Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most komolyan, csak szerintem...

Most komolyan, csak szerintem rossz az egész rendszer?

Figyelt kérdés

Nos, a következő dologban érdekel bárki véleménye. Adva van ugye egy KRESZ-szabályzat, amit mindenkinek egyszer kell megtanulnia, és a többség (tisztelet a kivételnek!) droidmódra meg is teszi... hogy aztán elfelejtse ha nem is KRESZ, de a forgalmi vizsga után mindenképpen! Hogyan lehetséges ez? Szinte csak azt hallom az idősebb vezetőktől, hogy ők ma simán megbuknának, meg, hogy ők erre sem emlékeznek már, meg arra sem... és mégis vidáman vezetnek! Senki az égvilágon nem törődik azzal, hogy emlékeznek-e még valamire!

Szerintem a megoldás az lenne, ha minden sofőrnek részt kéne vennie 10-15 évente egy ,,felülvizsgálaton", ahol 10 random kérdéssel ellenőrzik, ,,szinten tartják" a tudását. Ezzel talán meg lehetne hosszabbítani a ,,szabályok" szavatosságát, ahelyett, hogy közröhej tárgyává válnának..


2014. jún. 10. 21:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

És a közlekedést a legjobban a rutinnal lehet megtanulni, nem a könyvekből.


pontosan. oszt ha nem tudom a szabályt a könyvből, milyen rutin alakul majd ki? elengeden a jobbról jövő villamost, meg a balről érkező autóst?

2014. jún. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező!

Kb. 3 millió km-t vezettem le baleset mentesen!!!


Ti viszont a friss tudásotokkal és a friss jogsitokkal, esélyes, hogy össze-vissza töritek majd magatokat és sajnos másokat is!!

Ugyanis a biztosítók statisztikája szerint, a balesetek 80%-át a friss jogosítvánnyal rendelkező, gyorshajtó ifjak okozzák!!

2014. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Ti viszont a friss tudásotokkal és a friss jogsitokkal, esélyes, hogy össze-vissza töritek majd magatokat és sajnos másokat is!!

Ugyanis a biztosítók statisztikája szerint, a balesetek 80%-át a friss jogosítvánnyal rendelkező, gyorshajtó ifjak okozzák!!"


Mesélj még, úgy is aludni készülök. Vagy legalább linkelj valami forrást.


De tudod mit? Mesélek én is. 2012-ben a gépjárművezetők által okozott 11095 balesetből csak 391-es okoztak egy évnél kevesebb gyakorlattal rendelkezők, míg a 10 évnél több gyakorlattal rendelkezők 6665-öt. A nagy tapasztalt pilóták !!!17-szer!!! több balesetet okoztak, mint a mazsolák. Jó mi?


forrás: KSH Közlekedési balesetek 2012, 64. oldal


Jöhet az a biztosítós statisztika :D


Szerintem a rendszer nem rossz. Megtanulod, levizsgázol és vezetsz. Az viszont már baj, hogy senki sem fordít egy minimális időt sem, a tudása szinten tartására/frissítésére. Rengeteg online teszt van, mindenki egy évben kétszer rászánna egy-egy délutánt az ismétlésre és nem lenne itt semmi probléma.


Az is nagy gond, hogy a közlekedési morál az kb 0. Sokszor a tanfolyamon is már azt mondják, hogy vizsgán így meg úgy kell, de az életben úgy sem így fogod csinálni... A szabályok be nem tartása az már alap nálunk- sajnos.


Volt aki írta, hogy mindenki ismeri a kreszt, csak nem tartja be. Ha a saját ismerőseimből indulok ki, akkor szomorú, de nagyon sokan nincsenek tisztában alap dolgokkal.


És ami a leges legrosszabb, hogy a hivatásos gépkocsivezetők között is rengeteg olyan van, akinek fingja sincs a szabályokról. Pedig ha valakinek, nekik tisztában kellene lenniük mindennel, hisz ez a munkájuk.


Szerintem is rossz az egész rendszer. Már az oktatás is el van rontva. Az elméleti oktatáson szükséges lenne a szabályok oktatásán túl valami kis rendszer szemléletet is oktatni, a tanulók még fogékonyak is lennének szerintem. Akkor nem lenne a balf..kodás ha jön egy mentő, gördülékenyebben haladna a fogalom torlódásoknál, talán dugóban is valamivel haladósabban lehetne közlekedni( bár ehhez némi türelem is kell ), talán akkor mindenki be tudna sorolni két kamion közé az autópályán vagy épp időben megállna a kereszteződésben és csőgázzal mehetne el mellette a kanyarodó csuklósbusz, nem kellene centizni a 18 méteres vassal...


Lehetne egy kis fizikát is oktatni és akkor az új generáció megérteni miért szükséges a követési távolság és mennyi szükséges. Ha egy délutáni csúcsban lenne lehetőség megkérdeni minden vezetőt, hogy "biztonságosnak tartja e az M3 kivezetőn 100-as tempónál a 8-10 méteres követési távolságot", akkor 99% azt mondaná , hogy igen. És meg is magyarázná, hogy ő meg tud állni az előtte haladó vészfékezése esetén is... :D


Szerintem finomítanunk kellene a rendszeren, az oktatáson kicsit változtatni, kibővíteni és legfőképp mindenkinek először fejben kellene megváltozni.

2014. jún. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én most csinálom a C jogsit, és valami kegyetlen kretén módon oktatják. Nem elég, hogy összekeveri az ember a B-s KRESZ-el, még a képzés is rossz.

A vezetésről nem is beszélve, szerintem ezt a biztosítók támogatják, mert aki ilyen tudással elmegy teherautósofőrnek, 1 hónapon belül tuti beleborul az árokba az összes szajréval együtt.

2014. jún. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

1 reszt dogolj meg! 10 eve vezetek balesetet csak nekem okoztak, menjek ujra vizsgazni?

legsziveseben bevernem a szadat!

hozzateszem toltottem ujra vizsgat atmentem, de inkabb az a baj, h volt 1-2kerdes, amire azt kellet valaszolni ami nem elet szeru (tudtam h azt kell nyomni, de kint senki sem ugy csinalja)

mennyi ideje van jogsid?

2014. jún. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

masreszt, szted ki tartja pl varosbol kivezeton 22-6ig 30!, teljesen ki van vilagitva, szeles ut... meg most is hetek ota kin feledtek a 30 as tablat, kutya nem dolgozik.

1ik reszen a keresztezode elott van 1 meterrel, es kinn a tabla, h lampa iranyit, ami nincs...

2014. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

na meg 1, h menne a vizsga? random bedobnak 1 autoba aztan menj, persze mindel tudni kene, de pl multkor beultem vmibe olyan puha volt a gaz, nem birtam szokni, idegesitett, pedig sok autot vezettem, kuplungrol nem is beszelek, ha tied full mashol fog, azt megszoktam, aztan meg a valtoval is lehet gebasz ha kikapsz vmi sz@rt.

v mesz a sajatoddal? 20L elbohockodjon az ember? es meg te fizetsz?

2014. jún. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!