Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan sikerül egyeseknek...

Hogyan sikerül egyeseknek 20-22 évesen autót venni?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim akiknek már van autója és még fiatalabbak is mint én.


Valaki írta itt hogy nyári munkából gyűjtögetett mikor iskolás volt. De azt meg hogyan? Egy nyár alatt nem lehet sok pénzt félretenni. Én fél éve gyűjtögetek és 120-at tettem félre, korábbról meg van még egy kis pénzem, tehát közel 200-am van és ha lesz még folyamatosan munkám akkor télre meglesz egy 20 éves suzuki :/

Ki mennyiért vette és mennyit tudott havi szinten félretenni rá? illetve milyen autója lett?


2014. ápr. 20. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen vettem az első autóm. Jelenleg is az van. 266.000Huf volt. 13 éves koromtól gyüjtöttem rá a pénzt, locsolkodás, szülinap stb... nem költöttem semmit, mondjuk ez nem sok pénz volt, a legtöbbet a nyári munkából, valamint a sulitól kapok havi 30.000Ft ösztöndíjat, na ebből tellett.
2014. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Havi kereset 150 nettó..."


20-22 évesen? Hol és milyen meló az?

Én 31 éves vagyok, Budapesten dolgozom több éve ugyan annál a cégnél diplomás vegyészként. Ami állítólag egy nagyon jól fizetett szakma. Több éves gyakorlattal, nyelvpótlékkal meg minden más egyéb juttatással együtt nem keresek ennyit.


Egyébként a kérdésről ugyan azt gondolom mint a 2. válaszoló. 17 évesen szereztem meg a jogosítványomat, de amíg nem volt feltétlenül szükségem autóra és nem tudtam volna fenntartani, addig nem is vettem. Ekkor is még egy ideig spóroltam, hogy ne egy pár százezres szakadt 20 éves roncsot vegyek, hanem valami normálisabb autót. Jelen esetben egy akkor 7 éves autót vettem 1,5 millióért. Ez 3 éve történt amikor 28 éves voltam.

2014. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Én 17 évesen... ...a sulitól kapok havi 30.000Ft ösztöndíjat..."


Jó neked! Az én időmben középiskolában még nem volt divat hogy ösztöndíjat osztogattak. Sőt, inkább nekem kellett fizetnem.

Később egyetemen kaptam csak ösztöndíjat. Több félévben voltam kitűnő, így akkor kaptam az ELTE-n kb ekkora összeget. És ez nem az őskorban volt, kb 8-10 éve.

Szerencsére ekkor még faterom is élt, a szüleimnek volt munkája, viszonylag jól kerestek, így ezeket mind félre tudtam tenni. Na meg örököltem is valamennyit. Így az 5. év végére összejött kb 1,2 millió. De ebből inkább egy lakás kezdőtőkéje lett. Autót csak évekkel később vettem ahogy írtam az előbb.

2014. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Én 31 éves vagyok, Budapesten dolgozom több éve ugyan annál a cégnél diplomás vegyészként. Ami állítólag egy nagyon jól fizetett szakma. Több éves gyakorlattal, nyelvpótlékkal meg minden más egyéb juttatással együtt nem keresek ennyit."


Ex csajom Budapesten nem szakirányú diplomával és felsőfokú angol nyelvtudással egy szolgáltató központnál nettó 205 000+cafeteria. Na bumm...

De mondok jobbat, 2011-es BKV adat:

"A havi bruttó átlagkereset - amiben minden plusz juttatás benne van a túlórapénztől a műszakpótlékig - a villamosvezetőknél 263 400 forint. A trolibuszvezetők átlagosan havi bruttó 265 500 forintot, az autóbuszvezetők 251 700 forintot, a HÉV-vezetők pedig 217 600 forintot keresnek"


Szerintem szakadjunk le arról ki hogy és mennyit keres, nem vagyunk egyformák sem beállítottságban, sem érdeklődésben stb.. kinek mit dobott a gép és mit ügyeskedett ki magának.

2014. ápr. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia :) Én Tippmixezem, akár milyen hülyén is hangzik, abból van idáig több, mint 1 millám, mellette "maszekba" seftelgetek, ezzel-azzal(konkrétabban háztartási gépekkel, egy nagyon jó barátom Apjával együtt.), emellett szülinap-névnap-locsolkodás(holnap is lesz ám:D), esetleg karácsony, télapó ilyenekre is pénzt kértem, amit javarészt magamra költöttem, cigi, egy kis ez, egy kis az, stb. Nézd, ha nagyon akarnék akár tudnék venni magamnak egy olyan autót, amit szeretnék, vagy akár kettőt is, fogok is venni, de csak nyáron, akkor sem lesz jogsim, nem ia lehet rá még 2 évig, de benzinnel megy- vagy gázolajjal:D Egy kis szerencse kell hozzá, de kezdj el Tippmix-ezni, ha ügyes vagy akkor egy hét múlva vehetsz Magadnak autót! :) Nekem VW Golf IV, vagy esetleg VW Passat 1.9 PDTDi, vagy VW Bora 1.6 benzin lesz, még nem tudom biztosan, de jövő hónapban minden bizonnyal megveszem. Üdv. 15/F
2014. ápr. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!