Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen japán kocsiból érdemes...

Granitis kérdése:

Milyen japán kocsiból érdemes "tuning" autót készíteni?

Figyelt kérdés

Szóval fel szeretnék újítani egy kocsit és motorikusan és mindenhogy megdobni egy kicsit. Milyen autókból érdemes ebbe belefogni???

a márkák amikre gondoltam:

Nissan

Honda

Mazda

Mitsubishi

Toyota



2014. aug. 4. 22:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
4-600k? Hmm - mit szólnál a Suzukihoz? De most komolyan, inkább vegyél egy kupás Swiftet, Civicet vagy valami alap rallycross szöcskét és akkor mehetsz kis helyi versenyekre - több értelme van, mint a tyuningtalálkozóra bevinni egy x+1-edik széthúzott verdát, miközben amúgy vezetni nem is tudod. Biztos megvan annak is a szépsége, ha már nem tudod hovatenni a pénzedet, de ha azt a rengeteg lóvét versenyzésbe ölnéd még élveznéd is és tapasztalatot szereznél.
2014. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nálunk "versenyeket" inkább az aszfalton tolják és én is kimegyek rá csak nülyén néznek rám mikor kigurulok egy tuningolt RS-el és mint múltkor letolom az A6 os audit... Errefelé a Dragot tolják mivel van egy hosszú elhagyatott útszakasz és az egyik vége teljesen le is van zárva mivel rádőlt egy fa
2014. aug. 4. 23:07
 13/26 A kérdező kommentje:
mármint Aprilia RS 125 (1997)
2014. aug. 4. 23:08
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
Oké, de én nem utcai majomkodásra céloztam, hanem minimum rallysprint szervezettségű eseményekre - ég és föld a különbség, főleg a versenyzők szemszögéből. Persze te tudod mire akarod költeni azt a pénzt, de valahogy nem látom, hogy miért is lenne olyan jó építeni egy "tuning" autót, pláne ha nem is igazán értessz hozzá.
2014. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Úgy látom megint eltértünk a tárgytól szokás szerint... a kérdés az volt hogy milyen kosi ajánlott ezen célre és nem az hogy mennyire felesleges... Ez a vágyam és hát pénzem is van egyébként meg olyan jó érzés mikor meglátod hogy miből mit hoztál ki (ez volt az Apriliánál is) tehát aki csak szellőztetni jötte a száját az jobb ha megy is aki viszont segíteni is tud az legyen szives írni
2014. aug. 4. 23:40
 16/26 anonim ***** válasza:
Akármelyik típus jó, semmit nem írtál arról, hogy mit akarsz és mit tudsz csinálni egy autóval, lehet tuningolni egy Lexus GS-t meg egy Nissan Micrát is jól meg rosszul - úgy, hogy mindenkinek eláljon tőle a lélegzete, meg úgy, hogy mindenki hülyének nézzen. Sajnos nem vagyunk gondolatolvasók, a saját céljaidhoz csak te magad fogsz tudni autót választani.
2014. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 11, 14, 16-odik válaszolóval. Bármilyen autóból lehet jót kihozni. Az MR2 eléggémegfelelő lenne a dologra, bár én egy MR2-est inkább a gyáriállapotra igyekeznék visszaállítani, de hát nem vagyunk egyformák. A Celica elsőkerekes, szerintem az autó kinézete nincs összhangban a képességeivel, ettől függetlenül jó gép.


Tényleg nagyobb értelme lenne a versenyzésnek, dehaezaz álmod, háttuningoljautót. Az utcaigyorsulási versenyről nekemismegvan a véleményem... Tényleg nagyon komoly.

´Továbbá egy RS-t sokkal könnyebb tuningolni,mint egy autót általában. Továbbá a Need for speedben a tuningolás nem adja vissza a valóságban tuningolás "milyenségét". De sok sikert hozzá!

2014. aug. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A space gomb miatt bocs, önálló életet él...
2014. aug. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Tudod mennyibe kerül egy autót igényesen tuningolni? Milliókba. Ennyit rákölteni egy 4-600k-s autóra butaság. Üvegszálas lökhárítókkal, 15-ös felnikkel, matricákkal pedig csak kinevetteted magad. Egy szívómotort tuningolni turbóval lehet értelmesen, az kapásból minimum egy misi, és még nem igazítottad hozzá a hajtást, a futóművet és a fékeket. Ha ezek is megvannak, akkor mondjuk azt, hogy 1,5-ből megvan a teljesítmény, és akkor még legalja olcsó és bontott cuccokból legóztál. Jó felnik, gumik még mondjuk 2-300k, fényezés 300k-tól a csillagos égig. És még mindig nincs hifi, nincs beltér, nincs optika.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Az MR2 egy jó választás lenne, de akkor feljebb kell menned az árral. A Honda Civic kézenfekvő megoldás, igazi telepi tuningautó. :) Az előnye viszont, hogy elég sok mindent lehet hozzá kapni. Bár nem hondázok, de úgy tudom rengeteg tuningalkatrész kapható hozzájuk. Viszont beállsz vele a sorba a többi sokszár Civic tuner közé, és még mindig elől fog hajtani az autód, ami számomra nem annyira nagy élmény.

2014. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
4-600k maga az autó.. az alapanyag. Arra gondoltam rákölteni sokat. amit szeretnék az meg minden. Futómű,motor,fék kipufogórendszer,új belső, egy szoldíd külső meg egy felniszett (tudom hogy 4-600k ból nem lehet tuningolni mivel csak a fékek amit kinézztem kerül 338k ba)
2014. aug. 5. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!