Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót vennétek...

Milyen első autót vennétek 1.5 millióból?

Figyelt kérdés

-nagy tér legyen a sofőrnek

-vegyes használatra, de inkább rövid távra, tehát benzinest

-hátra beférjen 2 haver(nem baj ha nem kényelmesen)

-legyen kicsit sportos(nem boyracer)

-német vagy japán

Ti mit ajánlotok?



2014. máj. 15. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

1,5 millióból egy H Astrát vennék.

Tettem is majdnem 2 éve szintén első autóként. És egyáltalán nem bántam meg.

A fenti követelményeknek mind megfelel. Ha benzines és kicsit sportos is legyen, 1.8-as, vagy 2.0-s, estleg 1.6T motorral venném, gyárilag xenon fényszórókkal és 17"-os felnikkel, gyári sport futóművel, gombnyomásra kapcsolható sport fokozatú motorvezérléssel.

Bizony ki lehet fogni ilyet 1,5 millióért. És nem is 20 éveset, mint amiket linkeltek, hanem 5-8 éves példányokat, amik még jó eséllyel nem rohadnak, nem külföldről lettek behozva 600.000km-rel, ami látszólag csak 150.000 és nem a 6. tulaj tapossa szét őket.


Az # 5 válaszolóval nem teljesen értek egyet. Van olyan első autóját vásárló tulajdonos is, aki tud ésszel vezetni. Nem mindenki olyan, hogy egy hetet nem bír várni, hogy megjöjjön a jogsija és mire megjött tapossa 180-200-zal országúton az autónak, mert az milyen menő és azt hiszi attól lesz nagyfiú.


Van nekünk is a családban egy Lada. Szerettem, szeretem is vezetni mind a mai napig, de inkább csak hobbiból. Egy ami első kerekes autón, amin van ABS, ESP, ASR, CDC, minden computer vezérelt és minden rásegítéses, stb., ha az ember ésszel vezeti, nem nyomja neki 180-nal az ónosesőben a szerpentinen és szépen megveszi az új prémium márkás gyári méretű gumit, nem a kukából guberálja össze (konkrétan van ilyen ismerősöm aki összekukázza a gumijait), hol kell olyan kormánymozdulatokkal vezetni, mint egy Ladát?


Van abban valami amit tanácsolsz, ezt nem vitatom, de kicsit el van túlozva. Olyan mintha azt mondanánk, első autónak mindenki vegyen egy Krazt. Mert aki azt kellő rutinnal elvezeti, az már elbír egy Swifttel is.

2014. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Ennyiből kijön egy jó állapotú BMW 316i (E36 vagy E46), sofőrnek bőven van helye (hacsak nem 2 méteres vagy), hátul 2 ember megvan, 3 már nehezebben de kibírható, sportos, német.
2014. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 szántóvető ***** válasza:
91%

kérdező te lány vagy?

lada már nagyon elavult,a golfnál márkán belül is vannak jobbak,a 115 nekem is tetszik de jó eséllyel rohad és motorikusan elavult,szerény menetteljesítmény párosul nagy fogyasztással.a caddy fapados,kényelmetlen.

[link]

a mazda wankel motoros,accordot nem találtam ilyen árban.h astra is szóba jöhet,ugyanannyi pénzből fiatalabbat kapsz mint vw-ből.

2014. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

Egy jó tanács: Ha éppen, hogy megvan egy autóra a pénz, akkor a drága fenntartású autókat kerülni kell (ilyenek a német/japán prémium márkák, még idősen is). Sokan belebuktak már ebbe anyagilag. Egyszer elromlik nagyon, utána pedig csak ott áll a placcon.


A többek által javasolt Opel Astra a nagyon jó választás. Egészen megbízható. Ha mégis gondok adódnak vele, akkor fillérekből megjavítható. A 2000 után gyártottak már nem hajlamosak a rozsdásodásra sem, ha nem voltak még törve. Vannak jobb autók is nála, de fenntartási költségekben kevés a jobb.

2014. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Többek között ezért is javasoltam az Astrát. De ha már szóba jöttek az alkatrész árak, némely gyári GM alkatrésznek is horror ára tud lenni. Főleg, ha valamilyen extráról van szó, nem a legalapabb verzióhoz kell valami.

Nekem eddig a legnagyobb költségem az volt az Astrán hogy a bal első fényszóróm cserére szorult, mert az állítómotor bemondta az unalmast. Működni még működött, de folyamatosan hibát jelzett. Ezeket a lámpákat már nem lehet szétszedni, megjavítani, kompletten lehet csak cserélni. Pechemre az én Astrám kanyarkövető bi-xenon fényszóróval szerelt. Az üres lámpabúra, amely tartalmazza az állítómotorokat, de semmi mást nem, se a fényforrásokat, se a xenon elektronikát, se a kanyarmodult, semmit, 200.000Ft. 1 darab!

Nem hiszem, hogy akár a prémium márkás autókhoz ennél lényegesen drágább lenne.



De ez csak egy extrém példa volt. Általában nem ez a jellemző. Még mindig azt mondom, hogy ennyi pénzért még mindig egy Astra lenne a legértelmesebb választás.

2014. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Suzuki swift 1.3 GLX vagy GS 2006-..... Jól felszerelt, nem eszik sokat, megy mint állat. Próbálj ki egyet és tuti azt veszel.
2014. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!