Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a motrom,...

Bariii kérdése:

Miért csinálja ezt a motrom, mi baja lehet? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

Aprilia RX 125, 2002-es. K**va nagy problémám van, remélem akad itt egy hozzáértő, aki tud segíteni nekem.. Amilyen kedvem volt ehhez a motorhoz, most annyira bántam meg hogy megvettem. Mikor elmentünk a sráchoz, akkor is tortyogott, de azt mondta hogy lehet eldugult a karbi, és szivatóval ment is szóval ez logikus is volt. Másnap kipucoltam a karbit, kiszedtem minden fúvókát kifújtam és utána is maradt ez a hiba... szivató nélkül nem megy, ahogy odahúzom neki, lefullad. És még azt is észrevettem, hogy NINCS BENNE LÉGSZŰRŐ!, csak a 2 műanyag(csak most rendeltem meg).. Másnap,azaz tegnap, elvittük egy ismerős motorszerelőhöz, és arra jutottunk hogy kicseréljük a karbit (teljesen új Dellorto 28 RD-t kapott) Mivel ismerős volt, otthagytuk a régit, és ráfizettünk 10.000Ft-ot az újra(megérte?!), mivel azzal ment neki elvileg, csak ő ment vele kb 40m-t, én nem. Gyertyát is cseréltük. Aztmondta a blokkja az nagyon jó, de szerinte ez nem a saját blokkja. Nekem felfele van 1 és lefele a többi, illetve csak önindító van rajta. Szerintetek? Ő csak úgy próbálta ki, hogy gyors beledobta az új karbit, mikor ma én rátettem azt a 2 gumit a légszűrőhöz, és beindítottam megint ugyan az volt mint előtte... MIÉRT?! Már az ideg szétb**z, valaki, segítség!

Itt egy videó róla(nem azért rángatom úgy mert rohamom volt, hanem mert vérnyomásom az egekben kb.. ) A blokk meleg, pont a videó előtt jöttem meg vele.



2014. máj. 16. 19:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2014. máj. 16. 19:49
 2/13 anonim ***** válasza:
Feltehetjük, hogy kap benzint rendesen, nagy fordulaton is, mivel a porlasztó biztosan tiszta és a tank sem dugult el. Ha már akárhogyan is, de beindul és egyszer fel is pörgött, akkor a benzin levegő aránnyal se lehet nagy baj. Új a gyertya is. Régi motorral előfordult nekem olyan, hogy a kipufogó eltömődött és nem pörgött fel rendesen, de le nem állt akkor sem. Egyáltalán nem biztos, de valamilyen elektromos hibára gyanakodnék. Gyújtótrafó, jeladó, gyújtásvezérlő hiba állhat a háttérben. Esetleg szimmering mehetett tönkre, velem egyszer történt meg, de akkor annyi volt, hogy egyáltalán nem pörgött fel, viszont alacsony fordulaton szépen járt.
2014. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kata kata ***** válasza:
Túl sok levegőt kap.Nézd meg,hogy a henger és karbi közötti szívócsonkot.Nincs átrepedve? A légszűrő helyett addig vágjál ki szivacsból egyet és tedd bele, (amíg nem kapod meg az eredeti szűrőt).Utána próbáld ki.
2014. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Esetleg membrán lehet lyukas ? (nem tudom most hogy ez a motor membrános vagy sem.)
2014. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!!!! Igen ki van repedve az a gumi. De nem vagyok benne biztos hogy lyukas is. Es igen ez membranos.

1. Valaazolo: ha elektronika lenne akkor azivatoval se menne nem?

2014. máj. 16. 21:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, igen akkor azzal se menne, bár nem világos, hogy szivatóval mennyire megy. Mert, ha azzal rendesen porog, nem fullad, akkor valoszinuleg megis benzinlevego arannyal lesz baj. Ez elegge motorfuggo, az en hondam, igazabol akarmilyen subertu allasban, levegoszurovel vagy anelkul megy, csak gyengebben kap erore, ha nem jol van beallitva. Viszont talalkoztam olyannal, ahol levegoszuro nelkul nem akart felporogni a motor, mert felhigult a keverek. En a te helyedben a gyari porlasztoval kiserleteznek, esetleg abba egy uj gyari fuvokakeszletet(nem draga) tenni es mehet a subertu allitas, de a gyari levegoszurovel. Gondolom kezi szivatod van, ugyhogy szepen zard el es anelkul allitgasd.
2014. máj. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ha budán laksz segithetek neked hetfon eloben.
2014. máj. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 DrakonTomi válasza:
Nekem volt hasonló problémám, pöc-röf beindult, üresben járt szépen, ha ráhúztam a gázt felpörgött, de ahogy sebességbe raktam és indultam volna vele lefulladt. Szivatóval tudtam haza hozni, akkor is nagyon gyenge volt. Olyan volt, mint ha nem kapna elég benzint. Szétszedtük atomjaira, minden rendbe volt, kiderült, hogy az egyik elektromos kábel ami belemegy a trafóba ki volt kicsit mozdulva a helyéről, kis gáznál még áthúzott az elektromosság, nagynál már nem. Visszadugtuk, beragasztottuk és azóta minden ok!
2014. máj. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom megint. Sajnos budatol messze lakom.. :D Es ez a gyari karburatorja, es teljesen új.. :(
2014. máj. 17. 08:32
 10/13 A kérdező kommentje:
A pillango leg alul van.. :s viszont a karburatornal azokat a kivezeteseket nemnagyon tudom hogy hova kell dugdosni.. es mit kell bedugni. Ez lehet esetleg problema?
2014. máj. 17. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!