Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A RAM-om túlpörög. Mi lehet a...

A RAM-om túlpörög. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tegnap óta a RAM-om (8GB DDR3 1600MHz) túlpörög. Bekapcsolom a gépet, megy kb. fél órát és az alap 30-40%-ról felmegy 99%ig. (egyébként a normál alaphasználat-mikor nem megy semmi játék, komolyabb program, stb.-az 20-30% közt volt) Lefuttattam több memóriatesztet, egyik sem mutatott semmi hibát. Kiszedtem a modulokat, visszatettem, de semmi. Valami ötlet?

2014. jún. 23. 21:52
1 2
 11/19 csacsi2 ***** válasza:

Csúcsérték= az hogy egy program a számítógép indulása óta maximálisan mekkora memóriát fogyasztott el egy program egyidőben.

[link]

2014. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de hol kell beállítani, hogy ezt a csúcsértéket mutassa? Nekem az hiányzik a fülekből.

www61(.)zippyshare(.)com/v/58653539/file.html

2014. jún. 24. 07:57
 13/19 csacsi2 ***** válasza:
Nézet->oszlopok kiválasztása
2014. jún. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

[link]

Röpke 45 perc alatt.

2014. jún. 24. 08:11
 15/19 A kérdező kommentje:
Ha a programokat bezárom (vagy el sem indítottam volna őket), akkor csak késleltethettem volna a problémát.
2014. jún. 24. 08:31
 16/19 csacsi2 ***** válasza:

Sajnos ebből a képből sem derül ki mi az ami használja. Jelöld be az összes felhasználói folyamatot, különben sokmindent nem látsz!

[link]

képet ne fájlmegosztóra képmegosztóra töltsd ne kelljen sz*akodni vele!

megj.:

A firefoxon kívül az svchosts foglal (ebben a nézetben) egyedül valamennyi memóriát. Ez a szolgáltatásokat takarja.

2014. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 csacsi2 ***** válasza:

Lehet megbízol a víruskergetődben de javaslom futtasd le a malwarebytes-t!

[link]

Pl systemku.exe gyanús alkalmazás, biztos hogy nincs szükséged rá és hogy találni fog egyéb nemkívánatos programot a gépeden.

2014. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 csacsi2 ***** válasza:

Amúgy csak megjegyezném még mindig a hiba feltárásán ügyködünk és azzal hogy minél több program fut azzal csak kiterjeszted a keresést, mivel sokkal több folyamat lehet az okozója minhogy csak az alapértelmezett programok futnak.Memóriát nem csak exe folyamatok de betöltött dll -ek is foglalják.Szűkíteni és nem bővíteni kell a lehetőségeket!

Legjobb lenne, ha csökkentett módban indítanád és ha akkor is ugyan ez a jelenség akkor nem a felhasználói folyamatok között kell keresni! Normal módban indítva jelentkezik és csökkentett módban nem, akkor valamelyik windowssal induló program okozza. tovább kell szűkíteni. Futtatásba írd msconfig és itt a startup fülön vedd ki a pipát a szükségtelen folyamatok alól. Amennyben ez megoldja akkor valamelyik induló program a hibás.

Amennyiben nem oldja meg akkor lehet vírus ami beíja magát a memóriába. Ezért írtam a malwarebytes -t.

2014. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Lefuttattam a Malwarebytes-ot, és amiket talált fájlokat kitöröltem, úgy néz ki, most jó, nagyon szépen köszönöm a segítséged:)
2014. jún. 24. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!