Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan sikerül egyeseknek...

Hogyan sikerül egyeseknek 20-22 évesen autót venni?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim akiknek már van autója és még fiatalabbak is mint én.


Valaki írta itt hogy nyári munkából gyűjtögetett mikor iskolás volt. De azt meg hogyan? Egy nyár alatt nem lehet sok pénzt félretenni. Én fél éve gyűjtögetek és 120-at tettem félre, korábbról meg van még egy kis pénzem, tehát közel 200-am van és ha lesz még folyamatosan munkám akkor télre meglesz egy 20 éves suzuki :/

Ki mennyiért vette és mennyit tudott havi szinten félretenni rá? illetve milyen autója lett?


2014. ápr. 20. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ma sokkal könnyebb autót venni. mint 15 éve. kb 40x könnyebb.


Havi kereset 150 nettó 3 hónap után már tűrhető autót tudsz venni.


persze vannak aki 150 nettóból havi 3 azaz háromezert tudnak megspórolni.

2014. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem az a kérdés, hogy meg tudod e venni, hanem hogy fent tudod e tartani. 22 éves vagyok, egyetemista, ösztöndíjból már raktam annyit félre, hogy tudnék venni egy egész jó használt autót, de mivel állásom nincs és egy darabig nem is lesz, így tudom, hogy nem tudnám fenntartani. Családi autó van, azt használom én is, ha kell.
2014. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 dirtboy ***** válasza:

nekem meló miatt sürgős volt a vétel így szüleim adtak pénzt egy olcsó autó vételre.

alkudással 240ért vettem egy jó féle bravo sx-et /99-es/ aztán havi 30-50el törlesztettem nekik,ez volt 2012ben.

utólag is kiderült hogy jó vétel volt,szerencsém volt ezzel a bravoval mert hát a fiatokra sok a panasz.

2014. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elmész segédmunkásnak egy ácshoz egy nyári szünetben, és napi 6-8000-rel hamar összejön egy kisebb autó ára...
2014. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az első kocsim mikor vettem akkor havi 120-at kerestem plusz a kis maszekjaim így kb 150-et kerestem abból raktam félre 3 hónap alatt 1 c20xe vectra árát amit a rokonom adott el nekem 150-ért törötten aztán a következő hónapban megvettem hozzá az alkatrészeket és megcsináltam a törést rajta. Aztán a következő hónapban pedig átírattam mint üzembentartó. Szóval kb 220 ezerbe volt nekem amit 5 hónap alatt tudtam félretenni, ami azt jelenti hogy mindenből a legolcsóbbat vettem, értek itt kajára stb... De szerelőt nem kellett fizetnem mert a barátommal rendberaktuk szóval az nem került pénzbe. Ja és 19 éves voltam.
2014. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Havi netto 150? hol élsz te?:D

Ém netto 80-90 közt keresek és még be kell otthon szállnom a költségekbe.

Szülőkre nem számíthatok és mivel apám úgyis felhánytorgatná ha segítene, ezért nem kérek a segítségéből.

2014. ápr. 20. 16:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Nézd, arról mi nem tehetünk, hogy te nettó 80-90-között keresel. :D
2014. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a története.

Valakinek a szülők segítenek ebben, vagy egészen addig csak gyűjtögetett egy pár 100 ezres autóra, több évnyi nyári munka és egyéb seftelésből.

Ismerek olyat, aki érettségi ajándékként autót kapott.

Más meg érettségi után elment külföldre dolgozni és már mosogatással is megkeresi az 1000 eurót, amiből marad neki havonta nettó 150-200 ezer forintnyi összeg, amit félretehet, ha nagyon összehúzza a nadrágszíjat és spórol. Egy év után már simán válogathat a 2 millió forintos körüli autók között. Jó, ma már a mosogatónál is elvárják külföldön a folyékony angol, német, vagy egyéb nyelvtudást, ezért ez se olyan egyszerű sokaknak.

A legtöbben félmillió forintért keresik az első autójukat, ezt az összeget sem olyan nagyon nehéz összehozni egy éves spórolásból. Fiatalon drágább és erősebb autót nem is nagyon vennék. Inkább egy átlagos erejű, olcsón autón gyakorolnám a vezetést, amit nem sajnálok. Közöttük vannak túlzások, hogy félmillióért bmw-t és audit akarnak, de akkor azt hogy fogják tudni fenntartani? Nem hiszik el, hogy sokba kerül a fenntartásuk.

2014. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ma szerintem is gyerekjáték autót venni. Én 120 ezret kerestem mikor az első kocsimat vettem. Beszálltam a rezsibe itthon, költöttem magamra is, de havi 60-at félre tudtam rakni. Volt még félreéve diákmunkákból, szülinapokból 150-200 ezer. Így fél év alatt 22 évesen összejött az ára (600).
2014. ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 VarMa ***** válasza:

Nos nekem 15 evesen lett meg az elso autom amit vas arban kaptam meg az akkori fonokomtol (jo kis nyari munka komuves mellett), mert a rendor elvette a jogsijat mert ittasan vezetett (total alkoholista volt)es mondta hogy odaadja nekem mert o mar csak olyan melot vallal ahova viszik.

Egy percet sem gondolkoztam elhoztam az autot ('86 Mazda 626).

Felevem elment ra mire osszeraktam annyira hogy megkapja a muszakit es uzembiztos allapotban keruljon (utolag belegondolva elkepesztoen sok idot es penzt tettem bele).

Amikor pedig meglett a jogsim ennek az arabol, illetve hozzateve vettem a meg a masodikat egy Citroen Saxo dizelt...

2014. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!