Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány farados kondi kell egy...

Hány farados kondi kell egy 700Wattos erősítőhöz?

Figyelt kérdés

Autohifis s kérdés... nemrég vettem egy MacAudio 650Wattos ládát és egy Blaupunkt 700Wattos 4 csatornás erősítőt.

Csak a mélyláda van "meghajtva" az erősítőről.


Aksit most fogok cserélni a kocsiba, mert már 6 éves és amikor egy kicsit hangosabban hallgatom a zenét eléggé lehúzza az aksit a mélyek ütemében és este a lámpa is villog tőle :S

Az új aksi mellé akarok venni egy kondit, hogy annyira ne terhelje meg az aksit, csak nem tudom milyet érdemes venni ehhez a ládához / erősítőhöz.


Láttam hogy lehet kapni 0.5-1.0-2.0 faradosat, csak nemtudom nekem milyen kellene...?! Ha valaki jártas ebben a témában várom az ötletét / véleménynét!


2010. jan. 8. 01:37
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

minél nagyobb, annál jobb - de éppen úgy lemeríti az aksit az erősítő, mint kondi nélkül.

a kondi nem csökkenti a fogyasztást, csak eltárolja az energiát az erősítő részére. (ha nagyon szigorúan vesszük, akkor még növeli is a fogyasztást...)


off

azt, mondjuk soha nem tudtam megérteni, hogy mi rákért van szükség arra, hogy ezerrel üvöltsön a zene egy autóban - de te tudod...

on

2010. jan. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minél nagyobb, annál jobb. Ha a lámpa villog tőle akkor gyenge a töltés.

"650W", "700W"

Ezek mind maximális csúcsteljesítmények. 650W 12V-on az 50A. A hangszóró ellenállása 12V/50A=0.24Ohm. Tudod hol fog szólni 2m rézdrót :)

Az pedig más kérdés, hogy 650W egy diszkóban, nagy helyiségben használatos. Az autó gyakorlatilag szétesne tőle.

2010. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem 74ah akksi van benne és hajt egy "1000 wattos"erösitöt és már 3 éve benne van és mükxik(nem halt meg az akksi)!viszont az erösitöd max lead 4x100at a hangszoró meg kb 300at tisztán igy elég lett volna egy 2csatornás erölködöis!kondit általában 1 faradost használnak!
2010. jan. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Először is tisztáznám hogy nem azért van mélyláda a kocsiban mert max hangerőn hallgatom hogy mások is hallják... azért kellett láda, mert gyárilag csakl 10cm-es hangszórókat lehet betenni a kocsiba. Mivel nem akartam gányolni, így vettem 4 nagyon jó minőségű hagszórót egy új fejegységet. A 10cm-es hangszórókból semmi mély nem jön ezért nagyon sokat dob a láda a hangzásvilágon. 50-es skálán 12-18 között szoktam zenét hallgatni. Ha valakinek volt már láda a kocsijába az tudja hogy 10-es hangerőn csak morog a láda, ahhoz hogy mélyet is adjon egy kicsit hangosabban kell hallgatni :)


Tavasszal mindenképp lesz aksicsere de a villogás elkerülése érdekében akarok kondit venni hogy ne hullámokba vegye fel azt a nagy árammenyiséget az erősítő, hanem kiegyenlítse. Szóval szerintetek 1 farados kondi elég lenne? Vagy várjam meg az aksicserét és nézzem meg hogyan boldogul az új aksi az erősítővel?

Csak szétgyilkolni se akarom majd az új aksit, mert az egy dolog hogy jobb teljesítményű lesz, de akkor is ha nincs kondi az áram ingadozás akkor is meglesz...

2010. jan. 8. 12:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem az előzőből hogy nem direkt vettem ekkora ládát... én olyan 300Wattosban gondolkodtam. Újat akartam venni, de egyik ismerősöm épp egy komolyabb ládát vett és a régi ládáját + az erősítőt és a kábelszettet megvettem fele annyiért mint amennyiből az újat (300Wattosat + erősítő + kábelszett) kihozhattam volna... Így került ez hozzám :)
2010. jan. 8. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" ... ezek mind maximális csúcsteljesítmények. 650W 12V-on az 50A. A hangszóró ellenállása 12V/50A=0.24Ohm. Tudod hol fog szólni 2m rézdrót ... "


Nos ez nem teljesen így van. Az erősítőknek pont az a lényege hogy a hangszóróra jutó feszültséget megemeli. Ezt úgy tudja elérni, hogy az erősítőn belül van egy inverter, ami a 12V tápfeszültséget megtöbbszörözi. Maga az erősítő már erről az emelt, akár 100V feletti tápfeszről működik, így lehet elérni ezeket a kicsit soknak tűnő teljesítményeket a szokásosan 4-8 Ohmos hangszórókon, hangszórórendszereken. A kondenzátorra azért van szükség, hogy a pillanatnyilag fellépő hatalmas áramlökést meg tudja adni a hangszórók felé az erősítő. Az erősítő "belső ellenállása" az igényelt teljesítménnyel arányosan változik. Egy erősebb mélyhang beütésénél szélsőségesen leesik ez az érték, és az akku felől hatalmas áramot igényelne a rendszer. Mondjuk egy 600 W körüli pillanatnyi teljesítményigény az akkuknál mérve valóban szeretné azt az 50A erősségű áramot megkapni, ami nem biztos hogy sikerülni fog. Ez ugye függ az akkumulátor belső ellenállásától, az erősítő felé elmenő vezetékek ellenállásától, meg jópár egyéb dologtól. Ha azonban az erősítő tápvonalára illesztünk egy megfelelően nagy kapacitású pufferkondenzátort, megoldható, hogy a rövid idejű hatalmas áramigényt ez a kondi adja. Értelemszerűen minél több a tárolt elektronok száma, azaz minél nagyobb a kondenzátor kapacitása, annál nagyobb pillanatnyi áramleadásra, illetve annál hosszabb ideig tartó többletteljesítmény leadására képes a rendszer. Hatalmas előnye a rendszernek hogy a kondenzátor belső ellenállása kis időintervallumban közelít a nullához, azaz elméletileg nincs felső határa a leadott áramerősség tekintetében. Gyakorlatilag a bekötésre használt vezetékek belső ellenállása , és az erősítő belső ellenállása szabja meg az áram maximumát. Ezekből belátható, hogy minél nagyobb a kapacitás értéke annál nagyobb többletteljesítményt tudok a rendszerből torzításmentesen kicsikarni. Azonban azt is mondtad, hogy nem a kilowattokkal fogod "hajtani" az autód,tehát relatíve szolídan akarod hallgatni, ezért a kisebbek is nagy valószínűséggel megfelelőek lesznek. Azért a bekötő vezetékek megfelelő keresztmetszetére figyelj :)

2010. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
11:43 - Nagyon szépen köszönöm, ennél korrektebb és kielégítőbb választ nem hiszem hogy kapni fogok, ebbe minden benne van! Nagyon szépen köszönöm!! :)
2010. jan. 13. 13:36
 8/10 anonim ***** válasza:
1.0 Farados bőven jó!!!
2010. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
1 Farád elég lesz neked, de szerezz be egy új akkut(legnagyobb ami befér) lehetőleg exide-ot, azok nagyon jók. Az erősítőnek minél vastagabb tápkábelen vitt hátra a pozitívot (célszerű 20mm2-es, és akkutól max 30cm-re biztosétékot kell rakni!)Az akku gyári testelő kábelét pótóld ki egy vastag tápkábellel, tehát legyen még egy negatív kábel ami az akkutól a kasztnira van kötve. Hátúl a végfoknak a negatívot úgy vedd le, h keresel egy minél nagyobb csavart, kiszeded, alatta lecsiszolod és körsaruval csatlakoztatod. Kondit egyből a végfok előtt kösd be a tápkábelre. 1 farádot 1000W felvett teljesítmény mellé ajánlanak (nem baj ha több, az csak jó) Ha ezeket megcsinálod, nem fog semmi sem villogni többé. Jah , egy jó akksitőltőt szerezz be, mert rövid utakon a generátor nem tudja pótólni az áramot.
2010. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közbe már az új aski megvan, de akármennyire fel van töltve egy bizonyos hangerőnél most is villognak a lámpák. Kondi a héten lesz elvileg bekötve, remélem ez majd orvosolja a problémát..
2010. márc. 7. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!