Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat az autó kettesbe...

Miért rángat az autó kettesbe váltáskor?

Figyelt kérdés

Remélem lesz köztetek aki esetleg kicsit is tudna nekem segíteni. Hálás lennék. Körülbelül 2 hónapja van jogosítványom, eleinte nem voltak gondjaim az egyesből-kettesbe váltáskor, de amióta önállóan vezetek, egyre inkább. Legfőképpen amikor lámpánál várakozok, majd elindulok, és egyesből-kettesbe akarok váltani, egyszer csak el kezd rángatni, de van olyan, hogy leállítom az autót, egyesbe teszem, és akkor is rángatózva indul el. Nem gyakran fordul elő, de ha előfordul nagyon zavar. Arra gondoltam, hogy vagy nem nyomom be eléggé váltáskor a kuplungot, vagy hamar engedem fel, vagy kettes helyett, négyesbe teszem. Vagy a sebességgel lehet a gond?

Előre is köszönöm a válaszokat. Remélem tudtok segíteni!



2014. júl. 8. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanba szerintem a kuplung tárcsa lassan cserés lesz..
2014. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

vagy a kuplung lesz hamarosan rossz ..

vagy rosszkor váltasz 2000 alatt vagy 4500 fölött

2014. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen problémám.. Légtömegmérő vagy mi lett kitakarítva, mert arra volt a legnagyobb gyanú, de a probléma fennállt..

1 cső volt elrepedve a motortérben. Nem ártana átnézni az összes csövet a kocsiban.

2014. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kardánt nézesd meg, nekem azzal volt valami probléma.
2014. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem csak nem megfelelően engeded fel a kupplungot, mármint nem olyan optimális módon, ahogy azt a komfrtos finom rángatás nélküli vezetés megköveteli. Lehet magasabb sebességi fokozatban is ugyaez a helyzet, csak ott nem érzed, mert ott a motorfék, vagy a nagyobb gázra ráengedett kupplung már nem rángatja meg annyira a kocsit. Próbál dúgy, hogy mikor váltasz, akkor annál egy kicsit kisebb mértékben nyomod a gázt, mint ahonnan egyesben felengedted, és közben közepesen tehát nem nagyon csúsztatva, és nem is hirtelen engedd fel szépen a kupplungot, utána nyomod jobban a gázt jogy gyorsíts. Ha a kupplunggal, motorartó bakokkal minden rendben és a motor sem hajlamos bizonyos terheléseken, fordulatszámokon egyébként rángatni, akkor nem lehet gond...
2014. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Mindennek utánanézek, megfogadom a tanácsokat!
2014. júl. 9. 09:39
 7/7 Jaji válasza:
Sziasztok,néha nalam is előfordul,ilyenkor nem gaz a motornak ,tehat nem nyirja ki a motort?köszi
2020. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!