Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 4000-nél váltottam 2-esbe,...

Ha 4000-nél váltottam 2-esbe, az káros a motornak? Illetve nyáron lehet téli szélvédőmosót használni?

Figyelt kérdés

1. Mindig ilyen 2500-3000 körül szoktam váltani, csak tegnap éppen siettem valahová és a piros lámpa zöldre váltása után 4000-ig pörgettem a motort. Valaki azt mondja, hogy alacsonyabb fordulaton érdemes váltani, valaki azt, hogy magasabbon. Nyilván a 4000 már túl magas /nem is szoktam soha eddig pörgetni/, csak azt nem tudom, hogy árthat-e a motornak. Bár úgysem csinálom rendszeresen az ennyire késői váltást, most is először fordult elő.


2. Ablakmosónál logikusabb, ha mindig téli van beletöltve? Csak onnan gondolom, hogy a nyári ugye nyilván nem jó télre, mert megfagyhat, viszont a téli meg jó lehet nyárra, mert ez nem olyan, mint péládul a gumik esetében, hogy a téli gumi tönkremegy nyári használat során.



Köszi a válaszokat!


2014. aug. 14. 15:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
4000az semmi, sportmotorok 18000környékén szabályoznak le. Nem kell beszarni az autó használásától, megoldották a toyotánál ügyesen a motor védelmét,még a teljesen piros zónában is pörögne szépen a motor, ha nem volna tiltva. Arról nem beszélve, hogy télen a nagyon alacsonyan váltással azt éred el, hogy a motor sokkal lassabban melegszik be ezáltal nagyobb kárt okozva.
2014. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

THX a válaszokat! Megnyugodtam. :D Bár ilyen sokáig pörgetni ezután sem fogom. Se 4000-ig, se tovább, mert ha a motornak nem is árthat semmit /maximum hideg hőmérsékleten, ahogy írtátok/, azért benzintakarékosság szempontjából nem biztos, hogy hasznos...



#10: Ha én is ilyen intenzíven használnám az ablakmosót, akkor valszeg én is úgy oldanám meg, hogy ősszel/télen télit, tavasszal/nyáron pedig nyárit raknék bele. Mindössze csak azért kérdeztem, mert én elég ritkán mosom az ablakot /elég kevés dzsuvát gyűjtök, mondjuk az is igaz, hogy nem szoktam autópályán közlekedni/ és emiatt lehet, hogy télen nem jutna eszembe, hogy a benne lévő nyárit lecseréljem.


Kapni pedig nem tudom, hogy lehet-e most télit, de nekem még télről maradt 1-2 flakon, amik a garázsba lettek eltéve. :D

2014. aug. 14. 22:26
 13/13 anonim ***** válasza:
Az autók max fordulata le van szabályozva, azaz ha mondjuk 6500-nál van leszabályozva, az azt jelenti, hogy 6500-on még mehetsz vele, és nem, nem lesz semmi baja!
2014. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!