Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 51 es simsonnak mi lehet a...

51 es simsonnak mi lehet a baja, ha hamar fel izzik a kipufogó, durrog-tüsszög ha pörgetem a motort?

Figyelt kérdés

Rengeteget kinlódok vele, cseréltem a gyertyát, kondit, megszakitó kalapácsot, trafót, szimernget. De így sem megy rendessen, a karburátort is állitgattam, a gyújtàst szintén ~1.8mm ra. A megszakító elég jól szikrázik.

Könnyen indul, alapjáraton jól ketyereg, de túráztatásnál már kinlódik, olyan tüdőrákosan köhög. Meg fél perc alatt izzik a kipufogó csonkja+ orbitálisan füstől.

Érdemes kinlódni vele?



2014. máj. 21. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érdemes. Az egyik baj hogy ha a megszakító erősen szikrázik. A másik pedig az hogy " a karburátort is állitgattam " Szerintem itt lehet a baj:)
2014. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A karbin csak a benzin-levegő csavart tekergettem. Trabi kondi van benn, elvileg ez tartósabb.
2014. máj. 21. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:

1.) Ha a megszakító szikrázik, akkor halott a kondenzátor!

2.) Nagyon nem mindegy, hogyan állítottad a gyújtást és hová! Lehet, hogy csak szerinted kb. 1,8mm. A leírt jelenség bődületes utógyújtásra utal, a keverék a kipufogóban ég.


Szerintem.

2014. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 baad válasza:
Gyújtás állítás lesz a megoldás.
2014. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kondikat már sokat cseréltem benne, azokat mindig kinyírja. Holnap még megpróbálok a gyujtáson pontosítani.


Köszi.

2014. máj. 21. 22:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem a motor nyírja ki a kondit, hanem te amikor bekalapálod az alaplapba!

:D

2014. máj. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előbb meséld el, hogyan állítod be, mivel méred a hézagokat, stb...
2014. máj. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az előgyújtást is beállítottad? Mert nekem úgy tűnik, hogy utógyújtása van, akkor szokott melegedni meg izzani. Állíts a gyújtás alaplapon. Ez nem karburátor gond!
2014. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gyujtást tolómérővel, kondik meg könnyen belementek, nem kellett bele ütni.
2014. máj. 22. 16:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Mégse működik a kondi!


Addig oké, hogy tolómérőzöl, de leírnád pontosan, hogy mit hogyan és mekkora hézagra állítasz? A -1,8 mm-nél mi történik pontosan a megszakítónál?


Biztos azt hiszed mókázok, pedig nem!

2014. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!