted. Azóval megvan melyiket kell venned.

Ha jó motort akarsz akkor nem veszel apriliát. Vagy ha mindenképpen apriliát akarsz akkor újonnan szabad csak.

2014. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is A1 jogsim volt mikor vettem az RS125-ös motoromat, de én szalonból vettem, és ott valóban 11kW volt, igaz utánna letettem az A2-t és jött is szépen ki a fojtás belőle.


Az egyik legnagyobb különbség az az hogy az RS 125 kétütemű, az RS4 125 pedig 4 ütemű.


RS 125:

-kétütemű

-erős, pörgős blokk (akár 40-43 lóerő, Rotax 122)

-power szelep, 7000 felett feltámad és befosat

-utazó sebessége 120-140 km/h

-max sebessége 170-190 km/h között (ez már nem 11kW esetén)

-fogyasztás 11kW esetén 5 liter körül, fojtás nélkül 6-10 liter között+ minden 50 liter benzinhez egy üveg fullsyntetic olaj

-kétütemű révén gyakrabban kell cserélni a kopó alkatrészeket


RS4 125:

-4 ütemű

-kisebb teljesítményű motorblokk

-utazó sebessége 65-80 km/h

-végsebessége 120-125 km/h

-fogyasztás 3-4 liter

-4 ütemű révén nem kell olyan gyakran generálozni, sokkal tovább elmegy egy szettel


Lényegében az RS125 jóval erősebb és gyorsabb is mint 4ütemű testvére, de ehhez társúl a gyakori alkatrsézpótlás és a többletfogyasztás. Nekem egy 2011-es RS125-öm van, amit szalonban vásároltam. Vásárlás előtt kipróbáltam egy régebbi 38 lovas RS-t és egy négyütemű RS-t, nekem a kétütemű jobban tetszett, főleg hogy 3 kamiont kellet leelőznöm, pillára beleszaladt a 170 km/h-ba. Az RS4-nek gyönyörű volt a hangja, és jó érzés is volt vezetni, de egy előzésnél azért már hiányzik az a +50 km/h és 23 lóerő amivel az RS többet tud, mégha többet is eszik. Bár nekem igazán nem lényeges hogy mennyit eszik, most így már fojtások nélkül beharapja a 8-9 liter, de nem bánom mert kárpótol érte.


Nagyjából ennyi a különbség közte amire neked szükséged van, persze lehetne még telemetriákkal és egyébb műszaki paraméterek terén kiemelezni a kettő közti különbséget, de a lényeges különbség ez.

2014. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom #4 a gyors valszt tenyleg sokat segitettel. Meg egy kerdes erejeig zavarnalak az rs4-bol mit lehet meg kihozni?
2014. aug. 29. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
RS4-ből többet nem nagyon, talán valamennyit az elektronikával lehet játszani, de sokat ne várj tőle. A négyütem ilyen kisköbcentiben csak akkor éri meg, ha nincsenek "versenyzői" hajlamaid, csupán tetszik az RS és megelégszel a fentebbi teljesítményével.
2014. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg valami. lattam egy rs 125-t ami 11kw os. Az mit tud
2014. aug. 29. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!