Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E39 tulajoktól kérdezem,...

BMW E39 tulajoktól kérdezem, mennyi kb az éves fenntartási költsége egy ilyen autónak?

Figyelt kérdés

Arra kérnék minden kedves olvasót, hogy csak az válaszoljon, aki TULAJA volt, vagy most is tulajdonosa egy ilyen autónak. Konkrét számokat szeretnék hallani, PÉLDÁUL, hogy "nekem átlagosan, évente 1-2-300 ezret kellett ráköltenem"

A benzin, és az adók nem érdekelnek, azt én is ki tudom számolni. Csak a kötelező szervizekre, illetve a meghibásodásokra költött összeg érdekelne.


Leginkább a 2000 környéki verziók érdekelnek, talán inkább benzines, de a dízel tapasztalatok is érdekelnek.


Rengeteg olyan kommentet olvastam már, ahol hozzá nem értők beböfögnek egy totál fiktív számot, meg kiszámolják nekem a fogyasztást. No ilyen válasz köszönöm, de nem érdekel, mert nem segít semmit. Mint ahogy az olyan tipusú hozzászólások sem érdekelnek, hogy "Paraszt aki 15 éves BMW-t vesz", vagy hogy "vegyél az árából egy újabb Suzukit", vagy éppenséggel a kedvencem, hogy "aki ilyet kérdez, az ne vegyen BMW-t, annak úgysem telik rá".


Szépen kérlek titeket, hogy a feltett kérdésre válaszoljatok, és csak az, akinek tényleg volt ilyen autója. Semmilyen más választ nem segítség.

Előre is köszönöm a kulturált hozzászólásokat.



2014. aug. 5. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

A 4. válaszban elég jól le lett írva, hogy mikre lehet számítani. Autók ezek még 15 évesen is. Általában olyanok szidják ezeket, akik szintén hasonlóan idős egyéb márkájú autóban ülnek és azt hiszik, hogy ők racionálisabban választottak.

Az E39 jó választás, nagyobb mint egy E46 és olcsóbb is, mert egy fokkal kevésbé keresett. Ha nem romlik el semmi, akkor nem is olyan drága. Vigyázni, oda kell figyelni az autóra és akkor kevesebb eséllyel lesz vele gond.

Attól is függ, hogy milyen állapotút veszel. A népi közhiedelem úgy tartja, hogy külföldön minden autó valami csodálatos még 20 évesen is, a magyarországiak meg fiatalon is lerobbant állapotnak örvendenek.

Ez természetesen nem igaz, mindenhol emberek használják az autókat és mint emberek, még nyugaton is mindenfélék. Lehetnek ők is szegények, gazdagok, törődők és hanyagok, kímélők és autópusztítók. Annyi a különbség mindössze, hogy a németeknél több eladó autó van, nagyobb a választék.

Az a sok BMW ami itt fut a magyar utakon, kalandos németországi múlttal rendelkezik, szóval amit magyar tulajtól veszel, azt is nagyrészt németből jött. Szóval felesleges kimenni, mert ott kint annyira beindult a használt piac, hogy minden elfogadható autót Kelet Európába hoztak és hoznak is azonnal a velük kereskedők. Nehéz jó vételt kifogni most már, mert minden épkézláb kereskedést végiglátogatnak a keleti kereskedők napi szinten autók után kutatva és ha látnak megvételre érdemeset azt már veszik is meg és hozzák keletre.

Amúgy autószerelő vagyok és szerelek ilyeneket is. Ha ez számít, nem vészesek a költségek, tök átlagos autó a BMW is, csak egy kicsit jobb minőségű és kifinomultabb az átlagénál. Pontos költséget nem tud mondani senki, mert nem lehet tudni, miket kell rajta csinálni, milyen motorral, milyen időset veszel.

2014. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 pdavid90 válasza:
44%

heti 2000 km-t járok bmw e39 520i limusin

németország oda vissza hibátlan olajcserén kivűl még nm költöttem rá tempomattal 140 el 8 liter + klima 9 liter

csak ajánlani tudom hatalmas hodály kényelmes mégis sportos.....futómű stbail de ha hozzá kell nyulni stabilan hanyat vágod magad motorikusan tök mind1 mert 60 ezerért kapsz bele másik motort ...hm mit hagytam ki?

2014. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 pdavid90 válasza:
előzőekhez hozzászólva ez hülyeség vegyél már magyarba 1997 ben gyárott bmw e39 et vezetett szervizkönyvel + kaptam hozzá egy köteg számlát mikor ki mit és hol és mennyiért cserélt...szval igen németben jobb állapotú az öregebb autó...
2014. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na igen, a Magyarországon futó E39-ek (és egyéb BMW-k) 90%-a Németországban kezdte ottani gazdánál. Szóval felesleges kimenni, Magyarországon is azt kapod, amit ott kapnál. De azért toljátok csak nyugodtan a hülyeségeiteket, hogy ott minden tulajdonos kőgazdag, aki hetente vitte márkaszervizbe, és napi 3x levaxolta, ápolta, szerette, puszilgatta. Csak mert szerelőként, ezzel is korábban foglalkozva, ilyen sosem láttam. Egy nagy mese az egész, persze, és az autó születésnapi fotói is mellékelve voltak igaz-e?:) Meg hogy soha semmit nem kell rá költeni és hagy találjam ki, termeli az üzemanyagot, nem fogyasztja.

Inkább az a nagy helyzet, hogy a németek kőkeményen csak egy használati tárgynak tekintették ezeket az autókat. Amit 15-20 évesen megveszel (mármint az autó ennyi idős), az már a legjobb esetben is a 2. török gazdájától jön, erről ennyit. De okés, vágjál neki a külföldi autó behozatalnak, nem fogsz találni semmit, csak ugyanolyan kompromisszumok árán, mint a magyaroknál. Ennek az oka nagyon egyszerű, ezeknek az autóknak a nagyját elhordták ide keletre az itteni kereskedők (és az ukránok, románok, oroszok, és a többi). Ha fel is bukkan egy jó vétel, arra biztos, hogy mire kiérsz, már lecsaptak, feléd licitál, aztán lukra futsz.

2014. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 pdavid90 válasza:
itt lakok kint és vezetett szervizkönyvem van és ha olyan nagyon okos vagy akkor tudhatnád hogy a német forgalmivban benne van az előző összes gazda tehát amihez nem értesz ne okoskodj puszi :)(L)
2014. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos válasz volt, végre valaki, aki birtokol is ilyen autót, nem csak okoskodik. +1
2014. szept. 6. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!