Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elktromos fordulatszámmérö,...

Elktromos fordulatszámmérö, de hogyan?

Figyelt kérdés
Vettem egy fordulatszàmmérõt aminek van 2 negatívja 2 pozítívja meg egy zöld kàbel, direkt elektromosat vettem mert 3 hengerem van, hogy kell bekötni?

2014. febr. 17. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Típust nem írnál? Hátha van hozzá leírás a neten, amúgy semmi papírt nem adtak mellé?
2014. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Tengor ***** válasza:

Az autószerelés is egy szakma...

Van valami szabály? 2 hengernél még jó a mechanikus, 3-től 6-ig már elektromos kell, az felett pedig hidraulikus?

Biztosan fogunk tudni segíteni, elvégre elmondtad pontosan, hogy milyen műszert vettél és az is pontosan meghatároztad, hogy mibe akarod beszerelni.

2014. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azêrt n irtam az auto tipusàt mert jõn afikàzàs. Maritu 800 dx az óra tipusàt nem tudom mert elképzelhetõ hogy nincs:/ ugyancsak jöhet a fikàzàs. Elktromos azért mert a generàtorhoz akarom kõtni, nem a kikelzésröl beszéltem.
2014. febr. 18. 06:47
 4/18 A kérdező kommentje:
kössz rájöttem egy pozitív és egy negatív a világításba egy pozitív negatív pedig az akksira zöld a generátorba
2014. febr. 18. 07:03
 5/18 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te abban a generátorban?

Ahány motor annyiféle áttétel van a főtengely és a generátor szíjtárcsa között.

Fordulatszámmérőhöz a jelet a gyújtástól szokták vinni.

2014. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Elktromos jelet mér pontosan ezért.
2014. febr. 18. 14:20
 7/18 anonim ***** válasza:

Tudom hogy elektromos jelet mér.

De semmi keresnivalója a generátornál. A generátor "csúszása" a főtengelyhez képest terhelésfüggő (valamennyi minimális mindig van), a fordulatszám viszont magasabb mint a főtengelyé, hogy háynszor, az az áttételtől függ.


És hova akarod kötni a generátoron? melyik pontra? Tudod mi jön ki ott? Pontosan milyen villamos mennyiségből fogja (szerinted) kitalálni a fordulatszámmérő a főtengely fordulatszámát?

A fordulatszámmérőt a gyújtás primer körre kell kötni.

Olyan marhanagy szakértő lettél fél nap alatt, reggel még azt sem tudtad mit kezdj a műszereddel.

Ne csak a saját elképzelésedet hajtogasd, hanem próbálj értelmesen válaszolni a segítő kérdésekre. Itt többnyire olyan emberek vannak, akik láttak már működő fordulatszámmérőt, és azt is tudják mitől működik.

2014. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
aláírom nem generátorba kell kötni hanem a gyujtásra, benéztem.
2014. febr. 19. 07:04
 9/18 A kérdező kommentje:
Bocs Tegnap 14:30 rendes vagy hogy segítettél:)
2014. febr. 19. 07:06
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor már csak reménykedni kell, hogy három hengeres motorhoz van szánva.

Szívesen!

2014. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!