Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1. 0 GLS plusz erő?

Suzuki Swift 1. 0 GLS plusz erő?

Figyelt kérdés

Tudom 1.0-ás de nagyon jó motorikusan és ha kell megy is :)

Ez van, ezt kaptam első kocsinak és szeretem!

Nos a kérdés hogy hogyan tudok némi erőt belecsempészni eme jószágba? :)

Meg hallottam hogy 1.3-as blokkot is lehet beletenni de az mivel jár, és mivel lesz jobb kocsi? Valaki kitudná ezt nekem jobban fejteni?



2014. júl. 20. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Tuningolni kellene de nem érdemes. Ha erősebb kocsi kell akkor add el és vegyél másikat.
2014. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha ennyit írtál felesleges volt megmozgatni az ujjadaidat :)
2014. júl. 20. 10:48
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

De hát az egyesnek teljesen igaza van. Pénzt/energiát belefeccölni abba, hogy ebből a kocsiból erősebbet csinálj, nem érdemes. Amennyiből megcsinálnád a motorcserét, annyiból eladhatod ezt, és vehetsz egy 1.3-ast. Más tuningra egy 50 lóerős, 3 hengeres motornál meg egyszerűen értelmetlen költeni szerintem. Nézd, viszonylag jól megy, városban teljesen vállalható a motor, örülj neki, és gyűjts egy erősebb kocsira majd.


ja, és helyesírásnáci mód: ELVÁLÓ IGEKÖTŐK! nem "kitudná fejteni", hanem "ki tudná fejteni". bocs, erre ugrok. :)

2014. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3.)

Persze, nagyon jó kis kocsi! :)

Még annyi hogy 130-at vinné? vagy azzal már nagyon kínoznám, mert eddig max 110-el mertem menni mert féltem hogy besül az a kis motor

2014. júl. 20. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 140-150 körül van a vége, ha nagyon sokáig, folyamatosan taposod. Én még nem hallottam olyanról, hogy egy jó állapotú Swift motorja besült volna, de mondjuk tartósan nekem se lenne szívem 110-120 felett hajtani szegényt, nem arra van tervezve. :)
2014. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

persze ez pontosan így van! :)

csak azért kérdeztem mert holnap megyek balcsira 4 fő + csomag aztán ugy még jobban le lesz terhelve a szuzka :D

max 120 vállalható 4+csomaggal nem? :)

2014. júl. 20. 11:35
 7/15 anonim ***** válasza:
hát akkor én annyira sem nyomnám, meg akarod kínozni szegényt teljesen? (nem beszélve a 4 szerencsétlent, akit bezsúfolsz egy swiftbe :D)
2014. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát végül is nem nagyon tudom nyomni mert nem autópályán megyek vagy maximum egy kis részen...:D

mondjuk voltak már benne öten is kicsit szorongtak hátul de kis távot mentünk :D de nagyon durván lomha lett a kocsi meg fékek is mintha elszálltak volna :D

nem fogom azért hajtani ha esetleg lesz 130 as útszakasz ahol lehetne menni annyival szerintem ott is a maximum 110 mind fogyasztás szempontjából jobb meg motort se kínzom szét

2014. júl. 20. 11:46
 9/15 A kérdező kommentje:
ja és 4-en leszünk összesen a kocsiba így értettem :)
2014. júl. 20. 11:47
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha jó olaj van benne, nem lehet elpusztítani.

A 100-110 meg se kottyan neki. Ne felejtsétek el, hogy 30-40 éve egy átlag személyautó volt 50 LE körül, és azoknak sem volt vége 110-nél.

Lényeg, hogy dinamikusan használd, nem kell felváltani 2500-nál, ez a kis háromhengeres valahol 3500-5500 között adja ki magából a max. teljesítményt. Ha négyen lesztek benne, az utazósebesség eléréséig nyugodtan forgass ki minden fokozatot 5000-ig (na jó, az egyest nem kell), nem fog belehalni, 6500-on meg úgyis letilt. Aztán utazón tedd be ötödikbe. Az emelkedőket, szembeszelet érezni fogja, olyankor vissza kell kapcsolni.


A végsebessége valahol 155 körül van, negyedik fokozatban, ötödikben már nincs hozzáelég ereje.

2014. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!