Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől dobálja ki a sebességet?

Mitől dobálja ki a sebességet?

Figyelt kérdés
Van egy citroen AX-em és most hogy leesett a hó nem akarja venni az 1-es sebességet,"kidobja", sőt pár napja úgy jártam, hogy totál semmit nem vett be.Mi lehet a baja???
2009. dec. 22. 11:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csak egyesben? És csak havas úton? Akkor nincs semmi gond, kivéve az, hogy öreg az autód. Ugyanis valószínűleg, mikor gyorsítasz vele a hóban 1-ben, a gyakorlatilag terheletlen kerekek elforognak és a váltó ezt a hirtelen "nagy" forgatónyomatékot nem bírja elviselni. Ezért dobja ki a sebességből
2009. dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vok

Ha pl egyesben alapjáraton gurulsz vagy állandó sebességgel mész akkor is kidobja?

2009. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szió.Igen csak 1-ben csinálta ezt és nagy hóban.Mikor megyek vele akkor nem dobta ki, csak mikor lelasítottam és pl parkolni akartam a ház előtt, de nagy volt a hó, ahogy belebentem, csak úgy kivágta, majd el törte a kezem a váltó.Most, hogy elolvadt még nem próbáltam, gyerkőccel nem nagyon merek kísérletezni, hogy így induljunk el, mert mi van, ha még is más a baj és lerohadok vhol?Na az nagyon kellene.

Azt is mondták, hogy lehet a váltó olaj kevés benne és így elkoptak a gyűrűk, hát nem tudom, én mint nő nem nagyon vágom a témát, gondolom nem meglepő:)

Majd jan-ban megnézetem.

Addig meg BOLDOG KARIT MINDENKINEK!!!!

2009. dec. 23. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!