Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A RAM-om túlpörög. Mi lehet a...

A RAM-om túlpörög. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tegnap óta a RAM-om (8GB DDR3 1600MHz) túlpörög. Bekapcsolom a gépet, megy kb. fél órát és az alap 30-40%-ról felmegy 99%ig. (egyébként a normál alaphasználat-mikor nem megy semmi játék, komolyabb program, stb.-az 20-30% közt volt) Lefuttattam több memóriatesztet, egyik sem mutatott semmi hibát. Kiszedtem a modulokat, visszatettem, de semmi. Valami ötlet?

2014. jún. 23. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A progit lődd ki ami pörgeti.
2014. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 csacsi2 ***** válasza:
Mi pörög túl a ramon? Változik a frekvencia?!
2014. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1-es: de nem fut szinte semmi

2-es: frekvenciát nem is tudom, hol kell nézni (nem értek annyira hozzá), hanem egyszerűen valami megeszi a memóriát.

Képet tudok küldeni

2014. jún. 23. 21:56
 4/19 csacsi2 ***** válasza:

Értem, szóval elfogy.

Nyisd meg a feladatkezelőt (Ctrl+shift+esc)

nézd meg a memóriahasználatot. ami a legmagasabb értéket adja az a folyamat a hibás. sokszor vírusok.

Nézetben bejelölöd a memóriahasználat csúcsértékét akkor láthatod hogy melyik fogyaztotta el maximálisan a memóriát.

másik hasonló kéredés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

2014. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]

Tudom, itt fut a MemTest, firefox. De ha ezeket bezárom IS csak fogy és fogy. Már majdnem mindent bezártam, explorer.exe meg minden, de így is csak elfogy.

2014. jún. 23. 22:04
 6/19 A kérdező kommentje:
Víruskeresést futtattam nem 1-et, egyik sem talált semmit.
2014. jún. 23. 22:04
 7/19 csacsi2 ***** válasza:

Ebből így nem tudom megállapítani mi lehet. memtest logikusan lefoglaja a memóriát. Firefox is rengeteget fel tud emészteni....svchost a szolgáltatásokat takarja...

Akkor kellen megnézni mikor a hiba jelentkezik, különben nem jössz rá.

2014. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De leállítottam ezeket és így is csak fogyott a memoria. Nincs konkrét hiba, csak fogy és fogy...
2014. jún. 23. 22:29
 9/19 csacsi2 ***** válasza:
Nem érted. Nem tudsz semmit mondani amiből ki lehetne indulni akkor hogyan segítsünk? Memória tulajdonsága hogy folyamatosan változik. Amikor elfogy és marad szabad párszáz MB akkor készíts screenshot -ot (ctrl+shift+esc)hogy mi az ami elfogyasztja és a memória csúcsértékét nézd akkor kiderül hogy mi az a számítógép indítása óta ami a legtöbbet fogyasztotta. ennél többet nem tudok mondani. A hibát felkutatni egyedül te tudod.
2014. jún. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mármint milyen csúcsértéket? Hogy mi használja a RAM-ot?
2014. jún. 24. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!