Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőként szeretnék...

Kezdő vezetőként szeretnék autót venni. Leginkább a Suzuki Swiftet ajánlgatják. Kb mennyiből lehet fenn tartani? A diák meló sajna nem aranybánya.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 00:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
19%
Mennyiből? Lényegében csak a kötelező dolgokra kell költened meg tankolni... 6 liter alatt elszel bőven fogyasztásban, sőt, inkább 5 körül fog állni ha csak nem 90%-ban városban mész.
2014. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
11%
Ha diákmelózól akkor minek autó? Kezdő jogsis autóvásárlók előszőr is "menőzésből" akarnak autót, de hidd el a suzuki swift nem a legjobb autó ilyen célokra. :D A másik eset, hogy melóba használnád de a diákmeló nem hinném, hogy olyan rendszeres, hogy autóval kelljen járnod. 3. lehetőség, hogy meg akarod könnyíteni a hétköznapjaidat egy autóval, de ha nincs elegendő jövedelmed akkor ez felejtős.
2014. ápr. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 viktorvarga ***** válasza:
68%

4 gumi használtan! 25 ezer,egy akksi 20 ezer,müszaki 30 ezer,sulyadó nemtudom mennyi kb 15,kötelező 35/év,benzin 410 és azt szereti a szuzuki is ám,szal ha vszel egy kocsit másra nemlesz pénzed soha többet.

és akkor az átiratást nem is mondom h vagy 70 ezer

2014. ápr. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Mondj olcsóbban fenntartható kocsit. :D Senki sem azt mondta, hogy még pénzt is fog termelni, csak azt, hogy a legolcsóbbak közt van.
2014. ápr. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%

25-be messze nem kerül az aksi :D Egy suzukiba 10 ezer ft alatti aksi bőven elég. Egyébként se kell cserélni használtan vett autónál minden esetben azonnal.


A suzuki amúgy a legolcsóbban fenntartható autók között van. Ennél olcsóbbat nem fogsz találni. Ami árban is fenntartásban is ennyire kedvező. És még megbízható is. Bár mitől ne lenne az. Égvilágon semmi nincs benne. Sima nullásgép, tényleg semmi nincs benne. Iszonyat kényelmetlen is és balesetezni én nem szeretnék ilyennel. Szóval csak a kaszni gyengesége a hátulütője. Más szempontból nagyon jó. Van pár ismerősömnek, egyik se panaszkodik rá, mind megvan vele elégedve.

2014. ápr. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
28%
Ha én egy 520i BMW-t fent tudok tartani diákmunkából akkor egy Swiftet sem nehéz.
2014. ápr. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%
No jó, de van különbség, hogy egy '75-ös roncsot vettél, és tartasz fenn belőle, vagy egy 2010-es friss verziót. Az egyikre leadózod a gatyádat is, a másik közterheit röhögve fizeted havi 40-ből is. Kímélős használatnál tankolással együtt.
2014. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%
Az "egy 520i BMW"-s arcnak ment.
2014. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
69%

Én 230.000 km-nél adtam el a kis 1.0 Swift-emet (nagyobb kocsira váltás miatt - most megint Suzukim van) - a kis Suzuki tökéletes állapotban volt, soha 1 csepp olajat nem evett, nagyon fürge volt, és soha semmi gond nem volt vele! Imádtam :) Az új tulaj azóta is problémamentesen használja, pedig már jó pár éve, hogy nála van.

Ahogy leírom, szó szerint: soha nem volt vele gond - és a motorja is nagyon jó! Kötelező szervizelés + 2-3x lengőkar csere + kerékcsapágy csere + egyszer az önindítót kellett cserélni 200.000 km-nél mert elkopott már a szénkefe (ami bontottan 3000 ft volt.) - és összesen ennyit kellett foglalkozni vele! Soha nem hagyott minket cserben, és 1 csepp olajat sem eszik! Ezt csinálja utána egy német motorolaj-zabáló hulladék "de már autó"! Persze, azokkal is kivitelezhető, hogy közel 300.000 km-nél még ilyen patent műszaki állapotban legyen - de addig rá kell költeni 1 ház árát... a kis Suzukira meg a lengőkarokkal, kerékcsapággyal, önindítóval költöttünk teljes élete során ÖSSZESEN 40.000 ft-ot!!!


Ha nem 200-al akarsz közlekedni, akkor NEM csak "városba való". Mi minden évben 1000+ km-es nyaralásokra is elmentünk vele 4 fővel + csomagok, simán bírta. Egyszer kipróbáltam a végsebességét, az ő órája szerint 160 km/h mutatott.


Ha többet használod majd városban a kocsit, akkor az 1.0 a jobb választás, mert hamarabb felmelegszik üzemi hőmérsékletre - az 1.3 csak minimálisan erősebb - illetve nem annyival erősebb, mint amennyivel többet fogyaszt (kb +1 liter)!


Nekem városban 6 litert soha nem érte el a fogyasztása (max ~5.7 liter volt), országúton pedig 4.5 literes fogyasztás mellett dinamikusan (tehát nem papisan) lehet vele közlekedni 90-100 km/h-val. Kb 120-130 km/h-ig még van erőtartaléka.


Ez a típus elpusztíthatatlan, és az 1996 utáni modellek már erősített kasztnival készültek - az 1996 előttiek miatt terjedt el a "papírautó", mert azok tényleg azok is voltak.

2014. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

az előttem szóló jól beszél, fogadd meg.

a használt szuzuki vásárlásakor kell nagyon észnél lenni..ott befigyelhet egy óriási cumi..

ha viszonylag jót veszel, örök darab..

a fogyasztás a legkevesebb, másra is kell figyelni.

jó autó, ilyent vegyél bátran.

2014. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!