Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most komolyan, csak szerintem...

Most komolyan, csak szerintem rossz az egész rendszer?

Figyelt kérdés

Nos, a következő dologban érdekel bárki véleménye. Adva van ugye egy KRESZ-szabályzat, amit mindenkinek egyszer kell megtanulnia, és a többség (tisztelet a kivételnek!) droidmódra meg is teszi... hogy aztán elfelejtse ha nem is KRESZ, de a forgalmi vizsga után mindenképpen! Hogyan lehetséges ez? Szinte csak azt hallom az idősebb vezetőktől, hogy ők ma simán megbuknának, meg, hogy ők erre sem emlékeznek már, meg arra sem... és mégis vidáman vezetnek! Senki az égvilágon nem törődik azzal, hogy emlékeznek-e még valamire!

Szerintem a megoldás az lenne, ha minden sofőrnek részt kéne vennie 10-15 évente egy ,,felülvizsgálaton", ahol 10 random kérdéssel ellenőrzik, ,,szinten tartják" a tudását. Ezzel talán meg lehetne hosszabbítani a ,,szabályok" szavatosságát, ahelyett, hogy közröhej tárgyává válnának..


2014. jún. 10. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez max pénzlenyúlásra lenne jó. Szerinted hány ember menne át kenőpénzzel.


És a közlekedést a legjobban a rutinnal lehet megtanulni, nem a könyvekből.

2014. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, a korrupció mindenhol jelen van, de a lényeg akkor is az, hogy már maga a KRESZ is csak a lehúzásra épül a jelenlegi formájában...
2014. jún. 10. 21:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokan nem azért vezetnek rosszul, mert nem tudják a kreszt, hanem mert nem AKARJÁK betartani. Ők a veszélyesebbek.
2014. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nem megtanultam, hanem megértettem, így nincs vele bajom, de mondjuk a villamossal bajban lennék, mert még nem találkoztam vele és egyébként meg egy bonyolultabb és ismeretlen kereszteződést szinte lehetetlen egy másodperc alatt végiggondolni, én ezért a vizsgán a kérdésekre adott időt csökkenteném a felére, mert élesben sincs egy percünk átgondolni egy adott szitut.
2014. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

A rendszer rossz. A tökéletes megoldás az lenne ha telepakolnánk mindent kamerákkal. Így senki sem fog száguldozni, narancson/piroson átmenni, buszsávban pofátlankodni.

Brüsszelben minden lámpánál van egy kamera, senki sem megy át szabálytalanul mert másnap már megkapják a 40 eurós csekket.

Egy nagyobb probléma még a biciklisek. Velük egy dolgot lehet csinálni, szigorúbban ellenőrizni őket.

[link]

2014. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Ne adjál ötleteket a kormánypártunknak hogy hogyan lehetne még lehúzni a népet. Eddig is elközlekedtünk valahogy ezután is el fogunk. Balesetek meg lesznek így is úgy is.
2014. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Állod az összes költségét, az országos szintű tájékoztatókampánytól, a nyilvántartó rendszer hozzáigazításán át a vizsgáztatási költségekig?


Mert ha a saját zsebedből kifizeted, akkor nem látom akadályát.

2014. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ismeri a kreszt mindenki, csak nem figyelnek és szabálytalankodnak. De múltkor is majdnem belém jött egy idióta, mert nem vette észre az elsőbbségadás táblát. Utána mikor rádudáltam észrevette magát. Másik meg a jobb kéz szabéllyal nem volt tisztában az adott útszakaszon. De azt meggyőzni se sikerült, mert továbbhajtott, miután rám dudált, én meg lehúztam az ablakot és szóltam neki szépen. Tehát ő máskor is így fog arra közlekedni és előbb utóbb majd összeütközik valakivel. Remélem nem velem, én sokszor járok arra. Ilyen esetekben sajnos szart se ér ha ismerik a kreszt, ha nem figyelnek.


Egyébként én minden évben letöltöm a legújabb kresz teszt programot és csomó tesztet csinálok. Bevallom az első néhányon magam is megbukok. Most is pár éve, már nem is tudom mikor 60 pontban változott a kresz. Tehát nem 10 évente kellene kreszre menni az autósoknak, hanem 1-2 évente! De a legjobb az lenne ha figyelnének, meg szabálytalankodásból se lenne annyi. Nekem egyébként személyes tapasztalatom, hogyha kettő autós vagy motoros összehoz egy veszélyhelyzetet és legalább az egyikük teljesen észnél van, ott nincs karambol a legtöbb esetben.

2014. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
lehet, hogy sokan megbuknának, de nem az alapvetően fontos szabályok nemtudása miatt. A fontos táblákat, meg pl. jobbkézszabályt azért tudja az ember, mert használja is, mege zeket könnyű megjegyezi, az meg hogy mennyivel mehetsz 3 motoros triciklivel a lakó-pihenő övezetbe, vagy mit jelent a parkloló alatti kiegészítő táblán hogy 6-22, az nem annyira fontos, ezek miatt még nemigen halt meg senki...
2014. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az oktató: a legfontosabb, a legeslegfontosabb, hogy tudjam, kinek van elsőbbsége. Ennél már csak egy lényegesebb dolog van: Mindenki érjen haza sértetlenül.


Sok olyan szabály van, amit be nem tartani nem halálos. Persze ezek is fontosak, betartandók.


Nem tudom igazán melyik a veszélyesebb. Az, aki tudatosan nem tartja be, vagy az, akinek gőze sincs arról, mi van körülötte? Mindkettő talán egyformán veszélyes, de az első legalább önmagával tisztában van.


Az elképzelésed azért nem jó - de miért is? Hiszen magad is írod: vizsga után azonnal felejtünk. Akkor nem 15 évente kellene vizsgázni, hanem folyamatosan.

2014. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!