Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell gyorsan, dinamikus...

Hogyan kell gyorsan, dinamikusan elindulni az autóval?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni, eddig összesen 4 órát vezettem városban. A problémám az, hogy a lámpáknál sosem tudok rendesen elindulni. Vagy lefulladok vagy nagyon lassan sikerül elindulnom egyesben, de mindkét esetben akadályozom a mögöttem lévőket. A tapasztalt vezetők hogy tudnak olyan gyorsan elindulni;hogyan kezelik a kuplungot? Elmagyaráznátok részletesen? Köszi előre is.
2014. júl. 17. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát úgy kéne hogy elkezded felengedni miközben nyomod a gázt és amint a fogásponthoz ér megtartani egy pillanatra és tovább engedni.Legalább is én így csinálom.

A gyakorlottabb vezetők ezt gyorsan a tanulók lassan csinálják.

Az órán meg úgy magyarázták el hogy fogáspontig csak kuplung, utána mehet a gáz is.

De majd kitapasztalod.

2014. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyomsz egy padlógázt és leszállsz a kuplungról aztán amikor még füstöl a kerék mindjárt mehet a kettes fokozat. Nem a leggyorsabb elindulás de dinamikusnak dinamikus.
2014. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát úgy hogy nagyobb gázt adsz, a kupplungot meg gyorsabban engeded. Ha túl nagy gázt adsz és/vagy túl gyorsan engeded ki a kupplungot, akkor pedig a kerék kipörög, úgy is gyorsabb az elindulás, de az már a jaszkari kategória :)
2014. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!