Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elktromos fordulatszámmérö,...

Elktromos fordulatszámmérö, de hogyan?

Figyelt kérdés
Vettem egy fordulatszàmmérõt aminek van 2 negatívja 2 pozítívja meg egy zöld kàbel, direkt elektromosat vettem mert 3 hengerem van, hogy kell bekötni?

2014. febr. 17. 19:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az elektromosnál nem mindegy a hengerek száma? Akkor mivan ha nem jó 3 hengerhez? Mekkora falsot kapok? Vagy nem is mutat semmit?
2014. febr. 20. 14:16
 12/18 anonim ***** válasza:

Régebbi típusú (gyújtáselosztós) motoroknál a másodpercenkénti gyújtás impulzusok számából "találja ki" a fordulatszámot.

Négyhengeres motornál minden fordulatra két gyújtás impulzus jut. Hathengeresnél már három. Háromhengeres motornál másfél (két főtengelyfordulatra jut három).


Tételezzünk fel egy 900-as alapjáratot. Négyhengeres motornál ez másodpercenként 30 impulzus. Ha ennyit kap, akkor mutat 900-as fordulatszámot. Ha ezt a műszert bekötöd egy háromhengeres motor gyújtásához, akkor ott csak másodpercenként 22,5 impulzus lesz ugyanakkora fordulatszámon, és ezt a négyhengereshez való műszer 675-nek fogja mutatni.

Magyarul a valós értékhez képest 25% eltérés lesz lefelé.

2014. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
értem viszont jobban megnéztem (mégenmérkezettmeg) jó 4 6 és 8 hengerhez=/
2014. febr. 21. 19:40
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát... akkor az lesz amit írtam. Csalni fog lefelé 25%-ot.

Vagy belenyúlsz az elektronikájába, vagy csinálsz a számlapra öntapadós papírra nyomtatva egy új skálát.

2014. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
de akkor ami biztos, hogy 25% lefelé a mutott értéknek?
2014. febr. 22. 11:36
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, mivel a hengerek száma (és ezzel az egy fordulatra eső gyújtások száma is) 25%-al kevesebb, mint a 4 hengeres motornál.
2014. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
nagyon ott vagy, mondtad hogy belekell nyulni a mérőbe pontosan mit és hogyan?
2014. febr. 23. 06:49
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez így távolról nem megy.

Nem tudni milyen áramkör van benne, lehet hogy a már vázolt monostabil multivibrátor egy integráló taggal, de lehet hogy már olcsóbb volt valami filléres mikrovezérlőt (PIC) belepakolni. Lehet hogy van állítási lehetőség, lehet hogy nincs. Lehet hogy alkatrész-cserével megoldható, lehet hogy nem. Ismeretlenül bármit mondani felelőtlenség lenne.

2014. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!