Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy butaság megvenni egy...

Nagy butaság megvenni egy motort az előtt, hogy megszerezném rá a jogosítványt?

Figyelt kérdés

B kategóriám már van, és az érdekelne, hogy ez mennyire lenne egyedi hogy valaki hamarabb megveszi a motort mint hogy meglenne rá a jogosítványa.

Egy 500 cm3 motorról lenne szó.

24 már elmúltam, így ha jól tudom a a kategória lépcsőket sem kellene végigjárnom.


2014. máj. 7. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz.Én is így vettem anno a motoromat(GS500).

Hazahoztam,aztán megvártam míg megkapom a jogsit,majd élveztem a motorozás nyújtotta örömöket!

2014. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha a tanfolyamot sem kezdted el, elég fölösleges. Több hónapig vágyakozva nézhetnéd a garázsban, fizetve rá a kötelezőket.


Viszont ugye nem legelső motor lesz?

2014. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj az ha megvan, de azt nézd meg esetleg hogy a műszaki vizsgája nem jár e le azidő alatt, amíg megszerzed a jogsit. Ha lejár, hát az se nagy vész, legfeljebb kérsz az okmányirodán rá útvonalengedélyt mikor viszed vizsgára. Vagy meghatalmazással odaadod valakinek hogy vigye el levizsgáztatni még mielőtt lejár.
2014. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem legelső ha úgy nézzük, van egy simsonom, de nagy motoron még nem ültem.
2014. máj. 7. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Kisebbet vegyél!250-es pont elég!Az jusson eszedbe,hogy van egy ismerősöm,kb már 30 éve motorozik rendszeresen!10 éve vett egy Yamaha r1-est.6 évre rár azt mondta,hogy hiába a rutin a motor "MÉG MINDIG KÉPES MEGLEPETÉST OKOZNI2Pedig hidd el ismerem!Nagyon tud és mégis.A rangletrát nagyon ajánlott végigjárni!Én kórházban dolgozom.Több tragédiát látok ebből fakadóan mint szeretnék!Ne kezdj naggyal!
2014. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

vedd meg nyugodtan, egy ötszázas az baromi nagy élmény, főleg, ha egyhengeres.


addig szépen ápolgatod, alaposan megismered, karbantartod, és mire meglesz a jogsid, csak kitolod a sufniból, oszt hajrá! mehet az egykerék, mint a szél.


autóm is egy évvel előbb volt, mint jogsim..addigra tökéletesen le lett ápolva.

2014. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5- Azért túlzásokba ne essünk! A GS500 egy motoros iskolák által kezdőkiképzésre is használt típus, semmilyen "meglepetést" nem okoz a teljestíménye, inkább tisztességesnek mondható. Azért az R1-es az egy "királykategóriás" gép, azt valóban nem mindegy hogy milyen rutinnal üli meg az ember. Mint minden motorkerékpárral, természetesen a GS500-assal is észnél kell lenni persze.
2014. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tíz éve, amikor én vizsgáztam, nem számított túl nagy szenzációnak, hoyg két egyed a saját motorján érkezett meg a vizsgahelyre, és azon is vizsgázott le.

No persze ha odaúton belefutottak volna egy közúti ellenőrzésbe, az pofára esés lett volna... de ha van B-d, akkor tudhatod, hogy az embert évente egy-két alkalommal ha kiszedik, szóval nem túl nagy a kockázat.

És ha van saját motorod, meg egy elhagyott parkoló a közelben, akkor ingyen gyakorolhatod a szlalomot meg a megállást, nem kell a kötelező óraszámnál eggyel se többet fizetned a nem túl olcsó autósiskoláknak.

2014. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt ne mondd, hogy nem elég egy 250 cc motor, egy simson után.

Nézd már ezt...

[link]

2014. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Egy 250-es motor az még játékszer. Nekem volt olyanom, végsebesség 100km/h, ha utolértem egy 90-nel robogó IFÁ-t, már igencsak meg kellett gondolnom, hogy belekezdjek-e az előzésébe...

(No persze itt rendes, civil motorra gondolok, nem az agyontuningolt kétüteműekre, amik többet fogyasztanak, mint egy zsiguli, meg nem is a japán belpiacos, üveghangon járó négy hengeres 250-esekre.)


Ha mindenáron ragaszkodunk a fokozatosság eszméjéhez, akkor is vegyen 500-ast, és tétessen bele egy folytást az első fél évre... de szerintem ez is felesleges, kezdetben úgyis félni fog... ;-)

2014. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!