Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2-1.3-1.4-es autó tulajok,...

1.2-1.3-1.4-es autó tulajok, nektek emelkedőn milyen gyakran kerül 4000 közelébe a fordulatszámmérő?

Figyelt kérdés

2 személlyel, emelkedőn, klímával nyomom a gázt 3-asban, nem megy, nem megy. Nézem már 4000-nél járok, akkor raktam a 4-est. Egyébként emelkedőn 3000-nél váltok.

Ez mennyire megszokott?


2014. júl. 8. 21:55
 1/8 dirtboy ***** válasza:
nekem nem szokott 4000nél lenni max ha sietek és gyorsulni akarok rendesen az emelkedőn is.
2014. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt 1.4-es autóm klímával, igazából nem nagyon vett el a teljesítményből és gond nélkül tudtam felmenni emelkedőn. Most egy 1.2-es Fabiát használok városban, na ebben ha bekacsolom a klímát akkor tulajdonképpen nem a fordulat a lényeg, hanem hogy egyáltalán feljussak az emelkedőn. Nagyon sokat elvesz a teljesítményből, a fogyasztás is megugrik amiatt, hogy sokkal jobban kell nyomni neki.


Egyébként főleg típusfüggő szerintem ez a dolog, mert 1.4-es és 1.4-es motor között is nagy különbségek vannak.

2014. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1.2 klímával, mégis mit vársz?
2014. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem várok tőle sokat, csak tájékoztató jelleggel mondtam, hogy mi a helyzet. Amikor a kocsit vettem nem is volt szempont a klíma, ezt csak második autóként használom városi szaladgálásra/bevásárlásra.
2014. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

4000 közerlébe...? Amikor felkapcsolok, vissza szokott esni addig.

:)

2014. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1.2-es Thalia.

Ilyen 5 százalékos emelkedőn 4-ben 50-nél (2200-as fordulat talán), simán felmegy, ha egy fél centivel lejjebb nyomom a gázpedált. Ilyenkor a fordulat nem változik.

De azért szoktam járni főúton egy kemény és hosszú emelkedőn, ahol 100-as tempónál simán 4-be teszem, és ilyenkor jó 4000-res fordulattal nyomom felfelé. De simán felmegy igy.

Amúgy a benzinmotornak a 4000-res fordulat egyáltalán nem terhelő, legalább meg van hajtva egy kicsit a spórolós üzemmód után.

2014. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az emelkedő szögétől és hosszától is függ,


amikor az autómba hamisított Castrol olaj került bele, akkor 4000-en pörgetve alig ment fel és hangos is volt

2014. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én benzines 1.4-es autót csak céges kocsiként használok. De még lejtőn lefelé is 5.-ben 4000-et forog a motor, autópályán 130-nál. Nem valami matuzsálem korú autóról van szó, elég gáz szerintem hogy ennyire rövid áttételű váltót raktak bele, de ez ilyen.
2014. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!