Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan küszöböljem azt ki...

Janyka kérdése:

Hogyan küszöböljem azt ki hogy váltáskor ne rántosn egyett az autó? Kezdő sofőr vagyok és nincs összhangban a kuplung és a gáz. Hogyan kell csinálni? SEGÍTSETEK.

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
meg kell tapasztalni, hogy fog a kuplung. remek gyakorlás a következő: elmész egy utcába vagy egy aszfaltozott helyre ahol nem járnak. berakod egyesbe, majd elindulsz, de gáz nélkül. NAGYON lassan kell felengedni, és érzed, főleg ha lekapcsolod rádiót, hogy elkezd fogni, megváltozik a hang is, meg mocorog a kocsi. nagyon lassan felengedni a kuplungot, majd hagyni hogy guruljon gáz nélkül egyesben. aztán ugyanez kettesbe eljátszani és egészen 5-ig el lehet menni hogy a gázhoz hozzá sem érsz. ez a legjobb erre, ha ezek megvannak, érzed, hogy fog a kuplung, hogy kell lassan ráengedni, és rántani sem fog.
2013. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schocko ***** válasza:
100%
Váltáskor le kell venned a lábad a gázról...
2013. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a jó megoldás amit az első írt. A lényeg, hogy elveszed a gázt mielőtt váltasz, kinyomod teljesen a kuplungot, berakod a következő sebességet és a lényeg, hogy nem dobod rá a kuplungot, hanem egy fél másodpercre megtartod ott ahol fogni kezd.
2013. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a hozzászólásokat. Ki fogom mindenképp próbálni. Szerintem akkor az lesz a probléma ahogy most így a leírtak alapján átgondoltam, hogy hirtelen leugrok a kuplungról a másik pedig az hogy még a kuplungot nem engedtem fel teljesen és már nyomom a gáz pedált.
2013. dec. 9. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erre az az egyetlen megoldás, hogy összhangba hozod a gázt és a kuplungot. Sok gyakorlással és pár (tíz)ezer km rutinnal menni fog, csak türelmesen.
2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
ha van némi közöd , érzéked az autókhoz ezt 1 max 2 ezer km után teljesen autómatikusan fogod csinálni , nem érdemes rajt görcsölni
2013. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha felfelé váltasz akkor semmiképp sem nyomd a gázt amíg teljesen fel nem engeded a kuplungot mert akkor lesz egy kis rántás, ha lefelé váltasz akkor meg nyomj valamennyi gázt és közben engedd fel a kuplungot így nem fog rántani.
2013. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Sokat segítettetek. Mindenképp kifogom ezeket próbálni.
2013. dec. 9. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!