Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 első autónak?

Peugeot 206 első autónak?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék vásárolni,lehetőleg olyat ami nem romlik el,biztonságos,van benne klíma,megbízható és jó a fogyasztása.Évjárat 2000-2005,max. 1000000 ftért venném meg.Peugeot 206,Ford Focus ezeken gondolkoztam,tudnátok még ajánlani?
2014. aug. 16. 12:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Mi a baj a Peugeot 206-tal? Autószerelő elmondhatná!
2014. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

# 6-os autószerelő!

Akkor nyilván tudod, hogy a Peugeot 206 már nem egy mai konstrukció. Az első példányok már 15 éven felül vannak. Egy 15-20 éves technikánál, ami a maga korában sem a luxus vagy felső prémium kategóriát céloztam meg, nem várható el az érintőképernyős multimédiás fejegység, de még a 4 literes fogyasztáshoz képest 200 lóerős teljesítmény sem.

A maga kategóriájában nem tartom rossz autónak. Fenntartási költségeiben, megbízhatóságában sem semmivel rosszabb a hozzá hasonló autóknál.


Kérdező: nem mindenki ökörködésre és diszkó előtti menőzésre veszi az első autóját. Ha valaki friss jogsisként is tud higgadtan, körültekintően és óvatosan vezetni, legalább addig amíg kezdő és nem képzeli magát Schumachernek, egy karcolást sem fog okozni az első autóján se. Tudnék erre számtalan példát felsorolni.

2014. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%

12-es!


Te miről beszélsz? Ki írta hogy ettől lesz egy autó jó? A Peugeot 206-os egy megbízhatatlan típus, a dízelek meg főleg. Olyan pénztemető tud lenni egy ilyen autó hogy arról neked fogalmad sincs.

2014. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Ó, te autószerelők gyöngye, elárulod harmadszori megkérdezésre, hogy neked mi a jó kocsi? Vagy csak a pofád jár?
2014. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 VarMa ***** válasza:

kedves 6-os otoszerelo... nekem is van olyan vegzettsegem mint neked, de valahogy nem tudok igy fikazni egy autot sem...

Volt francia autom nem 1 nem 2, hanem rohadt sok...

96-2007-ig 2 kivetelel az osszes motorral szerelt peu es citroen volt a birtokomban hosszabb rovidebb ideig. En annyit tapasztaltam hogy soha nem hagyott egy sem az ut mellett, mindig hazavitt. A legnagyobb problemak amikkel talakoztam (xantia-ban eldurrant egy "gomb" de annyinyomast meg produkalt az auto hogy hazaerjek vele, egy Saxo-n eldurrant egy hatso fekmunka henger de haza ertem vele igaz 1liter fekolajat megevett addig, Xsata 1.6 16v onindito pozitiv saru lelazult kb 5 perc es visszahuztam es mukodott, C4 1.6 HDi egyszer tultoltott a turbo es hibakodok sorat dobta az auto ami egy szoftver frissitessel megoldodott, XM v6 egy hidraulikat cso eldurrant igaz lepesben de hazajutottam vele, C3 1.1 2db alapjarati motor)... Ezek voltak az emlitesre erdemes hibak voltak meg apronak mondhatok de melyik masik autonal nincsenek??



Kedves kerdezo en azt mondom tokeletes elsoautonak , mert ha barmi kell hozza van bontott cucc hozza boven...

Amire az osszes 206-osnal figyelni kell az a torzios hatsofutomu. Eleg latvanyos ha mar baja van ugyanis beterpesztenek a hatso kerekek. Bontottban mar lehet venni komplett hidat kb 40e kornyeken de fel is ujitjak kb 50-70e -ert garanciaval...


Az 1.1-est klimaval abszolut nem ajanlanam mert legkondi nelkul sem egy versenyauto de azzal egy csiga...

klima nelkul a vegyes fogyasztasa nekem olyan 6,5 korul volt illetve egy picit alatta


1.4 benzin 75le. Nos ez mar elboldogul a klimaval de ettol sem kell csodat varni de ezzel mar lehet haladni. Viszont valami miatt telen elege ehes szokott lenni, minimum 8,5-9 liter de nem volt ritka a 10 liter sem...


1.4 HDi varosban tokeletes bar autopalyat annyira nem szereti ott mar megjon az etvagya... klimat jol viseli, varosban normalisan kozlekedve 4,5 liter, orszaguton 4 vagy alatt egy picivel, viszont autopalyan nekem nem egyszer csinalt 7,5-8 litert... Ami buktato lehet az a nagynyomasu szivattyu es befecskendezo fejek (nem olcso tetelek)...


1.6 16v 110le, na erre mondom azt hogy a legoptimalisabb motor a 206-ban, jol is fogyaszt, jo menetteljesitmennyel es megbizhato is. Egy dologra erzekenyek ezek (a jo minosegu gyertyara ami ha jol emlekszem bosch, illetve erdemes az olajat 10e km-enkent cserelni es akkor nem lesz vele gond). Nekem az atlag fogyasztasom kb 7,5 re jott ki vele, de orszaguton tudott 6,5 is...


2.0 16v 136le, ez mar alapban tobb mint jo, kis kaszni, nyomatekos motor... Ezzel en nem tudtam normalisan kozlekedni igy a fogyasztasa nem nagyon volt 10 liter alatt de akkor nem erdekelt. A GT felszereltseg is tobb mint jol, alapban a gyari sport ulesek, nagyon fekek, klima,stb,stb... Az aranylag nagynak szamito motor miatt meglehetosen olcson hozzajuk lehet jutni, bar ezek nagyresze mar minimum egyszer komolyabban volt torve, erdemes jobban atnezzni...


2.0 HDi, ez nem volt meg sokaig ugyhogy sok mindent nem tudok rola irni, mentem vele max 500km-t, kellemese menetteljesitmennyel bir, bar az 1.6 HDi jobb igaz az mar 110 le volt...


Egy szo mint szaz ha a 206-osra esik a valasztasod akkor az 1.4 vagy az 1.6-os benzines keresd...

2014. aug. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!Utolsó köszönöm,hogy felvilágosítottál,nem tudom,hogy nagyapámnak milyen volt (69 lóerős azt tudom),ugyanis tavaly meghalt :(De nem egyszer csinált olyat ,hogy sárgán satufékezett és a kocsi megállt-némi keréknyom hátrahagyása után-ám ő rendszeresen szervizelte,pucolta,olaját cserélte.De amióta nagybátyám kezeli azóta se egy olajcsere-se egy lemosás(ő már csak ilyen) azóta kocsi sokkal többet eszik.

Autót mindenképpen 2000-2005 között vennék és franciából csak az a Peugeot,csak a 206-os,csak az az évjárat jöhet szóba.Apámnak Renault 2004-es Meganja van dízel és most "sz*rt be" a kocsi,mert apám sikeresen megtankolta az Auchanos olajból és kiégette motort,szelepeket,meg nem tudom miket úgyhogy hiába volt szerelőnél,1-5/2 hónap után visszakapta és még most se indul rendesen.Vett egy 2003 Focus 1,6 sedan Ghiát (38 ezer valahány kilométerrel egy 80 éves bácsitól) és ő is azt mondta ég és föld a kettő nem érti,hogy miért nem Focust vett először...Na mindegy kicsit eltértem a tárgytól ,de franciát,csak a "régebbi" 206-ost vennék.Még gondolkoztam a 2009-es Ford Kán is,arról mi a véleményetek?

2014. aug. 18. 19:43
 17/17 VarMa ***** válasza:

69le az nagyvaloszinuseggel a dw8-as 1.9-es szivo dizel motorja... Ez az a motor amire azt mondjak orokelet plussz egy nap.

Ezekrol annyit kell tudni ha az ember nem hajtja hidegen es 10e max 15e km-enkent olajat es gazolaj szurot cserel illetve karbantarja (nem var el tul sok mindent) akkor komolyabb hozza nyulas nelkul tudja az 5-600e km-t...

A cegnel ahol dolgoztam volt ezzel a motorral Peu Partner es abban volt 900e km, es telen is erolkodes nelkul indult es tette a dolgat...

Nem tul eros de a hetkoznapokban boven eleg...

Hja igen es ez meg adagolos tehat nincs gond az olyan dolgokkal hogy nagynyomasu szivattyu, befecskendezo fejek es ebben meg kettostomegu lendkerek sincs.

2014. aug. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!