Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lenyomom a kuplungot...

Ha lenyomom a kuplungot felpörög a fordulatszámmérő. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 2000-es évjáratú benzines 45-ös Roverem és ha "gazdaságosan vezetek" tehát olyan 2000-es fordulatnál kapcsolok feljebb (persze nem dombnak felfelé) és lenyomom a kuplungot a váltáshoz felpörög 3ezerig majd vissza. 1-ből kettőbe illetve 2-ből 3ba tapasztaltam, nagyobb sebességnél és nagyobb fordulatszámnál ez nem jelentkezik. Mi okozhatja ezt? Vagy esetleg ez normális és másnál is előfordul? Lehet, hogy a gáz bovden lehet rosszul beállítva?

2013. febr. 17. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha lenyomod a kuplungot, szétkapcsolod a motort a váltótól, a motor terhelése megszűnik, nem kell vonszolnia az autót. Ettől pedig felpörög, mintha fellélegezne. Ez teljesen természetes. Ha a kuplung kinyomásával egyszerre a gázról is lelépsz, ez nem fordul elő.
2013. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetőleg a kérdező nem ennyire debil kedves első...xD
2013. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem az, de nem árt a kályhától indulni. Újabban elég sokan járnak ide olyanok, akikre még ez is az újdonság erejével hat.
2013. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a kuplung működésével nagy vonalakban minden B-kategóriás vezető tisztában van. Én csak furcsállottam, hogy majdnem egy ezrest felpörög mikor már leszálltam a gázról. De akkor ezek szerint nem kell aggódnom. (:
2013. febr. 17. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
túl későn engeded fel a gázt
2013. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a kuplung működésével nagy vonalakban minden B-kategóriás vezető tisztában van"

Szerintem meg túl optimista vagy. :-)

Próbálj meg kicsit hamarabb leugrani a gázról, akkor el kell múlnia ennek. Egyébként meg majd egyszer próbáld ki kísérleti jelleggel, hogy kinyomott kuplung mellett milyen könnyen ugrik fel a fordulatszám. Meg fogsz lepődni, hogy jóformán nem is érezhető, milyen kicsi gázadás kell ahhoz, hogy 2.000-ről 3.000-re ugorjon fel a motor.

2013. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

"Szerintem a kuplung működésével nagy vonalakban minden B-kategóriás vezető tisztában van"


Nemtudom melyik bolygón élsz, de olyan sötét birka emberek vezetnek, hogy az borzalom, bár úgy lenne ahogy írtad...

2013. febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!