Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a motrom,...

Bariii kérdése:

Miért csinálja ezt a motrom, mi baja lehet? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

Aprilia RX 125, 2002-es. K**va nagy problémám van, remélem akad itt egy hozzáértő, aki tud segíteni nekem.. Amilyen kedvem volt ehhez a motorhoz, most annyira bántam meg hogy megvettem. Mikor elmentünk a sráchoz, akkor is tortyogott, de azt mondta hogy lehet eldugult a karbi, és szivatóval ment is szóval ez logikus is volt. Másnap kipucoltam a karbit, kiszedtem minden fúvókát kifújtam és utána is maradt ez a hiba... szivató nélkül nem megy, ahogy odahúzom neki, lefullad. És még azt is észrevettem, hogy NINCS BENNE LÉGSZŰRŐ!, csak a 2 műanyag(csak most rendeltem meg).. Másnap,azaz tegnap, elvittük egy ismerős motorszerelőhöz, és arra jutottunk hogy kicseréljük a karbit (teljesen új Dellorto 28 RD-t kapott) Mivel ismerős volt, otthagytuk a régit, és ráfizettünk 10.000Ft-ot az újra(megérte?!), mivel azzal ment neki elvileg, csak ő ment vele kb 40m-t, én nem. Gyertyát is cseréltük. Aztmondta a blokkja az nagyon jó, de szerinte ez nem a saját blokkja. Nekem felfele van 1 és lefele a többi, illetve csak önindító van rajta. Szerintetek? Ő csak úgy próbálta ki, hogy gyors beledobta az új karbit, mikor ma én rátettem azt a 2 gumit a légszűrőhöz, és beindítottam megint ugyan az volt mint előtte... MIÉRT?! Már az ideg szétb**z, valaki, segítség!

Itt egy videó róla(nem azért rángatom úgy mert rohamom volt, hanem mert vérnyomásom az egekben kb.. ) A blokk meleg, pont a videó előtt jöttem meg vele.



2014. máj. 16. 19:48
1 2
 11/13 kata kata ***** válasza:
"Igen ki van repedve az a gumi. De nem vagyok benne biztos hogy lyukas is." Meg kéne győződni róla.Ha falsót szív soha nem lesz jó. És tegyél a légszűrőbe azt amit fent írtam.Anélkül sem fog működni csak alapjáraton.
2014. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A motor már csak szivatóval megy.. olyan mintha a szivató lenne a gázkar.. ha szépen lassan húzom a gázt úgy kipörög..

Kedden vettük a motrot, most beszéltem a sráccal, úgy néz ki holnap vissza is visszük.. nemtudom mi lehet a baja..

Ha a légszűrőt befogom se jó, szóval nem a szivacs a baja... Pedig nem is biztos hogy nagy baja van... :(((

És nem sziv levegőt a gumitól se..

2014. máj. 17. 11:47
 13/13 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma!!! A gyartya volt a baja.. nem is értem, teljesen új gyertya és mikor kicseréltem a régire, oylan szépen ketyegett alapjáraton mint annak a rendje.

Köszönöm minden kedves válaszolónak! :)

2014. máj. 18. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!