Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőként szeretnék...

Kezdő vezetőként szeretnék autót venni. Leginkább a Suzuki Swiftet ajánlgatják. Kb mennyiből lehet fenn tartani? A diák meló sajna nem aranybánya.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 00:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Üdv Kérdező.


Nem tartom egy túl biztonságos autónak a Swift-et.

De ha mégis abban gondolkodsz, ám legyen.

Kezdésként nem mindegy, hogy hány köbcentiset veszel.

A régebbi 1.0-es 3 hengeres tény és való, hogy olcsóbb minden szempontból (ár, fogyasztás, biztosítás, stb. . .), mint egy 1.3-as.

De számoljunk egy 1.0-es Swift-et:

-átírás köbcentinként: 20-25 ft / cm3

(ez a kocsi korától és kw-jától függ)

tehát számolj rá átlag: 22500.-at.

-eredetiségi vizsga: 17000.-

-forgalmi: 6000.-

-törzskönyv: 6000.-

-biztosítás: 13-15000.- között.

(Mivel friss jogsis vagy és első autód lesz, így A00 kategóriával kezdesz.

Az ár biztosítónként változó. K&H a

legolcsóbbak között van.)


Ez eddig 65-67000.- CSAK az átírással járó kiadás.


Havi fenntartás:

Ha ok a kocsi, akkor csak tankolni kell.

Fogyasztása: 4-4.5 liter / 100km.

(attól függ, hogy nyomod a gázpedált)


Negyed évenként biztosítás.

(az összeget fent már írtam)

Ha egész évest kifizeted, akkor akár

15-20 %-kal is olcsóbb lehet.


Ha közeledik a műszaki lejárta a kocsin akkor az is 21290.- és e-körül.


Nem árt egy olajcsere: 5000.-


Aztán jön a TÉL!

Téli gumi 8-10000.-/db

(használtan hírdetés útján 5000.- vagy

gumisnál használtan 6000 - 6500.- / db)

Ja és az átszerelést is számold bele. 1000 - 1200.- kerekenként.


Fagyálló: 1000 - 1200.- / kg koncentrátum.

Téli szélvédőmosó: átlag 1000.- és az fogy folyamatosan ha nyálkás hideg az idő.

Ha az akksid nem bírja a hideget, akkor csere.

Erre is számolhatsz 10-12000.- et.

(ez nem biztos, de rá kell készülni)


És ezek csak az alapok!


Na adjuk össze:

Fogalmazzunk úgy, hogy november közepéig a kiadásod: 140-150000.-et el fogod érni! Még ha áll is az autód!


És gondolom tankolni is fogod.


Egyéb meghibásodások, alkatrészek cseréjét már nem is írom.

Tanácsolom, hogy nézz körül milyen árak vannak az autóbontókban s ha megtalálod a legolcsóbbat, jól jegyezd meg a telefonszámukat. Jól jöhet még!



Utóiratként:

-ha csak azért akarsz kocsit venni, merthogy edződjön a kresz tudásod

(megjegyzem: pl ha Pesten a kresz szerint vezetsz, minden nap össze lesz törve a kocsid :-D )

- vagy szokni akarod a forgalmat, inkább vegyél egy robogót.

- Arra jó a B-s jogsi 50 cm3-ig,

- 4800.- az EGÉSZ éves biztosítás,

- 3 literrel elszaladgálsz (úgyis jön a jó idő)

- 70-80000.-ből már jó gépet veszel bukósisakkal együtt.


Ennyi.


Egyébként tavasszal vagy nyáron ne vegyél autót!!!

Télen, hidegben (nem esőben) kell autót venni. Akkor minden sz@r hiba kijön rajta s nem vágnak át.


Mégegy: hegyvidéki területről sose vegyél autót!

Alföldi vagy sík terepi kocsi a jó.

Azoknak a motorja nincs szétgyilkolva.


Remélem segítettem.

2014. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 viktorvarga ***** válasza:
15%

jó a suzki,olcsó a fentartása de diákmelóból szerzett pént mind elfogja nyelni.egy cipőt nemtudsz venni magadnak ha lessz kocsid.

az aksi meg akkor nem 30 ezer.csak 15.tökmindeggy.

2014. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem kell ennyire elrettenteni szegényt.


Nekem az egyetemi éveim alatt volt az 1.0 Suzukim. Anyám nevére volt írva, így csak 2000 ft volt a biztosítás negyedévente. Amikor hozzám került, még nem túl kopott téli gumik voltak rajta, amivel még eljártam 1 évig... igen, télen-nyáron. Aztán vettem rá új téli gumikat, darabja 9900 ft volt. Na azok aztán nagyon sokáig, évekig rajta voltak, szintén télen-nyáron, és mikor eladtam, még csak kb félig voltak kopottak.


- lehet téli gumit használni nyáron, főleg egy Suzukival, ami amúgy sem menne 180-200-al, hogy a téli gumi veszélyesen felkeményedjen, és elveszítse a tapadását. 90-100-as tempóval semmi gond nincs vele, illetve 130-140-el autópályán sincs egyáltalán gond... ahogy írom, évekig jártam vele így. Aztán a következő kocsimat is szintén évekig téli gumival használtam állandóan. Illetve a jelenlegin is téli gumi van télen-nyáron. Normál használat mellett fölösleges váltogatni. :)


Mielőtt valami nagyokos lehurrogna: műszaki irányzatú mérnöki diplomám van.


A szervizelési költség minimális egy suzukinál, én évente kb 1x cseréltem olajat és szűrőt - amikor eljött az ideje. 3 liter olaj kell bele, ez jó minőségű 10w40 Mobil olajból pár ezer Ft. Olajszűrő 900 ft, légszűrő 1100 Ft. Tehát évente a kötelező szervizelést meg lehet úszni kb 10.000 ft-ból. Ha kényeztetni akarod, akkor Mobil 10w40-es olajat tegyél bele, azt imádja! :) De mehet bele akár Shell 10w40 is, sőt akár gagyibb márka is, a Suzuki nem kényeskedik :) De a Mobil 10w40-et tényleg jobban szereti, halkabban és szebben jár vele.


A gépjárműadó is minimális, 2000-3000 ft volt.


Az üzemanyag az, ami drága! De! Ezzel is lehet a Suzukival spórolni, nyáron E85-öt simán lehet tankolni bele. Kicsit gyengébb lesz vele, de az E85 literje jóval olcsóbb. Kb fele-fele arányban E85 + Benzin keverve pedig semmi változást nem fogsz észrevenni, úgy fog menni, mintha simán benzinnel menne. Évekig használtam így, akkor még nagyon olcsó volt az E85 :) De tisztán E85-el csak nyáron, melegben szabad, mert hidegben nagyon nehezen fog elindulni.


Én úgy csináltam, hogy nyáron csak E85, ősszel-tavasszal fele-fele E85-benzin, télen csak benzin.


A Suzuki jó választás első kocsinak, nekem is ez volt az első. Hajrá! :)

2014. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

A BMW 520i-s arc vagyok.

'98-as a kocsi és átlag 12 litert fogyaszt.

Havi 120-ból simán fent lehet tartani diákmunkából.

2014. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Mi az a diákmeló ami havi 120-at fizet?:D Sok rendes állású ember nem kap ennyit.
2014. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%

" műszaki irányzatú mérnöki

diplomám van."


Jujj, ezt inkább ne reklámozd!


Mi ez a baromság, hogy a téli gumi FELKEMÉNYEDIK NYÁRON?

6-7 fok alatt javasolt a téli gumi használata. Mivel az puhább és jobban biztosítja a tapadást.

Igen a nyári gumi felkeményedik de a téli?

Persze lehet igazad van tényleg lehet télit nyáron használni. Főleg jó meleg 70 fokos aszfalton. A tapadása is csudajó lesz köszönhetően a puhaságának. Kopni nem fog! Max elsajtolódik vagy úgymond "leolvad" a mintázata. Mire jön a következő tél, már csak 3mm-es marad a bordázati mélysége.

A többletfogyasztásról nem is beszélve!

Hú mekkora flash élmény majd nyáron a csikorgó téli gumi a kanyarokban ami nem a dizájn hangja hanem az abroncsok gyalázása. Hát bravó. . . .


Amúgy meg a kérdező saját autót akar venni.

Nem másra akarja iratni.

Tehát a költségekkel tisztában kell lennie.

A negyedéves biztosítást fizetni kell, ha tetszik ha nem.

Ha vesz is a srác egy kocsit, valószínüleg vigyázni fog rá s tudván, hogy kevés a pénze, nem fog mindenféle kotyvalékkal kísérletezni, hogy megspóroljon 100km-enként 500 forintot.

-feltéve ha spórol mert az etanolból többet iszik a gép, hiába olcsóbb!

Ja és azt ne felejtsük el, hogy a fogyasztás az autonként változó.

Van amelyik bírja az etanolt és van amelyik nem!

Még ugyanazon típuson belül is változó . . .

2014. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
59%
120 diákmeló? Hát persze! MESÉLJ MÉG!
2014. ápr. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mesélek.Tesco sajtpult 800ft/óra az egy nap 6400ft az havi 128000.
2014. ápr. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
61%

A Tesco-ban 400-450 forint körüli órabérre vannak bejelentve a diákok, ráadásul ebből járulékként levon a diákmunkaközvetítő valamennyit. Cége válogatja, mennyit.


Gyanítom, meg lehet keresni diákmunkával ~100 körül havonta, de nem a Tesco-ban.

2014. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
41%

"" műszaki irányzatú mérnöki

diplomám van."


Jujj, ezt inkább ne reklámozd! "



XD


Van egyáltalán nem műszaki "irányzatú" mérnökdiploma? Nem rémlik, hogy valahol is képeznének bölcsészmérnököket...

2014. ápr. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!