Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles autóval, hogy kell...

Dízeles autóval, hogy kell elindulni?

Figyelt kérdés

tehát 1-es, teljesen kiengedem lassan a kuplungot és utána gáz, és ha elértem a megfelelő sebességet akkor kuplung benyom kettes és stb


vagy már amikor engedem fel a kuplungot akkor már közbe kis gáz?


2014. júl. 3. 20:51
 1/7 petizacc ***** válasza:
Ahogy tetszik, ez függ az útviszonyoktól is, pl nem mindegy ha egy emelkedőn akarsz alapjáraton elindulni, de szerintem egyszerűbb mellé gázt is nyomni, nem kell vele annyira finomkodni. :)
2014. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

:)

Melyik dízeles autóval?

Azok még alapjáraton se nagyon fulladnak le, ha 1-esben leugrasz a kuplungpedálról, nem kell gázt adni.

Teherautónál még 5-ben is el tudsz indulni üresen, kevés gázzal.

2014. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Tévhit:


a dízel igen is fulladós. nagyobb gáz kell neki induláskor.

Gyakran a pont a kereszt út közepén torpan meg.

2014. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki szét akarja gyilkolni a dízeljében a kettős tömegű lendkereket az induljon alapjáraton.
2014. júl. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsebvirág ***** válasza:

Én tanuló autót vezettem olyat ami deieseles volt, egy Toyota Yarist. Azon elég volt még emelkedőn is csak a kuplung és jóval egyszerűbb volt vele elindulni mint a kocsimmal ami egy régi típusú Swift.


Am. nem tudom, hogy a Toyota ,,átka" vagy a diesel motoré, de az az autó nagyon hamar felpörgött egyben, hamar ellett váltani.

2014. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pandas74 ***** válasza:
Nos...az elindulas leirasa kisse pontatlan!Felengeded a kupplungot-az ugynevezett nyomaspontig,gyorsan-itt a nyomasponton megtartod,amig kialakul a motor es a valto kozt a kapcsolat.Ez a pont ott van ahol a pedal visszanyomo ereje csokken ,mivel a nyomolap rugalmas energiajanak egy resze a kupplungtarcsara helyezodik at a pedalero emiatt csokken.Jol begyakorolva igy lehet szepen ,kis gazzal,vagy nyomatekos dizellel alapjaraton is elindulni,vagy akar kerekk iporgetessel is ,ha jo kover gazt nyomsz.Viszont igy lehet csunyan leegetni is,ha a tarcsat ,szerkezetet folyamatosan surlodasra kenyszerited!
2014. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan úgy indulok el, mint egy benzinessel. Ahhoz hogy dinamikusan el tudjak indulni, egy piros lámpánál kell egy kis gázt is nyomni. De fordítottan is igaz: egy benzinessel is el tudsz indulni alapjáraton, ha elég finoman kezeled a kuplungot. Sőt, én egy 1.2-es 36 éves benzinessel 3.-ban is simán elindulok alapjáraton. Csak épp csiga tempóban fogok gyorsulni és emiatt a lámpánál a mögöttem lévők ledudálnak.

És a dízel is ugyan úgy lefullad, ha túl gyorsan emeled a kuplungot. Még csak se sem kell ugranod róla.

2014. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!