Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől dobálja ki a sebességet?

Mitől dobálja ki a sebességet?

Figyelt kérdés
Van egy citroen AX-em és most hogy leesett a hó nem akarja venni az 1-es sebességet,"kidobja", sőt pár napja úgy jártam, hogy totál semmit nem vett be.Mi lehet a baja???
2009. dec. 22. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valszeg a kuplunggal vagy a váltóval van vmi baj. De magától nem fog helyrejönni (bár vannak véletlenek), de érdemes megnézetni, h egy szakember is lássa.
2009. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Váltóval van bibi az tuti. Persze megnézetem, csak idén már tuti senki nem nyúl hozzá.Apu szerint vmi gyűrűk vannak elkopva, ezért dobhatja ki , ha belemegyek a hóba.Viszont sima terepen nincs gond , csak annyi, hogy hidegben nehezen veszi az 1-est.Még jó , hogy előtte való nap cseréltettem gumikat 30-ért, nagyon fasza:(
2009. dec. 22. 11:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Volt hasonló problémánk, de nekünk sehogy nem akarta bevenni a sebességet. Garanciális volt, visszavittük és bizony sebváltót teljes egészében cseréltek.

Mondjuk az is előfordulhat, hogy megdermed sebváltóolaj, de akkor az összes többi sebességgel is gond lenne.Tehát csak szerelőt tudok ajánlani.

2009. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az olajra is gondoltunk, de akkor úgy lenne, ahogy írtad.Tudom, hogy szerelő tud pontosat mondani, csak gondoltam érdeklődök itt is hátha...

Gari sajna nincs, ez egy öreg autó:)

Viszont most, hogy elolvad a hó tuti nem lesz vele gond, csak tartok elindúlni vele, mert mi van ha lerohad mégis és van egy pici fiam, aki velem utazik mindig.

2009. dec. 22. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:
ha kidobja a sebességet akkor szinrongyűrű csere!!!
2009. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szinkrongyűrű, bocs...kimaradt a K... :)
2009. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen!!!!!!!!!!!!na az az a gyűrű, amit apu is mondott.

Gondolom nem kis munka??és nem kevés pénz mire megcsinálják??Erről tudsz vmit?

Köszike utolsó:)

2009. dec. 22. 12:20
 8/13 anonim ***** válasza:

nem bizony, ez nem kis munka... ehhez szét kell szedni a váltót. nekem is cserélték rajta, de szerencsére garanciában... Új Swiftem van, nekem a sebességek kattantak, ahogy betettem. Egész nap ott volt az autó. Ha fizetnem kellett volna, nem kevés pénz a szakszervizben. De nyilván egy szakavatott magánszerelő ezt gyorsabban megteszi.


Először is keress egy szerelőt, aki megbizható, nem vág át, és ért ehhez. Aztán rendelj az Unixtól, vagy a Bárditól szinkrongyűrűket, és irány a szerelő.


Nekem újra is csapágyazták a biztonság kedvéért.

2009. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon köszike.Szerencsére alkatrészt tudok olcsóbban, meg a szerelő is rendes.

üdv:Ancsy

2009. dec. 22. 13:39
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen jellegü volt a gondom!de nekem a futómü terpesztése miatt,nem volt a helyén rendesen a féltengely meg a motortartó bakkot kellet még cserélni mert "ugrált benne a motor"!és nekem is sima terepen jól ment de huplis uton meg volt halva
2009. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!