Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Civic 6. -gen vagy Golf IV?...

Civic 6. -gen vagy Golf IV? Regény lent:

Figyelt kérdés

Tudom hogy állandó vitatéma és a csapból az folyik hogy a Golfosok becsmérlik a Civiceseket és fordítva, de első autót szeretnék venni és ebben a kettőben goldolkodtan.(bár én inkább Civic fan vagyok)


Nekem a békalámpás Civic sokkal jobban tetszik és jobbakat is hallottam róla, valamint lenyűgöz a Japán techina, de azért nem a szomszédban van és nem olcsók az alkatrészek.


A Golf sem rossz, bár nem jön be annyira és nem is valami fényesek róla a kritikák, de szinte ingyen hozzá lehet jutni minden alkatrészhez.


Van a faluban egy gazdag gyerek akinek volt egy Golfja és tett bele egy turbót egy hónap alatt hazavágta az egészet. Most kb. egy fél éve Civicje van (szintén turbóval) és azt mondja mintha új lenne semmi gond vele...


Ezek fényében méginkább a Honda felé húzok, de azért gondoltam kiírom hátha kapok hasonló tapasztalotak.

(gúnyolódó és kötekekedő válaszokra megy a piros pacsi!)



2014. máj. 6. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
látod, mind a kettő menő autó, kivik is gulf is, így aztán mi se tudjuk eldönteni melyik a jobb gép.
2014. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a dilemmát. Ha a Honda tetszik, akkor vedd azt. A falubeli gyerekre meg ráfér egy kis gépészeti fejtágítás, mert az nem úgy megy, hogy rárakjuk a turbót egy gyárilag turbótlan autóra. Nem csoda, hogy szétesett a motorja.
2014. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy elfelejtetted leírni, menyi pénzed van, és mik az elvárásaid? Milyen motorban gondolkodsz? Benzin, vagy dízel? Nagyobb vagy kisebb ccm?

Ezek egyáltalán nem mellékes dolgok. Van, amiben az egyik, van, amiben a másik a jobb.

2014. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is a civic-et választanám , nekem is az tetszik jobban.. és ha az tetszik jobban azt is venném nem mást, amibe fel annyira nem érezném jól magam ...
2014. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A békakivik tényleg menő gép.


[link]


[link]

2014. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"valamint lenyűgöz a Japán techina, de azért nem a szomszédban van és nem olcsók az alkatrészek. "


"de szinte ingyen hozzá lehet jutni minden alkatrészhez. "


Jah, kb majdnem mindent készül hozzá utángyártottan Európában, két kattintás a unix.hun és reggelre ott van a ház előtt a cumó.


"de szinte ingyen hozzá lehet jutni minden alkatrészhez."


A sarki autósboltban meg még az eladó fizet, hogy ugyan vidd már el ezt a Bosch légtömegmérőt.. :D

Nem rossz indulatból mondom, de az én autómba 4 lambda szonda többe kerül, mint egy bontott Civic/Golf motor... Fenntartásilag/alkatrészárban teljesen ugyanott van a két autó.


A turbóra már leírták mit gondolok :D


"valamint lenyűgöz a Japán techina"

Mert oszt' akkora f@ xa egy 1.5ös 8 szeles 4 hengeres szívó csoda, hogy ihajj :D


Lehetek őszinte? Ne mende-mondákra alapozz, az ilyen semmitmondó közhelyeket meg se halld, gugli a barátod pár perc kereséssel találsz konkrét információt mindkét autóról.

Azt válaszd amelyik jobban tetszik, abból is a lehető legjobb állapotút, ami a keretbe belefér. Szerintem mindkettő jó a maga módján, kinek mi tetszik. Amúgy akármelyiket is veszed jobb ha tudod, hogy egy márkafanatikus közösségbe fogsz keveredni, aminek van sok jó oldala. Viszont az a csűrhének az a szokása, hogy birkag3c| módjára utáljuk a másik tábort - mert neki az van és nem ez - elég hamar rád ragad ha nem vigyázol :D


Sok szerencsét és sok balesetmentest!

( és persze jöhet a piros kéz xD )

2014. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert oszt' akkora f@ xa egy 1.5ös 8 szeles 4 hengeres szívó csoda, hogy ihajj :D


Naqy is. Ha nem tudnád. Ha nem hiszed kérdezd meg a békás boyracereket.

2014. máj. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt már 2004-es ctdi 100 Le-s Civicem és most Golf 4-es 90 lovas tdi-m van. Első kézből beszélek, nem hallomásból és nem akarok senkinek megfelelni. A Hondát ugyan 208 ezer km-rel vettem, ezért a futóműve eléggé lógott. Utángyártott alkatrészekből felújíttattam, (UNIX, Láng, stb.) További probléma volt vele, hogy az egyest induláskor néha kidobta. Csereváltó 50000.-Ft + 20-ért kicserélték. Motorikusan hibátlan az 1.7-es Isuzu turbódízel. Tudom ajánlani, kb 950000.-Ft-tól elérhető, csak jól kell választani. Most egy Golf 4-esem van egy fapados 1.9-es kombi. Egyedül egy légtömegmérő gond volt vele, egyébként nem találok fogást rajta. Fogyasztása átlagosan 5 liter, hosszabb vidéki úton 4-ig is le lehet menni. Bár a Honda egy 500 km-es országúti kanyar alkalmával 3.7-es fogyasztást is produkált (autópálya nélkül). Szerintem mindkét választás jó, de ne azt nézd, mit szólnak majd mások! Keresgéléshez próbálj meg szakembert vinni magaddal, és nézzétek meg alaposan amit meg akarsz venni. És még valami, csak a pénztárcádnak megfelelően költekezz, mert ez egy drága sport.
2014. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!