Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gond hogy vettem egy...

Mennyire gond hogy vettem egy használt autót, mentem vele azért pár km-t, kötelezőt meg most kötöttem? Tehát eltér az adásvételin meg a biztosítási lapon a km óra állása. Lehet gond az okmányirodában?

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem igen, alapból ott a gond, hogy te kötelező biztosítás nélkül közlekedtél, nem a pár km a hiba...
2014. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,számolnak fel fedezetlenségi díjat. Az én butaságom,nem tudtam hogy aznap meg is kell kötni egyből,főleg szombat lévén. Sajnos már így alakult.
2014. aug. 25. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehetett volna ugyanazt a km számot irni mind a két lapra...
2014. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mertem kamuzni,közben beszéltem a kötelező.hu-val,azt mondták nem para :)
2014. aug. 25. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
a vásárlás után ugye jogosult vagy hazavezetni az autót. Úgyhogy némi eltérés majdnem mindig van, nem kell emiatt aggódni tényleg.
2014. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 egySanyi ***** válasza:

5#

"jogosult vagy hazavezetni"

ez egy nagy tévedés

2014. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

egySanyi


Az a tévedés amit te írsz.

Azon a napon amikor megköttetett az adásvételi még a volt tulaj biztosítása érvényes.

Azt én értem, hogy manapság mindenhol és mindenkinél van internet, de régen ez nem volt. Akkor mégis, hogy vitték haza az autót? Tán tréleren? Vagy megvették az autót, utánna elmentek megkötni a biztosítás egy másik autóval majd visszamentek a megvetért. Még a rendőrség sem köthet bele, ha aznapi adásvételivel, de biztosítás nélkül szaladozol a kocsival.

2014. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Itt ötös, egySanyi, ennek utánanézhetnél, a vásárlás után a vevő hazavezetheti az autót, a korábbi biztosítás erre az egy útra még érvényes.
2014. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 egySanyi ***** válasza:

7#

8#

[link]


"A kötelező felelősségbiztosítás megléte alapfeltétele a gépjármű forgalomban való részévtelének, így ha új gépjárművet vesz valaki, már akkor élő kötelezővel kell rendelkezni, amikor a szalonból kihozza az autót, használt autó vásárlásakor szintén. Ez nem csak azért elengedhetetlen, mert az első órában is történhet váratlan esemény, hanem azért is, mert a biztosítás nélküli napokra fedezetlenségi díjat kell fizetni. Egyszóval az adásvétel napjától vagy az üzembentartóvá válás napjától már a gépjármű átírásának intézésekor rendelkezni kell kötelező biztosítással az új tulajdonosnak, vagy üzembentartónak."


Az addig oké, hogy az eladó biztosítása még az eladás napján éjjel 24 óráig él, de a vevő amikor elindul a géppel akkor már az eladó se nem tulajdonosa se nem üzembentartója a gépnek, tehát az új tulajdonos érvényes kötelező nélkül vezet. Vegyünk egy életszerű helyzetet. Reggel 9-kor veszel egy gépet viszed haza onnan 500 km-re mondjuk haza érsz este 6-ra és megtörténik a baj és törik a vas. Szerinted az eladó biztosítója fogja állni a számlát???

2014. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 egySanyi ***** válasza:

#5

#7

#8

Itt van még egy vélemény, bár többre számítottam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..

2014. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!