Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ARenault Clio automata 1.4...

Roland820620 kérdése:

ARenault Clio automata 1.4 1992-es autóm fékhatásán és a váltó viselkedésén hogy javíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem ma olcsó pénzért egy 1.4-es 1992-es automata váltós klímás renault cliót.


A fékhatása siralmas...a féket félig benyomva nem történik semmi...erősen lmegtaposva kezd el lassulni az autó.


A legdrágább féktárcsát megvásárolva jobb lesz..vagy ez ilyen?


Az automata váltó erősebb emelkedőn, padlógázt nyomva se kapcsol fel...ez normális működés, vagy váltó olaj csere kéne, esetleg döglődik a váltó?

Hiába nyomtam sport fokozatba, nem történt semmi.


A futóműve viszont egész jó, hogy jót is irjak.


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. aug. 10. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy alegdrágább a jó...


ugyanis a betét keménységétől nagyon sok függ...a boltban elmondod, hogy neked valami puhább utángyártott szar kellene, csak próbából..ennek az a hátránya, hogy hamar elkopik, pár tízezer alatt...az előnye viszont az, hoy lefejeled a szélvédőt úgy harap..persze ezzel párhuzamosan ki kell cserélni a fékfolyadékot kmpletten..


ezután olyan satu féked lesz, hogy csak na.


a váltóval várj, mert ezeknek lelkük van..még használd egy kicsit, aztán írj újra..


erősebb emelkedőn amúgysem váltanak vissza, csak a nagyon nagyok... a váltó pontosan az 1.4 es motorhoz van hangolva..


egy hatliteres merci jobban menne...

2014. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Közben rájöttem, hogy ha 2-esbe kapcsolom meredek dombon, akkor erőt vesz magán és elkezd felfelé gyorsulni..na nem egy Lotus sebességével..de azért megy.


A fék meg.. kezdem megszokni. Amikor gyorsan megyek mintha jobban fogna...ebben van valami fék szervó? Olyan mintha tudná, hogy na gyorsan mész..akkor felkeményítem, hogy tudj időben fékezni, míg lassan gurulva puha.

Egy ilyen idős autónál azért ez a megoldás meglepő lenne...de a ma feltöltött és teljesen hibátlan klíma se kevésbé meglepő!

2014. aug. 12. 20:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Baccara felszereltség..
2014. aug. 12. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!