Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a simsonnak?

Mi lehet a baja a simsonnak?

Figyelt kérdés

Simson star motorral visszaváltáskor 3.-ból 1.be vette be a motor az jól felpörgött de egyből kihúztam a kuplungot.

Ez után a motor még pöcögött egy kicsit, de durrogott és utána már be se indult, szikra nincs, a lámpa se világít mikor próbálnám berúgni. Mi baja lehet egy ilyen kalandnál ?


2014. jún. 6. 18:54
 1/7 anonim válasza:
Nekem még nem sikerült így vissza váltanom. De ha nincs szikra szinte biztos, hogy le kéne szedni a jobb oldali deknit kicsit megnézni a gyújtó tekercset. a gyújtás kapcsolót. Esetleg megnézni a bal oldalt is nem-e eset szét az egész. Helyén van-e a kuplung.
2014. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a lendkereket. Ha rossz a kúp vagy nem volt megfelelően ráhúzva akkor elnyírhatta a reteszt és elfordulhatott. Ezt ellenőrizni csak néhány perc. Persze lendkerék lehúzó kell hozzá.
2014. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha elnyírta az éket a lendkerék akkor már nem kell lehúzó.
2014. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha elnyírta az éket a lendkerék akkor már nem kell lehúzó."

Na igen. Akkor már könnyen le kell jönnie. Kivéve ha a RETESZ (az ék az egy másik gépelem, ez retesz) valamelyik darabja beékelődött az önzáró kúpok közé. Na akkor nem fog lejönni egykönnyen.

2014. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ma szétkaptam, és elnyírta az éket a lendkerék, és lejött úgy hogy nem kellett lehúzó hozzá, a rajta lévő csavar is simán kézzel jött, meg már lötyögött az egész, utána összeraktam és most már jó. Köszi a válaszokat !
2014. jún. 7. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:
:)
2014. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Harmadszor írom hogy RETESZ!!! Ha ott ék van az már régen rossz.Annak ott a neve RETESZ. Méghozzá ÍVES RETESZ.


És a falusi hiedelemmel ellentétben nem az tartja a lendkereket. Az nyíró igénybevételnek nem ellenálló(elnyíródik, mint nálad is). A lendkereket az önzáró kúp hivatott rögzíteni. A retesz azért van hogy csak egy pozícióban tudd rátenni a lendkereket.

Na és a lényeg hogy ha egyszer engedett a kúp akkor annak oka van. Rengeteg simsonnál az a probléma hogy rossz a kúp. Ezt úgy tudod ellenőrizni hogy leveszed a lendkereket, reteszt kiveszed, bekrétázod a kúpot, lendkereket finoman vissza(illeszkedjen, de ne szoruljon) és megforgatod a kúpon. Ha valahol krétás maradt akkor nem illeszkedik. Szóval hosszú távon nem is lesz jó.


És még egyszer, hogy tanulj egy kis hasznos infót:

[link]

(nem olvastam végig, de ahogy átfutottam benne van minden alap)

2014. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!