Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyasztana a suzuki?

Mennyit fogyasztana a suzuki?

Figyelt kérdés
a kérdésem az, hogy egy használt suzuki swift mondjuk egy 10-15 éves, amire azt irják h kis fogyasztás, meg 5 literes fogyasztás, ha napi szinten mennék vele 20-25 km et, munkahelyig meg vissza, 1 hónapba hányszor kéne teletankolni, egyáltalán hány literes tankja, meg hogy kell ezt kiszámolni, mennyibe kerülne havonta ?
2014. máj. 29. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A napi 25km 23 munkanappal az 575km, kerekítve 600. Szerintem az 5 liter kicsit kevés lesz, legyen 6, az durván 36 liter benya ~15 000 pénz. A Swift tankja meg talán valami negyven pár liter, tehát havonta egyszer elég lenne telelökni.
2014. máj. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen ?? naa hát akkor az nem is olyan vészes, roszabra számitottam. jó mondjuk azt is hozzá kell venni h minden zebránál megállni, minden utcasarkon piros lámpa, meg ha van forgalom az araszolgatás.. az is úgytudom fogyaszt rendesen h mindig lassitani aztán újra gázt adni, s alig lehet 3asba tenni, mert már fékezni kell.

de ha 15 ből kijönne 1 hónapra az nagyon jó lenne

2014. máj. 29. 00:12
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha ez a táv folyamatosan budapesti belvárosozás, akkor azért egy két ezrest mér rá kell dobni. De ez csak az üzemanyag költség. Lesz még ott már is idővel. :D
2014. máj. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40 liter hivatalosan amúgy olyan 42-43 belemegy a kúton ha hagyod folyni míg nem kapcsol a kút autómatikája.
2014. máj. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én valamiért 45-re emlékeztem, biztos összekevertem valamivel :D
2014. máj. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én tapaszalatom swift 1.3-al

Budapest Debrecen Budapest éjszaka országúton nagyon óvatos vezetéssel 4 l/100 km

Télen karácsony elötti dugó Budapesten keresztül kasul 10 l/100 km és ugyan ez Németországban a végsebesség közelében autózva

2014. máj. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5 literből eljár, ha dinamikusabban vezetsz akkor 6 liter.

Az észak olaszországi hegyek között autópálya tempónál evett 8 litert (és volt ahol 3.-ban padlógáznál még lassult szegény)

Munkába járásra tökéletes.

2014. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hmm :) ez mind jól hangzik!

na és kor mennyire számit ? ha mondjuk egy 98as évjáratú, de képen is látni róla h szép, meg ahogy leirják h minden rendben müszakilag is, szép állapotban van, korához képest megfelelően müködik stb..

Kinéztem, vannak jók 200 és 300 között, nyár végére tervezem h vegyek, nemtudom, merjek e ilyen ár kat.ba venni. egyik ismerősöm is vett 300ért, költött még rá, amit kelett kicserélt, még plusz 300ból, és végére olyan sportos feeling jött ki belőle, meg húzta neki rendesen, sport légszürő..

De én persze simán beérem azzal amire összegyülik, csak mennyen. s majd idővel én is újjitanék amit kell.

2014. máj. 29. 10:51
 9/10 Zsebvirág ***** válasza:

Nekem ilyen autóm van és én sztem belemegy abba havi 2 teli tank is. Azért ne higgyük rögtön azt, hogy Suzuki ezért szinte ingyen autózol vele.


És ahogyan előttem írta vki, 2 évente műszakiztatni kell, generátor, kuplung, kuplung kinyomó szeret néha tönkremenni, igaz ezek az alkatrészek olcsóbbak mint más autónál, de azért ebbe az autóba se ingyen adják. Ami még nagyon kopó azok a gumik és az viszont hasonló árban van a legtöbb ,,hagyományos" autóéval.

2014. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Zsebvirág, úgy gondolod tehát, hogy 14 litert fogyasztana szerencsétlen Swift? :D Elég meredek, még dugóban is... Ha Te nyelezés/satufék kombinációját tolod, akkor értem, de amúgy...


Nos, a fogyasztás kismillió dologtól függ. A Swift alapvetően jó fogyasztású, az 5 liter kellemes, hihető középérték, de természetesen az nagyon számít, hogy dugóban araszolgat-e az ember, de még a vezetési stílus, tempó, időjárás is fontos (csak éppen pl. az időjárás valamelyest kiátlagolódik, persze a téli és a nyári tankok így is erősen különbözhetnek).

Nagyon erős dugónál még a legjobb, fékezéskerülő vezetési stílussal is durván megugrik a fogyasztás. 10-12 km nem is tudom, mennyire rossz táv, ez azért már nem olyan apró, de a hosszabb távok fogyasztása azért jobb.


Ki kell tapasztalni, máshogy nem megy. Azt elmondhatom, hogy nekünk egy kis Yarisunk van, ami tudtommal hasonlóan eszik, mint a Swift. Az eddigi tankok 4-5 l/100km-es fogyasztást adtak, de erre Neked nem célszerű számítanod. Jobbára kis forgalom, sok 20km fölötti szakasszal és egy hardcore hipermiler vezető, aki lazán megy 50-nel kihalt országúton. Ideális esetben 3,2 l/100km is összejön. Na ugyanez az autó/vezető kombó mutatott egy pár km-es városi szakaszon 10 literes fogyasztást egyszer... A dugók veszélyesek. Az apró városi utak (lámpák és forgalom, de azért nem dugó s nem is a főváros) inkább 5 literesek. Főúton ennél kevesebbet fogyaszt nyáron, egy normál téli napon pedig tipikusan pont 5 litert, kivéve a hegyekben, nem sietve, mert ott hipermiler kezekben 4-et.

De azt hiszem, már kezdem elbonyolítani ezeket...

A fő, hogy dugóban ereszdelahajam van fogyasztás tekintetében, nem tudjuk megmondani, hogy pont mi lesz, főleg, hogy ha nem a legelszántabb dugó, csak egy forgalmas városi szakasz, akkor rengeteget számít a terepismeret és a vezetési stílus. Csak mert lámpa jön, meg lehet oldani, hogy ne kelljen megállni, amennyiben a lámpa jó messziről látható és azért nem tart félóráig, míg vált.

2014. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!